Nałóg obgryzania paznokci...

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
Cześc!!!chcialabym wam powiedziec ze kiedys obgryzalam paznokcie(nie smiac sie!!!),mama probowala do mnie dotrzec.Nie udawalo jej się to.Bardzo chcialam nie obgryzac paznokci,lecz nie wychodziło mi to.W koncu mama kupila preparat przeciw obgryzaniu paznokci.Malowalam ,kiedy nie zapomniałam.Aż w kocu nie dawno(bo pod koniec kwietnia)pomalowalam paznokcie preparatem.Wcale nie myslalam o paznokciach.I tak Ja rzuciłam nałóg.Dziś jest 11 dzien jak nie obgryzam.

Ps.:Jezeli to nie pomoze.:):DPiszcie.Postaram się pomóc.;)papa :D :) :p
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
Speedy, ja tez to kiedys robilam, wyladowalam w szpitalu i tam mi pomogli , od parunastu lat tego nie robie, teraz mam dlugie paznokcie jak kotka.A musze zaznaczyc ze takie poobgryzane paznokcie wygladaja okropnie.Trzymam kciuki za ciebie ,napewno wytrzymasz, i maluj je caly czas to naprawde pomaga.
 

aga8811

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
184
Punkty reakcji
0
Miasto
:)
Jak bylam mala tez obgryzalam paznokcie ale to jest straszne :/ MAm nadzieje ze Ci sie uda bo to rzucic bo takie poobgryzane niefajnie wygladaja a tak mozna zawsze sobie zapuscic dlugie, ladne :)
 

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
Obgryzanie paznokci to duzy problem dla dziewczyn jak i dla chłopaków.Nie ladnie wygladaja dłonie... :/
 
A

Anonymous

Guest
kiedys bylam nałogowcem obgryzania wszystkiego próbowalam a i tak nadal gryzlam az rok temu przestalam i zaczelam chodowaC I JEST OK
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
jak widac duzo nas z tym nalogiem, ale super ze nam sie udalo tego oduczyc, a jak nam to i innym tez :D
 
A

Anonymous

Guest
a pewnie kazdy da rade ja smarowalam gorzkie bylo jak cholera ale gryzlam nadal,dostawalam od ojca kapciem i nieraz zdazylo sie wlasna reka w buzke sobie walnac od sily kapcia haha i nadal gryzlam wiecie co pomoglo zazdrosc dokladnie zazdroscilam kolezance dlugich pazurkow i wzorkow i sie zaparlam ze tez bede takie miec :p
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
:);)

Wiecie co ? ja juz 18 dni nie obgryzam paznokci.I jestem cała happy.Jezelli nacie klopoty piszcie!!!papa :super: :yahoo: :Hello:
 
A

Anonymous

Guest
Ja tez obgryzalem kiedys... i ten "gorzki paluszek" wcale nie pomagal. nawet mialem bandazowane palce :p zebym tylko tego nie robil. i co... no nie pomoglo. pewnego dnia jakos udalo mi sie przelamac. byl to cudowny sposob. stary mi obiecal 100 za to ze przestane obgryzac. i co... POMOGLO;]
 
A

Anonymous

Guest
no dokladnie zawsze zachęta pomaga ....... :) a jeszcze taka to napewno ;)
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
no nie wiem...

Wiecie co?A na mnie ta stówka to by nie podziałała...Niestety.Trza bylo samemu chciec.-Chciec to móc!!! :* <papapa>
 

uki_uki1

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
90
Punkty reakcji
0
Re: no nie wiem...

Speedy napisał:
Wiecie co?A na mnie ta stówka to by nie podziałała...Niestety.Trza bylo samemu chciec.-Chciec to móc!!! :* <papapa>
na ciebie to chyba dzialaja kwoty z 3 zerami na koncu :D
 

An!@

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2005
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
Żary
heeh mi to jush nic chyba nie pomoze. jak bylam mała mama tez mi kupywala jakies gówienka ale mi to zwisalo i dalej obgryzałam :dezorientacja:
 

Ania-kg

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
phi... czy to ważne :D
wstyd o tym pisac ale mnie też to dotyczy... czasem nie obgryzam ale czasem tak :/ jak z tym skończyć ?? może mi cos doradzicie ??
 
A

Anonymous

Guest
aniu chyba nie ma super rad na pozbycie sie tego nałogu ja gryzlam wiele,wiele lat...po prostu trzeba samemu chciec inaczej nie da rady na mnie tez nic nie dzialalo bicie po rekach,gorzkie lakiery itp. sama z siebie przestalam postanowilam ze nie tkne i koniec a jak juz zachodujesz sama sie przekonasz ze wiecej nie pociagnie cie do obgryzania :rotfl: zycze powodzenia w wyjsciu z nalogu ;)
 

Ania-kg

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
phi... czy to ważne :D
no ja chce, bardzo...
gdy "wychoduje" pazurki to prędzej czy później je zaczne obgryzac.... chociaz staram sie... bardzo.
 
W

woyciech

Guest
Moja dziewczyna ciagle je obgryza az czuje wstret do jej rak - jak ja naklonic zeby przestala????
 

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
Szczerz emowiac ten problem ma nie jedna osoba, w tym takze ja. Osobiscie mam patent taki ze jak bardzo chce zapuscic pazurki to maluje je lakierem na jakis pokrywajacy calkowicie kolor zebym tylko nie widziala ze ktorys mi sie rozdwaja albo lamie i wtedy jakos idzie, tylko ze ja akurat mam tak slabe te pazurki jak juz sa troche dluzsze ze same mi sie lamia :zalamany:
 
Do góry