Qlimax

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
Qlimax

Historia Qlimax i jej organizatora - holenderskiego giganta Q Dance ma już ponad 10 lat. Pierwsze imprezy z cyklu, o którym informacje trudno znaleźć w internecie odbywały się w czasach, kiedy wszechmocnie królował rave i muzyka hardcore. Pierwsze imprezy miały charakter dośc szalonych otwartych imprez bez większej organizacji, które w tamtych czasach według bawiących się raversów ograniczały dobrą zabawę.

Po latach działalności Q Dance wypracowało styl, który urzeczywistniając marzenia setek tysięcy pozwolił na organizację porażającej rozmachem mega imprezy z udziałem gwiazd, zdobywającego coraz to szerszą grupę zwolenników - hardstyle'u. Począwszy od 2002 Qlimax odbywa się z udziałem największych gwiazd poruszających się po różnorodnych stylach muzycznych z naciskiem na hardstyle, hardcore i hardtrance.

Jedni z najlepszych DJ tego gatunku muzyki:
* A-Lusion
* Activator
* Alpha Twins
* Audio Damage
* Blutonium Boy
* Brainkicker
* Brennan Heart
* D-Block & S-te-Fan
* Derb
* Daniel Mondello
* Davide Sonar
* Deepack
* DJ Dana
* DJ Duro
* DJ Isaac
* DJ Luna
* DJ Pila
* DJ Pavo
* DJ Zany
* Donkey Rollers
* Jimmy The Sound
* Headhunterz
* Max B Grant
* Noisecontrollers
* Sasha F
* Showtek
* South Stylers
* Tatanka
* Technoboy
* The Pitcher
* The Prophet
* Trance Generators
* Trilok & Chiren
* Vicente One More Time
* Vortex
* Zatox

Hardstylowe Eventy

* Sensation Black
* Qlimax
* Q-base
* X-Qlusive
* Inqontrol
* Qrimetime
* Defqon.1

Monstrualne konstrukcje podtrzymujące setki lamp i skomplikowane dekoracje to obraz, który na długo pozostaje w pamięci. Olbrzymie pentagramy błyskające niczym oko ciemności, buchające z dziur w podłodze słupy ognia i kolorystyka utrzymana w barwach krwistej czerwieni, chemicznej zieleni laserów czynią z Qlimax wizualną fiestę jakiej nie ujrzycie gdzie indziej. Wizualia i muzyka wspierane przez tancerzy, połykaczy ognia, żywiołowych Mc's to widowisko, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Z szerokiej palety środków wyrazu, Qlimax nie wykorzystuje VJ'ów. Cała oprawa, która jednych może zaszkować, drugich porwie do zabawy. Stylizowane na pogańską technofiestę Qlimax (z ang. szalony) kilkukrotnie był atakowany w holenderskich mediach, co może dziwić jeśli weźmiemy pod uwagę liberalne podejście do swobód obywatelskich w tym kraju. Jeśli chcecie zobaczyć co oznacza prawdziwa hardstyle'owa fiesta musicie przyjechać na Qlimax, najbliższa okazja już niebawem bo 11 listopada w Gelredome w Arnhem.

Działalnośc Q Dance nie ogranicza się wyłącznie do organizowania imprez. Zrzeszając najlepszych reprezentantów mocnego uderzenia i wydając ich płyty zyskali miano najlepszego labela, z którego wychodzą produkcje najbardziej dopracowane technicznie. W studio nagrywają takie gwiazdy jak: Pavo, Luna czy DJ Duro.

Podobnie jak ID&T, holenderski koncern angażuje się w działalność charytatywną, prosportową i rekreacyjną. Wyścigi kartów, cyrki objeżdżające miasta, place zabaw dla dzieci to nieliczne przykłady.

adsdazb3.jpg


Hardstyle w Polsce

Muzyka hardstyle w Polsce ciągle pozostaje w cieniu innych gatunków jak house, trance czy techno. Stając się niszową formą rozrywki objawiła się jako alternatywa dla technomaniakow z południowej Polski - terenów najbardziej otwartych na kulturowe nowinki.

Poza Śląskiem i okolicami Krakowa, hardstyle jest praktycznie nieobecny. Liczne próby organizowania imprez w Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku spełzły na niczym a właściciele klubów, nawet tych mniejszych, prezentujących całe spektrum dostępnych gatunków z powątpiewaniem zerkają na propozycje zorganizowania imprezy w klimacie hardstyle'owym, a żarty o śmiałkach, którzy odważyli się złożyć taką propozycję pewnie do dnia dzisiejszego bawią wesołą ekipę biura. Przyczyn takiego stanu rzeczy doszukiwać się można w niewiedzy, braku otwartości na nowe trendy, jak słusznie zauważył w udzielonym nam wywiadzie szef agencji 73e.

