Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

gabinia

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Ponierzewo
Na forum ginekologicznym w prawie każdym wątku o tabletkach można przeczytać (a i sama czesto piszę te słowa), że "nie martw się, to bzdury z tym przytyciem, to tylko woda się zatrzymuje w organizmie, jest to uczucie opuchnięcia, wydaje ci się, że przytyłaś, jak coś będzie nie tak to zmienisz na inne itd."

Podobnie jest z innymi efektami ubocznymi - ee ja nie mam, koleżanki nie mają...

Pewnie i można dobrać tabletki idealne, ale proszę was dziewczyny, napiszmy tu szczerze co spowodowały u nas tabletki. Mam na myśli tabletki brane długotrwale, bo rozumiem, że przy niektórych objawach odstawiamy je nawet po tygodniu.
Chodzi mi także o wszelkie tabletki, które brałyscie dłużej niż trzy miesiące.


Robię tą sondę w sumie, zeby zobaczyć czy spotkam tu jakąs grupę wsparcia Wczoraj stanęłam znowu na wagę - odkąd biorę tabletki przytyłam 10kg I niech mi ta lekarka przestanie wmawiać, że się obżeram, bo to nieprawda! Na szczęście przytyłam z wagi piórkowej, więc nie wyglądam jeszce źle, ale potwornie się z tym czuję
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
bralam logest, po roku zaczely sie silne krwawienia, silne bole przy krwawieniu, krwawienie wystepowalo kiedy chcialo...
zmienilam na stediril 30 - zero skutkow ubocznych przez 2 lata
 

Zocha

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
246
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
małe miasteczko
Ja biore Harmonet 4 miesiące i tak szczerze bardzo dobrze się po nich czuje, tylko że nie mineły mi moje chumorki, a nawet są mocniejsze czyli zmiany nastroju, a tak poza tym to gdy zaczełam brać tabletki ważyłam około 59 kg teraz waże 55 wiec schudłam po nich... Cera mi się zdeczka poprawiła krwawienie mam takie jak miałam czyli nie mocne i nie aż takie słabe, a i jeszcze brzuch przy ostatniej miesiączce mnie nie bolał gdy zawsze miałam bóle miesiączkowe....
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Ja używam plastrów Evra. Skutki uboczne jakie miałam to plamienie przez 2 dni przy pierwszym plastrze. Poza tym nic. Czuję się dobrze, okres jak w zegarku, mniej bolesny, mniej obfity. Tak więc jeśli o mnie chodzi to szczerze polecam plastry. Nie tyje się po nich z tego co widzę i co potwierdził lekarz wcale. Hormony omijają układ pokarmowy może dlatego nie powodują łaknienia. Ogólnie moja ocena 6-/6. Minus za to że dla niektórych, bo dla mnie nie, nie są estetyczne.
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
brałam yasmin nie dość, że plamiłam między przerwami to na dodatek przytyłam. odkładała mi się woda w organizmie, co można było zauważyć po zmianie tabletek, gdyż przestałam czuć się napęczniała i przestałam tak wyglądać. :)
 

Zmijka

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gdzieś W Pobliżu
o skutkach ubocznych nie pisaloby sie tyle gdyby ich nie bylo. ja nie biore tabletek, bo wiem co zrobily z moja mama - przytyla, urosly jej piersi (ja mam miseczke C/D i nie potrzebuje wiecej), miala problemy ze zdrowiem. wiem ze to moze byc nieczesty przypadek, ale ja nie mam zamiaru ryzykowac. szukuje sie na spirale. :D
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
kolerzanka brała tabletki antykoncepcyjne przez 4 lata, teraz nie może zajść w ciążę, stara się już przeszło rok :(
 
