Program do zmniejszania rozmiaru grafiki!

Cocaina

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
Nowa Ruda
Jeżeli już było - przepraszam!

Mam mały problem. Założyłam bloga na Onecie i chcę zrobić sobie nagłówek. Nagłówek już gotowy tylko rozmir jest za duży. Zapisałam w formacie .gif, z .jpg nie mam zamiaru skorzystać. Istnieje jakiś program do zmniejszania rozmiaru grafiki? Korzystam z PhotoFiltre.
Z góry THX!
 

Cocaina

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
Nowa Ruda
Ohh nagłówek to kicz jest, pozatym pierwszyw mojej "karierze". Nie chodziło mi o przycinanie zdjęć! Na Onet można wstawiać nagłówki z maksymalną wielkością 200MB. Rozumiecie chyba, że nagłówki 'lepsze' są "cięższe". Jest może trogram do zmniejszania "wagi" zdjęcia?
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
to robisz tak:

*wrzucasz je na serwer http://imageshack.us/

* potem wybierasz wybierz zdjęcie ale zamiast wrzucaj je na serwer onetu wybierz opcję tą gdzie trzeba wpisać link

dzięki temu zdjęcie nie będzie zbyt "ciężkie" i nie będziesz traciła zbędnego miejsca na blogu ;)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Ohh nagłówek to kicz jest, pozatym pierwszyw mojej "karierze". Nie chodziło mi o przycinanie zdjęć! Na Onet można wstawiać nagłówki z maksymalną wielkością 200MB. Rozumiecie chyba, że nagłówki 'lepsze' są "cięższe". Jest może trogram do zmniejszania "wagi" zdjęcia?
Trzeba było sprecyzować problem. IrfanView >> Save as... i w save quality ustaw jakość (zmniejsz pasek) >> kliknij ok.
 

finanso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ze wsząd
ja do zmniejszania zdjęć używam Easy Thumbnails jak na moje potrzeby to jest ok.
 

grandpajanek

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Przecież PhotoFiltre ma opcję zmniejszania.
[codebox]Zapisałam w formacie .gif, z .jpg nie mam zamiaru skorzystać.[/codebox]
Format .gif ogranicza kolory do 256 a .jpg ma ich 16 milionów więc wybór chyba nie najlepszy.Jesli przy okazji używałas gradientów to .gif zrobi z obrazka masakrę.
 

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
Ściągnij sobie program gimp najnowszą wersje do pobrania masz TUTAJ. Program ten dorównuje najlepszy edytorom takim jak Photoshop a jest zupełnie darmowy i przyda ci sie nie raz:) jakbyś miał problemy z obsługą to pisz:)
 
Do góry