Skutki uboczne zażywania leków cytotec,arthrotec.

k-j-a

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
249
Punkty reakcji
0
Wiek
34
czy któraś z was używała tych środków? Podobno powoduja poronienie nawet to 8 tyg i nie ma większych problemów z dostanien tych leków jedyne co jest potrzebne to recepta gryż są to leki: cytotec- na choroby żoładkowe a arthrotec na bóle stawowe.Nie jestem pewna czy sama nie bede zmuszona zastosować tą kurację :( dlatego chciałabym zasięgnąć waszej opini. Jakie są tego konsekwencję (oczywiście oprócz poronienie) czy występują wymioty itp.
 

karolina167

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
249
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś Daaaleko:)
nie nazwalabym już tego antykoncepcją PO , tu zabijasz już kilku tygodniowy płód , więc to najzwyczajniej aborcja , niestety ja nie mogę Ci pomóc ale gdybym była w twojej sytuacji, mocno bym się nad takim rozwiązaniem zastanowiła jakby nie patrzeć to nie jest ludzkie.
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
to aborcja a nie antykoncepcja PO... o antykoncepcji PO mowi sie w przypadku lekow dzialajacych do 72h od stosunku, powyzej 72h jest to juz aborcja i jest ona nielegalna w naszym kraju, mam nadzieje, ze zaden lekarz nie przepisze ci tych lekow...

nie znalazlam jednak opisu dzialan niepozadanych przy stosowaniu tych lekow ale podejrzewam, iz w tym przypadku moga wystapic wymioty i krwawienie( jak to przy aborcji)
 

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
zastanawia mnie Twoje podejscie... nazywasz to kuracja jakby z ciazy trzeba bylo sie leczyc... zastanawiasz sie nad konsekwencjami jakby wiekszym problemem od poronienia byly wymioty... ale skoro juz pytasz o konsekwencje to z pewnoscia krwawienie a powinnas wiedziec ze krwawienie przy poronieniu nie przypomina zazwyczaj krwawienia miesiaczkowego ale jest duzo obfitsze... pozatym cytocet nie zawsze powoduje poronienie...
 

gosiaczekk85

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wielkopolska
Ja poroniłam w 13 tyg (samoistne) możesz wierzyć nie jest to miłe ani fizycznie ani tym bardziej psychicznie, a dziecko było jak najbardziej nie planowane, nie czekałam na nie z utęsknieniem. A myślałaś co jeśli te leki nie zadziałają poronnie, ale spowoduja jakąś wadę u dziecka(możliwe) potrafiłabyś żyć z myślą że to ty jesteś za to odpowiedzialna??Przemyśl to wszystko dobrze, są inne wyjścia niż aborcja.
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
A myślałaś co jeśli te leki nie zadziałają poronnie, ale spowoduja jakąś wadę u dziecka(możliwe) potrafiłabyś żyć z myślą że to ty jesteś za to odpowiedzialna??Przemyśl to wszystko dobrze, są inne wyjścia niż aborcja.
O też mi to przyszło do głowy. Przecież można urodzić dziecko z jakąś straszną wadą. Poza tym chyba trzeba być dziwnym żeby na własną rękę, bez nadzoru lekarza na własną rękę usuwać ciążę. To nie jest anybiotyk na zapalenie płuc... Czemu nie pomyslałaś o tym wczesniej? Mozna było zastosować Postinor do 72 h po stosunku...
 

bezsenna838

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Taką "kuracją" możesz narobić szkód zarówno dziecku, jak i sobie. Z resztą trzeba być bardzo nieodpowiedzialnym i nieludzkim wręcz, by podejmować się aborcji. Zabijać coś co żyje, tym bardziej, że w Tobie. Taka maleńka cząstka Ciebie...Zastanów się nad tym.
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
k-j-a sprawdziłam...
CYTOTEC w niewielkim stopniu, jako dziłąnie niepożadane w przypadku 1/1000 a nawet mniej moze powodować zaburzenia menstruacji, bolesne miesiączki, skurcze i krwawienia z macicy, może osłąbiac dziłanie srodkow antykoncepcyjnych, stosowany w czasie ciąży cytotec może (choć nie musi) prowadzić do śmierci płodu.