Box_musicMówiąc o hardstyle w Polsce nie sposób pominąć działalności wspomnianej już agencji i jej charyzmatycznego szefa, który od ponad roku stara się przekonać polskich klubowiczy do cięższych brzmień. Jak przekonuje? Rzuć okiem na wywiad, by się przekonać!
Dotychczasowe dokonania agencji to głównie cykl imprez Masters of Hardstyle liczący już 10 odsłon i kilkanaście mniejszych imprez z udziałem holenderskich gwiazd (Marcel Woods, Benjamin Bates, Misja Hellsoot, Marco V), które odbyły się w zaprzyjaźnionych klubach. Mimo iż agencja skupia się wyłącznie na organizacji imprez, w krótkim czasie zdąrzyła skupić wokół siebie reprezentantów polskiej sceny hardstyle, którzy supportują występy gwiazd. Kolejne imprezy autorstwa 73e pozwoliły Polakom usłyszeć czołowe postaci świata hardstyle'u, gwiazdy takich imprez jak Qlimax, Qbase czy Sensation Black.

Jeśli ktoś chciałby posłuchać zapraszam na:
http://www.hard.fm/
http://www.harder.fm/
http://www.fearfm.nl/

zrodło
www.powerplay.pl
www.wikipedia.pl
www.google.pl
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
tak myślałem że załorzysz taki temat :D był okres w moim życiu kiedy słuchałem TYLKO i wyłącznie hardstyle'u.teraz już mi przeszło, ale Qlimax'y dalej widnieją na mojej playliście. Bardzo lubie:
Alpha Twins - The Path To The Darkside (Qlimax Anthem 2006)
Deepack - The Prophecy (Qlimax Anthem)
Dj Zany - Science Religion (Qlimax Anthem 2005)
polecam te trzy :D
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
jest taki okres w zyciu ze qlimax przchodzi i odchodzi ale zawsze wraca :) chyba nikt na swiecie nie ma tak zoranej głowy zeb sluchac cale zycie bassu na 4, ja slucham Qlimaxu czesto ale dla relaksu lubie wlaczyc sobie dobry trance lub vocal trance :) ale milo mi ze nie jestem sam zwolennikiem hardstyle :D

Rok temu słuchałam dużo Qlimax-u podobałam mi się ta muzyka ale teraz przeszłam na coś lżejszego ;)
Defqon.1 ma słabsze brzmienie od Qlimaxu ale a to ma mocniejsze elektroniczne wstawki
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Jak korzystasz z czyichś artykułów to przynajmniej podaj źródło
 

zenu

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witam, odswieze troche stare smiecie;p ,

Qlimax jest wedlug mnie najlepsza impreza z cyklu Qdance ,ostre brzmienia ,piekne efekty pirotechniczne, i najlepsi dj.


ja sie muzyka Hardstylowa interesuje od okolo 3-4 lat a zaczelo sie od tego jak mi kolega pokazal krotki filmik z Qlimax 2004 , wtedy mnie to urzeklo :D
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
ja tam z kumplami mam plany wybrać się kiedyś na Qlimax...tylko musimy kase sobie uzbierać, bo oczywiście sobie jadą też pojarać :p a ja wydam to na inne rzeczy :D :D ...żeby się dobrze bawić na imprezie :D
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
na ten rok chyba nie damy rady uzbierać...ale w przyszłym może już tak :D
 

NaTazS

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Miasto
network
I znalazłem temat o muzyce, której słucham. Praktycznie jest to jedyny gatunek muzyki, jaki słucham tzn. Hardstyle. No i oczywiście Qlimax, 2 lata temu byłem na tego typu imprezie, ciężko opisać te wrażenia :)
 

Migniev

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Defqon.1 ma słabsze brzmienie od Qlimaxu ale a to ma mocniejsze elektroniczne wstawki

bzdury ! Qlimax do 2005 skupial sie na hardstyle tylko. W 2006 r. zaprosili Promo (hardcore)

Defqon.1 nie wiem jak mozesz porównywac ten event do qlimax. Na Defqon masz na main stage tylko HS, a w innych namiotach masz hardcore, hardtechno, techno etc. W/g mnie defqon.1 jest o wiele lepszy od qlimax :]
 

wariatka0605

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dokładnie. Qlimax nie jest już tylko hardstyle'ową imprezą. Początkowi DJ'e zaczynają od hardtrance'u i łagodniejszych klimatów. Środek należy do czystego hardstyle'u a końcówka to już hardcore. No i tak jak w zeszłym roku set Neophyte'a nawet zalatywał speedcorem.

A samego Qlimax'a nie można porównywać do żadnej innej imprezy. Nawet HS.
 

Bonilek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Ślask
wy tam cos pisaliscie wczesniej ze chcecie jechac na qlimax'a a bilet z dojazdem autokarem kosztuje 500zl mozecie niewierzyc

ja place 1200 zl ..... -_- z dojazem (bilet kosztowal mnie 70 Euro tzw bilet Vip)
 
Do góry