Rozjaśnianie włosów

KkAaSsIiAa

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
510
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Czym można skutecznie i w miarę szybko rozjaśnić włosy blond ? Nie chce farbować, mam naturalne, ale chciałabym jaśniejsze. Bez żadnej chemii. Czy jedyna możliwość to rumianek ? Tylko, że to trwa..
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
oł je. temat dla mnie :D , tzn. ja mam blond włosy, ale przed wakacjami mi ściemniały, zawsze chciałam mieć ciemne, ale bardzo ciemne, a nie takie jasny brąz.
A więc zaczęłam je rozjaśniać, i naprawdę skuteczne jest robienie sobie maseczki z cytryny! :)
Wyciskasz sok z cytryny, myjesz włosy, tym sokiem je polewasz i czekasz aż wyschną, koniecznie same! bez suszarki etc. ;]
a potem, jak już Ci wyschną, spłucz wodą. Ja robiłam tą maseczkę dopiero 2x, ale już włosy mam jaśniejsze, i wyglądają trochę , jakbym miała pasemka. :p
Możesz sobie na zdjęciach moich zobaczyć, jakie mam jasne, o. :p
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Promienie słoneczne pomagają. Naprawdę ;)
Motylek mówi, że sok z cytryny... hmm w sumie ja zawsze chciałam mieć blond. I spróbuję. Jesteś pewna, że to nie niszczy włosów? :niepewny:
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
sok z cytryny to jest odżywka dla włosów :) jak najbardziej korzystne rozjasnianie w ten sposób ;)

a czy gdzies nie bylo juz takich tematów? :D
 

Natalia20

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
152
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Co do rozjasniania włosów. Mam pytanie ile jest w stanie rozjasnic włosy maseczka z majonezu i cytryny pozostawiona na włosach 20 minut? Wyczytałam w gazecie ze doda ona blasku włosom. Bym ja wypróbowała ale nie chce by mi sie rozjasniły włosy troche moga ale nie duzo mam ciemny brąz wiec nie chce byc ruda.
 

jamajka

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Far far away...xD
oj słyszałam ,że majonez niszczy włosy! co innego cytryna ;) sama mam naturalne ciemne blond włoski i czasami uzywam tej cytryny ale tylko czasami ... chciałabym mieć jaśniejsze więc zaczynam robić je częściej hmm 2 razy w tyg.
 

KkAaSsIiAa

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
510
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Słoneczka nie chce zbyt dużo, bo potem piegi mi wychodzą...:p A czy cytryna, jako że to kwas, nie zniszczy włosów ? :)
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
widze, że jako jedyna ją tutaj stosowałam?:D tzn. cytrynę ;p
nie, nie niszczy włosów, wręcz przeciwnie, co do tych moich zdjęć, to zapomniałam dodać, że zdj w lokach jest przed maseczkami z cytryny, pozostałe już po-wiem, że zdj są czarno-białe, ale mimo wszystko widać znaczną, przynajmniej dla mnie różnicę. ;)
Tylko potem, jak już włosy wyschną, trzeba je obficie spłukać wodą, bo są takie lepkie, ja jeszcze wtedy, kiedy wysychały, przeczesywałam je, żeby się nie skleiły.
Maseczkę zrobię ja sobie jutro xD . Bo dzisiaj już za późno i mi się nie chce. ;p
 

Ulenia

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
płukaneczka z cytryn i rumianku (moze byc jeszcze troche wody utlenionej ale ona wlosy niszczy) i na sloneczko :)
 

Sausage

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z miasta :)
Ja akurat oprócz rumianku nie znam naturalnych sposobów, ale jest taki spray do włosów firmy Palette, który po jednym użyciu trwale rozjaśnia włosy o pół tonu (ale nie jest to farba- po prostu po umyciu spryskujesz tym wilgotne włosy, po wyschnięciu już będą jaśniejsze :D) Oczywiście im więcej i częściej używasz, tym są jaśniejsze (ja rozjaśniłam w ten sposób z dość ciemnych do jasnego blondu, tak jakbym użyła rozjaśniacza). I przy używaniu w rozsądnej ilości nie niszczy włosów :) To dobra opcja jeśli naturalne sposoby nie przynoszą właściwych efektów.
 