M

Mia

Guest
kolerzanka brała tabletki antykoncepcyjne przez 4 lata, teraz nie może zajść w ciążę, stara się już przeszło rok :(

to jest mit. dzis wiele kobiet nie potrafi zajsć. stres, zanieczyszczenie, chemia w zarciu. to nie ma zwiazku z tabletkami
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Nigdy nie wiemy czy to wina tabletek czy kobieta nie jest na przykład bezpłodna. Oczywiście jej tego nie życzę. Ma na pewno za dużo hormonu w organizmie. Na pewno jak tylko organizm się z niego wyczyści zajdzie w ciąże.
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Zmijka, zadaj sobie jedno pytanie przed założeniem spirali. czy chcesz mieć później dzieci?
 

furley

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Krk
ja zażywam tabletki od 3 lat. Mercilon. Nie przytyłam. Nie napęczniałam ... właściwie nic. Same pozytywy. MNiejszy ból przy miesiączce, mniej obfite krwawienie. Wreszcie regularne. Jedyny minus to suchość miejsc intymnych ...ja zażywam tabletki od 3 lat. Mercilon. Nie przytyłam. Nie napęczniałam ... właściwie nic. Same pozytywy. MNiejszy ból przy miesiączce, mniej obfite krwawienie. Wreszcie regularne. Jedyny minus to suchość miejsc intymnych ...
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
To u mnie z suchością też problemów nie ma. Co ciekawe, wszystkie dziewczyny piszą że po tabletkach czy plastrach spadło im libido. Ja tam jakaś nie normalna jestem bo mam większą chcicę niż przed naklejaniem plastrów!
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
ja też po tabletkach nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, nie przytyłam, nie mam humorków, dzięki tabletkom mam regularny bezbolesny okres...biore Cyprest od 6 miesięcy...​
 

Laluna

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
a brałam harmonet przez 2 lata- wszytsko było ok! przerwałam i zmieniłam na cillest - m.in dlatego ze jest tanszy i tez bardzo dobrze je toleruje!
grunt to dobrze dobrac tabletki, co wsponie z Toba powinien zrobic lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i zadaniu kilku pytan!
polecam str www.zmienpigulke.pl gdzie mozna zrobic sobie mały test i po podsumowaniu odpowiedzi mozna wstepnie stwierdzic czy tabletki sa dobrze czy zle dobrane! :)
 

Tangerine

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
197
Punkty reakcji
0
Brałam yasmin i ciagle miałam jakies brązowe wydzieliny, bolał mnie brzuch, piersi, w ogóle wszystko było jakos dziwnie i wcale sie dobrze nie czułam, a po odstawieniu włosy mi zaczęły wypadać. No i ciągle chciało mi sie jeść nie wiem czy to od tych tabletek czy nie
 

Malwina S.

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja biorę regulon i jak na razie żadnych skutków ubocznych. Wczesniej brałam yasmin, ale źle sie po nim czułam. Byłam ospała, czesto bolała mnie głowa i tez miałam problem z włosami, które wypadały garściami.
 
B

Blancaaa

Guest
dziewczeta kazdy organizm kobietyu innaczej reaguje na tabletki hormonalane... dlatego dobiera je sie z ginekologiem po wstepnych badaniach. nie mozemy sugerowac sie opiniami innych kobiet. ja biore od dosc dawna yasmin i jest oki waga 57 przy 170 i zadnych skutkow ubocznych a juz moja kolezanka brala yasmin i w cigu 3 mies przytyła 7 kg. wiec jak widzicie tabletki hormonalne to zagadka ktora trzeba rozwiazac
 

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
<3
na dobrą sprawę to nawet przy badaniach dobieranie tabletek jest na chybił trafił bo nawet lekarz nie ma pewności że bd dobre i Twoj organizm je przyjmie.

ja dostałam Novynette- strasznie przez to teraz cierpię. Mam poważną depresje (stwierdzoną przez lekarza) i nie wykluczają leczenia psychotropami. Bardzo się boje co będzie dalej i mam duży uraz do tabletek.

Dostałam teraz Cilest- ale jednak nie bd go brała. Boje się bo mam bardzo młody organizm i kłopoty zdrowotne. A przecież w przyszłości przez tabletki moge nawet nie móc mieć dzieci.. (przeczytałam o tym na ulotce w poczekalni u ginekologa..)
 
Do góry