Dna moczanowa - Podagra

bakand

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Od zawsze choruję na dnę moczanową. Zawsze jej napady związane były z podwyższeniem kwasu moczowego we krwi. Dwa ostatnie przypadki są o ostrym i bardzo bolesnym przebiegu, ale badanie kwasu moczowego daje wynik w granicach normy.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?
Jak to leczyć?
Jak zapobiegać?
Od kilku dni biorę silne leki, ale efekt jest mizerny :(
 

Chinidinum

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
Hej
W takim ostrym przebiegu jaki miałeś to się stosuje zwykle kolchicynę lub niesteroidowe leki przeciwzapalne a ryzyko ponownego ostrego napadu dny można zmniejszyć stosując przede wszystkim odpowiednią dietę która nie zawiera związków purynowych których to nieprawidłowa przemiana prowadzi do zwiększenia kwasu moczowego we krwi - czyli nie należy spożywać ryb w oleju, warzyw strączkowych i ogólnie spożywać jak najmniej tłuszczów, ekstremalne odchudzanie i alkohol też odpadają (zwiększa się ilość kwasu moczowego we krwi) do tego należy spożywać jak najwiecej płynów dziennie.
A jeśli chodzi o te leki - czasem trzeba poczekać nawet 1 tydzień aby efekt ich działania był widoczny.
Pozdrawiam.
 

bakand

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
dziękuję serdecznie za radę, ale czy ktos spotkał się z przypadkiem, by w czasie napadu dny kwas moczowy był w granicach normy?????
 

Chinidinum

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
Z tego co czytałem to się zdarza więc nie jest to jakaś specjalna anomlia. Myślę ze wynik który wskazuje że ilość kwasu moczowego jest w granicach normy spowodowany jest lekami które brałeś przed ostatnim napadem. A sam ból podczas napadu powoduje bezpośrednio nie kwas moczowy tylko jego kryształy osadzone na stawach.
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
najlepiej idz do lekarza to sie leczy tabletkami moj wujek to ma i leki pomagają. Do tego dochodzi wtedy gdy do stawów dostanie sie kwas moczowy... i wtedy sa opuchlizny itd.
 

mloda_zonka

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Gród nad Motławą
tabletki tabletkami.. ale jak nie będziesz przestrzegał diety to daleko nie zajdziesz.. idz do lekarza.. on powinien Tobie przedstawić założenia diety (w co wątpię) albo dać Ci namiary na dietetyka (jak jesteś z W-wy.. to powinno się udać, jak nie.. to wątpię by w ogóle podjął ten temat, więc zostaje Ci szukanie na własną rękę specjalisty.... powodzenia)..
Pamietaj że zawsze przed wizytą u dietetyka trzeba najpierw iść do lekarza..

ps. jak będziesz miał dalsze problemy lub brak informacji to zapraszam... /kontakt e-mailowy gabinet@e-dietetyk.eu/
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
Dieta tu nic nie wskura co mu da dieta jak poprostu od tego sa leki... to bedzie miec diete na to zeby sie kwas moczowy nie dostawał... chore troche... dieta to jest dla otyłych albo dla tych co chcą przytyc... niektore posty mnie śmieszą...
 

Chinidinum

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
Dieta ma kolosalne znaczenie i właśnie dzięki diecie zmniejsza się ilość kwasu moczowego, a dlaczego napisałem wyżej i stosuje się ją z lekami, bez diety leczenie nie przynosi efektów.
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
Pierdzielenie kotka moj wujek tez to ma i leczy to samymi lekami bez diety i jakos nie narzeka zeby było źle...
 

Zygus

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kościerzyna
Mój starszy rónież choruje na tą chorobe mimo że ma kwas moczowy w normie. I nie zgadam sie z Chinidinum jeśli chodzi o to, że dieta ma jakieś kolosalne znaczenie bo w przypadku tej choroby dieta pomaga w 1% a reszte stanowią leki.
 

cudaniewidy

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
może twojemu starszemu nie zależy na braku ataków?... zwróć uwage że nie piszę "na wyleczeniu"... niestety dny moczanowej nie da się wyleczyć, ale dietą można powstrzymać jej bolesne ataki... coś tam piszesz o lekach, buahaha,opowiadasz bzdury- niema leków na dnę moczanową ,a jak twój tatuś ci tak mówi to cię po prostu oszukuje- jedyny skuteczny sposób to DIETA, tylko i wyłącznie, ale nie na wyleczenie, tylko na brak ataków, a te bywają baaaardzo bolesne, uwierz...
bla bla bla bla
ale chorujesz na dnę, czy tylko wujek ci opowiadał, że sie dobrze czuje?jaki może być lek na krystalizację kwasu w stawach?? lekiem może być zmniejszenie jego poziomu, a w tym pomaga dieta, która nie daje możliwości do zwiększonej produkcji kwasu moczowego....
 

Chinidinum

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
może twojemu starszemu nie zależy na braku ataków?... zwróć uwage że nie piszę "na wyleczeniu"... niestety dny moczanowej nie da się wyleczyć, ale dietą można powstrzymać jej bolesne ataki... coś tam piszesz o lekach, buahaha,opowiadasz bzdury- niema leków na dnę moczanową ,a jak twój tatuś ci tak mówi to cię po prostu oszukuje- jedyny skuteczny sposób to DIETA, tylko i wyłącznie, ale nie na wyleczenie, tylko na brak ataków, a te bywają baaaardzo bolesne, uwierz...ale chorujesz na dnę, czy tylko wujek ci opowiadał, że sie dobrze czuje?jaki może być lek na krystalizację kwasu w stawach?? lekiem może być zmniejszenie jego poziomu, a w tym pomaga dieta, która nie daje możliwości do zwiększonej produkcji kwasu moczowego....