http://www.wandea.org.pl/aborcja/srodki-wczesnoporonne.htm

ARTHROTEC ma dziłanie wczesnoporonne ale zawartosc mizoprostolu jest mniejsza niz w cytotecu. Jednka dzialanie moze prowadzic do uszkodzenia plodu a nie poronienia... wiec mozna sobie narobic wiecej szkod niz sie chcialo
 

agnes 214

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
O też mi to przyszło do głowy. Przecież można urodzić dziecko z jakąś straszną wadą. Poza tym chyba trzeba być dziwnym żeby na własną rękę, bez nadzoru lekarza na własną rękę usuwać ciążę. To nie jest anybiotyk na zapalenie płuc... Czemu nie pomyslałaś o tym wczesniej? Mozna było zastosować Postinor do 72 h po stosunku...
chciałabym sie dowiedziec ile masz lat skoro tak jasno okreslasz swoje przekonania a zastanowiłas sie nad jedna wazna sprawa przyszle matki musza takze myslec o sobie i jezeli ma 12,15,czy18 lat to i tak ciaza wiaze sie z upadkiem swoich celow zyciowych a caly jej swiat wali sie i lgnie w gruzach dziewczyny w tym wieku nie sa przygotowane na maciezynstwo nie mowiac juz o tym ze same czesto nie potrafią o siebie zadbac a co mowic o małym maleństwu któremu poswieca sie cały swoj czas!! Dla każdego aborcja, antykoncepca liczy sie inaczej odobiscie dla mnie to dziecko mozna uznac za dziecko w chwili kiedy bije jego serduszko a nie w momencie zagniedżenia sie w macicy.
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Przypominam, że po poronieniu zwykle jest czyszczenie macicy, szpital itp, bo zwykle samemu macica się nie oczyści. Jak wytłumaczysz rodzicom pobyt w szpitalu i zabieg ginekologiczny? Fajne podejście. "Kuracja"... Kurcze a gdzie miałaś głowę jak na świat powoływałaś to dziecko?
Pomysły to niektórzy mają niekiepskie...
 

agryppa

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2007
Posty
74
Punkty reakcji
0
a moim zdaniem ma prawo to zrobić....

Wszyscy tacy mądrzy, same dobre rady, a jak nie ma za co dziecka utrzymać, to większą nieodpowiedzialnością jest rodzenie go i wyrzucanie na śmietnik, niż przeprowadzenie aborcji...

Ciekawe, czy jak już je urodzi, czy ktoś z was by się nim zajął....
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Odpowiedzialnym sie jest jak się myśli PRZED szkodą. A nie jak juz "problem" istnieje. Jak za odpowiedzialną się miała jak uprawiała seks bez zabezpieczenia to trzeba być odpowiedzialnym do konca. Nie ona pierwsza urodzi dziecko mając plany na życie, szkołę itp. Jakoś inne sobie poradziły a autorka "usuwa" w wątpliwy sposób ciążę. No tutaj to jest kompletnie nieodpowiedzialna bo z konsekwencji sprawy sobie nie zdaje.
 

onusia

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2007
Posty
744
Punkty reakcji
0
Miasto
*** Tam gdzie biją serca ***
Odpowiedzialnym sie jest jak się myśli PRZED szkodą. A nie jak juz "problem" istnieje. Jak za odpowiedzialną się miała jak uprawiała seks bez zabezpieczenia to trzeba być odpowiedzialnym do konca. Nie ona pierwsza urodzi dziecko mając plany na życie, szkołę itp. Jakoś inne sobie poradziły a autorka "usuwa" w wątpliwy sposób ciążę. No tutaj to jest kompletnie nieodpowiedzialna bo z konsekwencji sprawy sobie nie zdaje.


zgadzam sie w 100%
masz racje
antykoncepcje trzeba było stosowac zanim sie zaszło w ciąże
nie stosowanie zabezpieczeń to jest własnie twoj problem autorko.!
niechce nikogo osadzac ale jezeli juz dosżło do czegos takiego to lepiej było uzyć tabletki PO
ale tej właściwej.!

co do tematu samych tabletek podanych przez ciebie to mozesz poronic, zaszkodzic sobie i dziecku, mozesz juz niegdy wiecej nie zajsc w ciaze.!!!!!

