Czy ja łysieje?

berni

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Mam 16.5 lat. Od pewnego czasu duza uwage przywiazuje do wlosow. Zaobserwowalem ze jak ogladam potem zdjecie ktore zostalo i zrobione to widac przeswitujaca biala skore. Dodam ze posiadam 2 tzw. gniazdka na glowie co sprawia efekt ze naprawde jestem tam lekko łysy. Poradzcie co mam zrobic by przynajmniej poprawic ten efekt. Moze jakis specjalny szampon. Moje wlosy sa jak piorka, sa raczej krotkie. POMOCY!!!
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Zapuścić trochę dłuższe i ułożyć jakąś fryzurę.

Ew. użyć jakiś odżywek na wzmocnienie jeśli masz z tym problem. Tabletki na bazie drożdży i mikroelementów również zdają egzamin.
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
O to chodzi, żeby się pozbyć włosów :) Jeśli wierzyć Darwinowi to kiedyś ludzie w całości byli owłosieni. Na pewno każdy z nich kiedyś przeżywał zanikanie tych włosów. Trzeba się po prostu z tym pogodzić. Ja też mam 16 lat i już dość pokaźne zakola, ale zbytnio się tym nie przejmuję. pozdro
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ja polecam przejść si do dermatologa. Ja też miałem problemy z włosami(jak miałem długie). Dermatolog powiedział mi, że mam typowe męskie łysienie genetyczne(nie plackowate, jakieś tam inne). Pierwsze co miałem zrobić, to ściąć włosy(za duże obciążenie cebulek), potem ewentualne leczenie.Oczwyiście ja łysy być nie chciałem(a to była kwestia czasu) więc wybrałem leczenie. Wybrałem droższą kuracje lekiem o nazwie Propecia(po 3 miesiącach używania stopuje wypadanie włosów po roku odrosty w moim przypadku). Tyle, że to kosztuje całkiem nie mało... tańsza jest kuracja Lotonem(bodajże), ale małe szanse na jakiś skutek i za dużo z tym zachodu.
Tak czy inaczej idź czym prędzej do lekarza, bo może nie zdajesz sobie sprawy, że niedługo możesz być łysy(obyś nie miał tego co ja).
 

asia113

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Spróbuj szamponu na porost włosów firmy Nutricap. Regeneruje i odżywia skórę głowy, pomaga w odrastaniu i wzmacnianiu włosów. Za 150 ml zapłacisz ok. 34,80zł. Szampon naprawdę jest godny uwagi, mój kuzyn go używa.
 

berni

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Byłem u dermatologa, nie stwierdził zbytnio co mi dolega. Dał mi proszki, z dużą dawką cynku. Stosowałem to z 2 miesiące (tyle ile mi powiedział) nie widze za bardzo różnicy przed i potem. Miał ktoś taki problem jak ja. Prosze o pomoc.Chciałem jeszcze dodać że jak dotykam włosów i się drapie to czuje i wyjmuje takie małe białe kuleczki (często znajduje się tam włos) czy to jest cebulka? Nie jestm do końca pewnien ale ona jest chyba bardzo mała że ledwo ją widać, a te co ja mam cą dosyć pokaźne (wyglądają mniej więćej jak ziarnko piachu). Może mi się włosy przetłuszczają i po prostu to jest tego efekt. Pomóżcie.
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Witam! Ja radzę czym prędzej isc do jakiegoś dobrego dermatologa! Jeśli swędzi cię skóra na głowie i masz coś w rodzaju łupieżu to może to być łojotokowe zapalenie skóry! Miałem coś podobnego! Odkąd pamiętam zawsze miałem las włosów na głowie od dziecka, jak Elvis nigdy ich nie ścinałem:) ale w wieku gdzieś 15 lat strasznie swędziała mnie skórka na głowie i miałem coś w rodzaju łupieżu, zmieniłem szampon i sie nie przejąłem! Potem zaczęła mi się starsznie przetłuszczać skóra na głowie. To znów zmieniłem szampon. Problem zaczął sie kiedy włosy mi trochę przerzedły. To myślałem, że nadszedł czas na chemioterapie. Ale poleciałem czym prędzej do dermatologa. On przepisał mi szampon i lek propecia i loxon. Pierwsze to szampon, 2 drugie rzeczy to leki na porost włosów. Gdzieś po roku stosowania szamponu wyleczyłem skórę głowy. Propecie stosuje do dziś bo niestety mój ród rodzinny nie posiada bujnego owłosienia. Ja tak nie chcę i mam już prawie 21 lat czyli 5lat stosuję już propecie. dzięki temu odzyskałem takie włosy jak miałem gęste i grube. Ale muszę to zażywać profilaktycznie czyli dziennie po jednej pastylce póki nie wymyślą czegoś genetycy:( Ale dodam ze nie jest to tania zabawa miesięcznie wydaje 150zł!
Jeśli ktoś się mnie pyta czy warto wydawać miesięcznie tyle kasy. Ja odpowiem tak mój stary miał już zakola w wieku 16 lat ja nie mam. Zależy czy twój stary i czy w ogóle twój ród łysieje po prostu bo to jest dziedziczone w 90% ja jestem wyjątkiem moze dzięki temu ze mam wiele cech po dziadku ze strony matki!
Lepiej idź do dermatologa i działaj szybko! jak chcesz pogadać i sie dowiedzieć dokładnie to pisz na mail.
 

mada445

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kraków
Mam 16.5 lat. Od pewnego czasu duza uwage przywiazuje do wlosow. Zaobserwowalem ze jak ogladam potem zdjecie ktore zostalo i zrobione to widac przeswitujaca biala skore. Dodam ze posiadam 2 tzw. gniazdka na glowie co sprawia efekt ze naprawde jestem tam lekko łysy. Poradzcie co mam zrobic by przynajmniej poprawic ten efekt. Moze jakis specjalny szampon. Moje wlosy sa jak piorka, sa raczej krotkie. POMOCY!!!


Udaj sie do dermatologa i na pewno Ci przepisze jakiś preparat na porost włosów. Są takie środki i mam nadzieję, ze Ci pomogą. Pozdrawiam.
 

berni

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Jak napisałem wyżej mam 17 lat, żadnych leków nie brałem.
 

zytka

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Miasto
łódź
Jak najszybciej idź do dermatologa,bo wygląda to na jakąś chorobę.!!!Nie bagatelizuj tego,bo może być dużo gorzej!!!!Uwierz mi już się z tym spotkała,nić dobrego.A szampon,odżywka do włosów nic tu nie pomoże.Pędź jak najszybciej do lekarza!!!
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Do FRANCJA! Skóra sie łuszczyła całymi płatami, żaden zwykły szampon nie pomoże, a nie które mogą podrażnić! Hej jak chcesz wiedzieć dokładnie to pisz na gg:6015013
 

berni

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Ale mi skóra nie schodzi, tylko mam takie małe kuleczki. (nie wiem co to jest)
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Ale radzę Ci sie udać do jakiegoś dobrego dermatologa! bądź zapobiegliwy po co potem żałować!
 

berni

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Lepiej do państwowego czy prywatnego, jak sądzicie?Tu zamieśćiłęm zdjęcia moich włosów. Trochę to strasznie wyszło w rzeczywistości jest lepiej. Radzicie tą Propecie? Na pewno pomoże?
 

zytka

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Miasto
łódź
Najlepiej udać sie do prywatnego lekarza :) Życzę powodzenia :) Nie zwlekaj!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry