Myslovitz.

esencja

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
704
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Krakau.
Przeszukałam całe forum,
może źle szukałam, ale nie znalazłam tematu o tym zespole.

Hm.
Zespół w sumie istnieje od 1992,
w tym że z początku pod nazwą The Freshmen,

Grają rocka, często zaliczany zespół jest również do alternatywnego.
Cudowne ballady mają.

Jak wyczytałam w Teraz Rock,
Myslovitz jest polskim Oasis lub Placebo ; )

W skład wchodzą,

Artur Rojek (wokal, gitara)


Wojtek Powaga (gitara)


Przemek Myszor (gitara, inst. klawiszowe)

Wojtek Kuderski (perkusja)


Jacek Kuderski (gitara basowa, wokal)


Co sądzicie o tym zespole?
Wg mnie jest to jeden z najlepszych! zespołów polskich.
Ogólnie, na podstawie last.fm, słucham ich najczęściej. Potrafię się rozpłynąć przy głosie Rojka, dosłownie! : )

Niestety, od 2008 roku, robią bodajże roczną przerwę w koncertowaniu. Eno.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dobrze grają. Dla mnie Myslovitz to przede wszystkim "Długość Dźwięku Samotności". Natomiast "Chciałbym umrzeć z miłości" ma bardzo ładny tekst. Bardziej właśnie lubię ich za przesłanie niż warstwę dźwiękową(co nie znaczy, że jest zła). Miałem iść na koncert niedawno, ale grali w tym czasie jeszcze coś innego.
 

kingulinda

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
gdzieś na skraju snów :)
uwielbiam ich :D mimo tego, że ostatnio siedzę raczej w innej muzyce oni pozostaną już chyba na zawsze moimi bogami muzyki. A koncertowa wersja Pegy Brown....mmmm... :D
a najlepsze jest to, że miłością do Myslovitz zaraził mnie mój wujek i to on sprezentował mi wszystkie ich płyty :D tak więc są ponadczasowi i jakby nie patrzeć: fenomenalni, fantastyczni no i fajni :lol:
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Bardzo lubię ten zespół.
Rojek ma specyficzną barwę głosu, bardzo podoba mi się wykonanie 'chciałbym umrzeć z miłości' razem z Edytą Bartosiewicz ;) .
Biorąc pod uwagę te wszystkie pseudo gwiazdki, takie jak Gosia Andrzejewicz, Cerekwicka , Dodzia etc. to nie dorastają one zespołowi Myslovitz do pięt. :p
 

nobodysaga

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
457
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
nieważne
Wiesz, że też miałam założyć podobny temat? :p tylko nie chciało mi się przeszukiwać forum...
Muzyką Myslovitz zafascynowałam się stosunkowo niedawno, choć jak wiadomo zespół istnieje dosyć długo. Dałam się ponieść ich głębokim tekstom... Oj... po prostu są świetni.

Rojek ma specyficzną barwę głosu, bardzo podoba mi się wykonanie 'chciałbym umrzeć z miłości' razem z Edytą Bartosiewicz.
Uwielbiam tą wersję... mmm....
 

esencja

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
704
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Krakau.
Rojek ma specyficzną barwę głosu, bardzo podoba mi się wykonanie 'chciałbym umrzeć z miłości' razem z Edytą Bartosiewicz.

A ja nie słyszałam tej piosenki w wykonaniu razem z E.Bartosiewicz, jak to możliwe ^^

Np. Piosenka 'Kraków' wg mnie o wiele lepiej brzmi z Grechutą,
niż jak Rojek śpiewa solo.
 

Lady Lucyferia

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2007
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ostnio tylko tego zespołu słucham d(-_-)b
Jest naprawde świetny, wg mnie to najlepszy polski zespół. Muzyka jest przyjemna dla ucha, a słowa piosenki są mądre, z przesłaniem, można je różnie interpretować.

Chemiczny świat, pachnący szarością, z papieru miłością...
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
Słucham,aczkolwiek bardzo żadko.
Średni zespół, są lepsze.
Nieco..monotonny?
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
On nie jest monotonny ;) On jest ciągle taki sam, nie wliczając lekkich zmian ;)

Według mnie "Kraków" jedna z lepszych piosenek Myslovitz a jeszcze z Grechutą, to dopiero miło ;)
 

jakas_tam_17

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
653
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
:)
kocham ten zespół. Własnie kupiłam sobie bluzke Myslovitz :D:D i sie nie moge doczekac az mi ją przyslą :D HA :)

Wszystkie (dosłownie) piosenki mi się ich podobają
 

keddar

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
179
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Marsa
Jak dla mnie zespół jak najbardziej pozytywny :) lubię od czasu do czasu rozpłynąć się :)
 

margaryna1234

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
dobre pytanie :)
Naprawdę świetny zespół :) ich pisoenki to nie tylko sztandarowe, grywane w radiach "Długość dźwieku w samotności" czy "Acidland", ale dla mnie także "peggy Brown", "Dla Ciebie" czy wiele wiele innych nie grwyanych w radiu a przeciez znanych prawie przez wszystkich. Przemyślane i naprawdę refleksyjne teksty, plus dodatkowo świetny dźwięk .... kocham ich muzyke :) czasem fajnie jest posłuchać czegoś tak nastrojowego a jednocześnie tak poztywnego jak ich piosenki :)
 

Novacaine

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
276
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ruda Śląska
Uwielbiam ich muzykę i teksty, a tym bardziej wokal. Podoba mi się, że śpiewają po polsku w większości, ale uważam, że lepsze są te mniej sławne piosenki. Peggy Brown, natomiast podoba mi się bardeziej w nowszej wersji, choć stara też była dobra. Na żywo Artur śpiewa tak samo dobrze jak na płycie, o czym miałam przyjemność się przekonać.

Wg mnie to jeden z nielicznych polskich zespołów, które są warte większej uwagi.
 

sali mali

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Bielsko - Biała
Jak dla mnie najlepszy polski zesół. Świetne teksty, muzyka i sam wokal Artura :eek:k: Doskonałe brzmienie zarówno na płycie jak i na żywo. Piosenki nigdy się nie nudzą. Czego można chcieć więcej ?! :)

Pozdrawiam wszystkich fanów Myslovitz :)
 
Do góry