Jeżeli niechcesz badz cie nie stac zeby wychowac to dziecko to już lepiej je urodzic i oddac do adopcji gdzie znajdzie rodziców ktorzy beda warci tego dziecka...
a nie ty ktora nosi w sobie bobaska ktory jest twoja czescia i czescią twojej drugiej polówki...
to dziecko się nie prosiło na świat .! przez wlasną głupotę zaszłaś w ciążę...
jezeli nie stosuje sie antykoncepcji to trzeba poniesc konsekwencje tego i trzeba wiedziec jakie mogą być tego skutki.!
 

cytotec200

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
wejdzcie na strone www.womenonwaves.org tam mozna kupic legalnie zestaw poronny.
 

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
<3
ciekawe- legalny zestaw poronny... <_<

nie zgadzam się z poprzedniczkami że myśl sie PRZED (tzn należy myśleć przed ale w momencie kiedy się już to zdarzy na nic przydają się wasze rady!)

skąd wiesz jak doszło do poczęcia? nigdy żadna z was nie straciła głowy dla kolesia? nigdy nie byłyście zakochane i zaślepione? zawsze na najwyższych obrotach pracuje u was 'rozsadek' ?!
tak? nadzwyczajne.. doprawdy... <_< :mruga:



k-j-a takim zabiegiem możesz zaszkodzić sobie i dziecku- którego może nie udać Ci się zabić. może jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji.. przemyślałaś wszystkie możliwe warianty?!
 

Armina

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Arthrotec -zawiera 200mcg mizoprostolu i 50 mg diklofenaku.Mizoprostol wywoluje skurcze macicy a diklofenak jest lekiem przeciwbolowym i przeciwzapalnym.Wywołanie skurczów macicy u kobiety w ciazy prowadzi do wydalenia plodu-czyli sztucznego poronienia-szanse powodzenia to 80-90%.W przypadku nie usniecia ciazy wystepuje nieznacze ryzyko uszkodzenia plodu.Kazdy uszkodzony płod zgodnie z polskim prawem jest uzasadnieniem do przerwania ciazy w szpitalu.Arthrotec forte-zawiera 200mg mizoprostolu i 75mg diklofenaku ma takie same dzialanie jak arthrotec tyle ze ma wiekszą dawke leku przeciwbolowego i przeciwzapalnego przez co bardziej lagodzi bol odczuwaly podczas skurczow macicy.Cytotec zawiera 200mcg mizoprostolu-nie jest dostepny w Polsce ,ma identyczne dzialania jak Arthrotec jednak jego cena bywa duzo wyzsza ze wzgledu na to ze nie bo pod zadną nazwą handlową w Polsce.Komplikacje:komplikacje wystepują żadko im wieksza ciaza -tym wieksze ryzyko komplikacji mizoprostol powinno stosowac sie do 9 tygodnia ciazy.Mozliwe komplikacje to:krwotok(na wypadek takiej sytuacji musisz byc pewna ze w ciagu godziny bedziesz mogla dotrzec do najblizszego szpitala)biegunka,gorączka,wymioty,zatrucie mizoprostolem.Wrazie wątpliwosci moje gg:1007068Nie kupujecie cytotecu za 30 zl tabletka 25 zl kosztuje opakowanie 10tab. arthrotecu w aptece na recepte.Jest to legalny lęk stosowany w medycynie przy schorzeniach reumatycznych.PozdrawiamJesli ktoras z was potrzebuje pomocy ,nie ma z kim porozmawiac poradzic sie mozecie pisac do mnie zawsze postaram sie pomoc gg:1007068
 

ComeBabyToMe

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Białystok
Pierwszy raz słyszę, aby takie leki powodowały poronienie. Uważam, że jesteś trochę nie odpowiedzialna skoro myślisz, o tym, aby pozbyć się być może dziecka. Antykoncepcją po można nazwać tabletki 72 po. Które zagęszczają śluz macicy i uniemożliwiają ruch plemników. Ciąża 8 tygodniowa, to już 2 miesięczna ciąża. Na taką nie ma antykoncepcji PO. Zastanów się, czy warto robić coś takiego, bo jeśli jesteś w ciąży to jest Twój dzidziuś. Będziesz później cierpieć, jeśli usuniesz ciążę.
 
Do góry