Adobe Photoshop - redukcja czerwonych oczu

gaba_91

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Witam:) od razu przepraszam jesli byl juz taki temat ale nie chcialo mi sie szukać.. Chodzi o to ze mam program AdobePhotoshop i chce zlikwidowac czerwone oczy na zdjeciach bo koszmarnie to wyglada.... Jest ktos kto mogłby mi napisac jak to zrobić...??
z Góry Wielkie dzięki L*:*:*:)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Jest dział grafika to czemu tutaj (Inne porady) napisałaś ? ehhh... Aby zmienić kolor oczy najpierw musisz zaznaczyć je - robisz to za pomocą narzędzia lasso. Gdy już masz zaznaczone wchodzisz w Image >> Adjustments >> Hue\saturation, zaznaczasz colorize i paskami na górze zmieniasz kolor oczu.

BTW jakiego masz photoshop'a ? W wersji CS2 jest takie narządzie jak Red Eye Tool. - wystarczy wybrać te narzędzie i zaznaczyć czerwone oczy.

Kolejny sposób:

1. Otwórz zdjęcie, które zawiera efekt czerwonych oczu.
2. Z :cenzura:likuj warstwę\layer - ppm na warstwę\layer i wybierz :cenzura:licate Layer
3. Wybierz zoom tools i przybliż na oczy.
4. Po lewe stronie na górze przybornika wybierz color replace tool i zmniejsz rozmiar. Z Mode wybierz Color, z Limits wybierz discontiguous ,a Tolerance ustaw na 75%
5. Wybierz interesujący Ciebie kolor i zacznij zamalowywać czerwone obszary oczu.
 
Do góry