Święte słowa, wreszcie odezwała się osoba obeznana w temacie.
 

rafal1974

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej
W takim ostrym przebiegu jaki miałeś to się stosuje zwykle kolchicynę lub niesteroidowe leki przeciwzapalne a ryzyko ponownego ostrego napadu dny można zmniejszyć stosując przede wszystkim odpowiednią dietę która nie zawiera związków purynowych których to nieprawidłowa przemiana prowadzi do zwiększenia kwasu moczowego we krwi - czyli nie należy spożywać ryb w oleju, warzyw strączkowych i ogólnie spożywać jak najmniej tłuszczów, ekstremalne odchudzanie i alkohol też odpadają (zwiększa się ilość kwasu moczowego we krwi) do tego należy spożywać jak najwiecej płynów dziennie.
A jeśli chodzi o te leki - czasem trzeba poczekać nawet 1 tydzień aby efekt ich działania był widoczny.
Pozdrawiam.

Witam,jestem nowy.Na dnę choruję od 2lat.Jaką dietę polecasz?
 

borkiwka

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Od zawsze choruję na dnę moczanową. Zawsze jej napady związane były z podwyższeniem kwasu moczowego we krwi. Dwa ostatnie przypadki są o ostrym i bardzo bolesnym przebiegu, ale badanie kwasu moczowego daje wynik w granicach normy.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?
Jak to leczyć?
Jak zapobiegać?
Od kilku dni biorę silne leki, ale efekt jest mizerny :(
wejdz , prosze na www.borkiwka.blog.pl moze ci pomoge :)

Witam,jestem nowy.Na dnę choruję od 2lat.Jaką dietę polecasz?

www.borkiwka.blog.pl Poczytaj, prosze :eek:k: Choruje od bardzo dawna i skreca mnie, jak ktos bredzi, ze dieta nic nie daje ! To najwazniejsze w przypadku dny ! :mlotkiemgo:
 

Pan Podagra

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Chciałbym się dowiedzieć jak to w końcu jest z Miluritem. W ulotce jest napisane aby nie rozpoczynać leczenia nim podczas ostrego ataku dny. Mój lekarz jednak kazał go zażywać (3 razy dziennie po tabletce) oraz przepisał zastrzyki Naklofen (2 razy dziennie ampułka).
Poza tym proszę o informację ile może trwać napad dny? Atak w moim przypadku trwa już z dwa, trzy tygodnie. Dalej biorę Milurit oraz Aulin w saszetkach (2 razy dziennie po saszetce). To mój pierwszy napad. Nie byłem leczony Kolchicyną.

Pozdrawiam!
 

macmarcus

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam (dne mam już parę lat) mój lekarz też zalecił mi brać milurit codziennie 3x1tabl ale i tak go nie posłuchałem biorę jak zaczyna mnie swędzić (przed atakiem mam swędzenie w stawie który akurat dna atakuje) po 2tab po posiłku ,w czasie silnego ataku biorę diclac (http://www.zdrowastrona.pl/index.php?mact=Leki,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=923&cntnt01returnid=204 )mnie on pomaga. Ile trwa zależy miałem kiedyś atak ( lekki mogłem chodzić tylko mnie swędziało w palcu) co trwał koło trzech tygodni ale wtedy używałem tylko milurit --silny atak trwa do 6 godzin (dzięki diclac)
A teraz coś o diecie… oczywiście dieta zalecana jest konieczna i pomaga ale jeszcze prócz niej każdy powinien sam zauważyć poczym dostaje ataki (ja nie jadam wszelakich dań-sałatek- z majonezem ,pasztetów ,zup zasmażanych) ale nie pogardzę wątróbką (tylko mała porcja)i rzadko co po niej dostaje ataku mogę jeść wiele zakazanych rzeczy tylko z umiarem i nie dostaje napadów dny (nie wiem ale z tym alkoholem to chyba przesadzili jeszcze nigdy nie dostałem ataku po nim)
Mam takie pytanie jakie używacie leki na dne i jeśli ktoś używa zioła to proszę o podanie ich nazwy

Pozdrawiam
 

kriss_58

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
ja kiedyś gdzieś na necie znalazłem przepis:
1 bardzo duża (albo 2 mniejsze) pietruszki obrać i drobno pokroić, zalać wodą i gotować ok 1 godz.
Odzcedzić i pić gorące. Ja pod koniec gotowania dodaję troszkę vegety dla smaku.
Oczyszcza krew, działa moczopędnie a poza tym jest smaczna :eek:k:
Ja to stosuję zamiast miluritu i naprawdę ona daje radę.
Pozdrawiam wszystkich DNAwiczów :papa:
 

Jacek Sokowicz

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Miasto
cypr
mam pytanie boli mnie noga jest uczucie jagby dretwiala lydka a wczesniej bylem w szpitalu i bylem leczony tazocinem .czy to moze byc dna moczanowa?? pozdrawiam
 

komets

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
to raczej niemożliwe, przy DNIE kryształki kwasu moczanowego odkładają sę wyłącznie w stawach ( z reguły tych najbardziej obciążonych ) więc w objawy nie wystąpiłyby w łydce
 
Do góry