Grafiti

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Poznań
Dzisiaj byłam jak zwykle na spacerku z pieskiem. I przechodząc spojrzałam na mur.. Było tam pełno grafiti. Nawet kilku nie mogłam rozgryść :bag: Czasami to az podziwiam tych młodych ludzi za ich talent, tylko szkoda ze muszą malować własnie w taki sposob. <_< Jak sądzicie grafiti to dzieło sztuki czy nic nie ware napisy? :D
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Grafiti jest formą buntu młodych. Wyrarzają w nim swoje uczucia, czyli jest to arcydzieło.
 

Wais

BLiski Dla BLiskiCH , Z DySTaNseM dO WszytskiCH
Dołączył
9 Wrzesień 2005
Posty
732
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
północ...
Myśle ze Graffiti...Przede wszystkim jest to talent nie kazdy potrafi malowac w taki sposob.Jest Ekspresją rzeczywistości w odebrani tych młodych artystów..To jest juz jeden z wielu warunkow do okresleniem mianem sztuki...
A co do Buntu napewno jest bunten przeciwstawienia sie do szarej rzeczywistości Miast..
Łamią zakazy malowania wszelkich napisow po to by stworzyć swoj własny świat..
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
lubię ładne kolorowe graffiti, nie lubię wulgarnych napisów czarną farbą na murach :]
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Hmmm Grafiti czasem potrafi upiększyć szare ściany blokowisk i czasem naprawdę ładnie to wygląda, z drugiej strony baznadziejne napisy, często wulgarne i pozbawione sensu bazgroły na np. murach otaczających cmentarze są wyrazem tylko wandalizmu i nic więcej. Ogólnie jestem przeciwny czemuś takiemu jak malowaniu grafiti byle gdzie i myślę że powinno to być tępione.
 

MonaLisaaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2005
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
łodzkie
graffiti hmm... od wielu wielu lat ludzie wyrazaja swoje emocje w rozny sposob, i wiele z nich nazwano sztuka, dlaczego nie mozna bylo powiedziec ze to nie jest sztuka? nie wiem jak wy ale ja np idac miastem wole ogladac te piekne male arcydziela nizeli szare domy i brud na ulicach (oczywiscie nie mowimy tutaj o bluznierstwach i jakis "podpisach zwyklych" a o kolorowych fajnych grafach albo rysunkach) chodzilam do szarej podstawowki, az pewnego dnia weszla "moda" na graffity z dyrektorka szkoly pogadalismy i zebralismy znajomych i wymalowalismy szkole cala w graffach i teraz jest milo az, a to ze jest kolorowa to nie znaczy ze brudna wrecz przeciwnie, malo kto juz sie odwazyl cokolwiek dopisac na niej i jest naprawde fajnie teraz i zycze kazdemy aby mogl miec taka szkole jak ja mialam. bloki tak samo zamiast ogladac szare bloki w zimny jesienny dzien nie lepiej jest isc ulica i podziwiac sztuke?? :) byle by tylko nie mazali glupot jakis bluzg itd bo to nie ma nic w sobie procz braku ich smaku ... :/
 

siema0000006

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
33
jak muślicie co jest lepsze grafitti czy obrazy> hociaż są bardzo nudne :smutas: to nie ktuży je lubją a sztuka uliczna /grafitti \ jest żywa i pełna emocji :D jak muślicie zgadzacie się ze mną
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
hm... wiecie, miałem zrobic taki projekt w szkole, ze dostałem farby i mialem malowac na legalu, wtedy poczulem dziwne uczucie. przewodnik akcji dał nam resztki farb na własny uzytek, na legalu maluje sie fajnie, ale na ustawkach jeszcze lepiej. to co sie czuje malując to jest nie do opisania... sprobojcie kiedys, tylko postarajcie sie nie popsuc sciany bo jak walnie sie nie wypał to normalnie wstyd taki ogarnia... przynajmniej mnie, bo wiem ze wszyscy to beda ogladac i mowic ale tu ktos oszpecił sciane ...
 

aniolek_600v

czarnulka :*
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
okolice Konina :D
ja nic nie mam do graficiarzy wręcz przeciwnie podziwiam ich sama chiała bym taka malować jedynie co to maluje na kartkach :D
oni powinni dostać jakies miejsce gdzie by mogli się wykazać swoimi umiejetnośćiami :)
 
C

*ChMuRkA*

Guest
ja nic nie mam do graficiarzy wręcz przeciwnie podziwiam ich sama chiała bym taka malować jedynie co to maluje na kartkach :D
oni powinni dostać jakies miejsce gdzie by mogli się wykazać swoimi umiejetnośćiami :)



właśnie aniołek600v ma racje powinny być miejsca przeznaczone na to a nie graficiarze tępieni :/ przecież to jest sztuka młodych oczywiście że nie podobają mi się jakieś bazgroły i wulgaryzmy ale niektórzy naprawde mają talent.... i podobają mi się kolorowe wagony pociągów :) ładne są :p i ożywiają szarą rzeczywistość..... też chce mieć taki talent :p
 

taka

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2005
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
34
uważam, że grafiti to coś pięknego. czasem widzę naprawde ciekawe malowidła na murach...jabym nie potrafiła czegos takiego stworzyć :D
 

Mihlin

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2005
Posty
144
Punkty reakcji
0
To zależy czy jest to bezsensowny, wulgarny bazgroł, czy naprawdę coś ładnego! Ciekawa jestem, czy może w przyszłości rozwinie się taki kierunek sztuki :) bo czemu nie? Co myślicie? :p
 

asiek145

Panna Marzycielka:)
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
538
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z nieba^^
Mi sie tam grafiti podoba. Te różne napisy i wogóle... :)
No i ja też bym wogóle czegoś takiego nie potrafiła namalować...
A przecież niektóre ciemne, szare budynki czy sciany ładnie wyglądają jak są w coś fajnego pomalowane.
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
jak muślicie co jest lepsze grafitti czy obrazy> hociaż są bardzo nudne :smutas: to nie ktuży je lubją a sztuka uliczna /grafitti \ jest żywa i pełna emocji :D jak muślicie zgadzacie się ze mną
Obrazy wcale nie są nudne, też potrafią być żywe i interesujące, wszystko zależy od tematyki no i oczywiście umiejętności malarza ;)
ja np. wolę obrazy, bo w graffiti jakoś nie widzę tej "głębi", co nie znaczy, że uważam, że każdy umiałby zrobić takie graffiti i że jest nic niewarte, to też rodzaj sztuki, ale zdecydowanie wolę jak juz powiedziałam obrazy ;)
 

Nowonarodzona

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2005
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
37
sa to zdecydowanie dziela sztuki jej nowy rodzaj....odzwierciedlajacy nowe pokolenie wyrazajace uczucia emanujace kolorami...i zywiolowoscia :)
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
Grafiti jest taką samą sztuką jak dziela narysowane przez sławnych artystów, wiadomo każdy ma swoją wizje i w inny sposób ją wyraza niektórzy malują takie dizeła dla popoisu albo szpanu a inni widza w tym siebie
 
Do góry