jamajka

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Far far away...xD
Ja akurat oprócz rumianku nie znam naturalnych sposobów, ale jest taki spray do włosów firmy Palette, który po jednym użyciu trwale rozjaśnia włosy o pół tonu (ale nie jest to farba- po prostu po umyciu spryskujesz tym wilgotne włosy, po wyschnięciu już będą jaśniejsze :D) Oczywiście im więcej i częściej używasz, tym są jaśniejsze (ja rozjaśniłam w ten sposób z dość ciemnych do jasnego blondu, tak jakbym użyła rozjaśniacza). I przy używaniu w rozsądnej ilości nie niszczy włosów :) To dobra opcja jeśli naturalne sposoby nie przynoszą właściwych efektów.
Możesz dokładniej coś powiedzieć o tym spreju?? jak się dokładnie nazywa
 

Sausage

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z miasta :)
Nazywa się Palette Blonding Spray Beach Look
Właściwie on powinień być używany dla efektu włosów rozjaśnionych słońcem, ale da się też całkiem rozjaśnić włosy. A kosztuje ok 15 zł. :) (taka niebieska buteleczka :p)
 

jamajka

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Far far away...xD
Nazywa się Palette Blonding Spray Beach Look
Właściwie on powinień być używany dla efektu włosów rozjaśnionych słońcem, ale da się też całkiem rozjaśnić włosy. A kosztuje ok 15 zł. :) (taka niebieska buteleczka :p)
a jaki daje efekt?? taki spray by mnie interesował tylko boje się,że włosy mi po tym po żółkną znaczy odcien będzie taki żółty a nie chciałabym mam włosy naturalne ciemne blond nie malowane a rozjaśnione słoneczkiem (jak masz to wez zapodaj jakies foto swoich włosków jeżeli możesz ;) ).Są jakieś odcienie do wyboru ?
 

Mikells

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
206
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Najlepiej SZAMPON "TIMOTEI" Złote Refleksy dla włosów rozjaśnionych i blondów.
Pięknie pachnie ale słodko - Ekstrakty z Rumianku i Bursztynu.
 

Sausage

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z miasta :)
a jaki daje efekt?? taki spray by mnie interesował tylko boje się,że włosy mi po tym po żółkną znaczy odcien będzie taki żółty a nie chciałabym mam włosy naturalne ciemne blond nie malowane a rozjaśnione słoneczkiem (jak masz to wez zapodaj jakies foto swoich włosków jeżeli możesz ;) ).Są jakieś odcienie do wyboru ?

Mnie wyszedł bardzo ładny, naturalny efekt, ale tylko na początku :p Po prostu wtedy chciałam mieć bardzo jasne włosy i trochę przedobrzyłam z ilością sprayu (teraz żałuję). Nie ma wyborów odcieni, odcień zależy od tego ile razy użyjesz- im więcej, tym włosy są jaśniejsze :) Nawet na etykietce pisze że to służy właśnie po to, by włosy wyglądały jak rozjaśnione słońcem, na pewno nie wyjdą żółte :D Można go dostać w zwykłych drogeriach :) Zdjęcia niestety nie mam, bo używałam tego sprayu dość dawno, a w tej chwili używam zwykłych farb do włosów :p
 

jamajka

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Far far away...xD
Trochę sobie poczytałam komentarzy o tym spreyu większość mówi o nim żle ale te osoby używały go dość dużo ja bym chciała tylko raz użyć i tylko troche rozjaśnić ...mam nadzieje ,że po jednym użyciu będzie wyglądalo naturalnie nigdy nie malowałam włosów więc się trochę boje dzisiaj poszukam tego spreyu w drogeriach w LBN :)
 

Sausage

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z miasta :)
Jeśli nigdy nie farbowałaś włosów tym bardziej będzie naturalnie :) Ja też pierwszy raz farbowałam włosy własnie tym sparyem :) Teraz przesadziłam z farbowaniem i baaardzo bym chciała wrócić właśnie do tego początkowego,naturalnego efektu..
 
Do góry