Jaka wiatrówkę polecacie...

Danlow

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2007
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Czermna
Witam chcialbym poznac wasza opinie, jaka wiatrowke dobra a tania kupic?
Interesuja mnie tylko takie do 300 zl, bo nie mam wiecej pieniedzy <_< niestety:/
 

kajd

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Miasto
Las Vegas
Zależy w co chcesz strzelać :D . Polecam z jakimś oprzyrządowaniem min. luneta, paski itp. no i oczywiście musi mieć gwintowaną lufę:)
 

Paweł@

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
najlepiej zeby miala gwintowana lufe. Najtansza kupiz z gazety kup se gazete wyborcza tego tam zawsze bylo dorzo
 

carpathia

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2007
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rzeszów
na poczatek proponuje najtansza (prawie) za jakies 150 zl, kupiona na jakims pierwszym lepszym rynku :) sama mam taka i ladnie chodzi :D
jak pocwiczysz wtedy cos lepszego :D
najlepiej strzela sie do pustych puszek z piwem xD
 

levandson

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Dołóż jeszcze 100 zł i na allegro znajdziesz wiatrówkę Slavie lub Diane polecam te firmy robią dobry sprzęt
 

wicherek

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2006
Posty
94
Punkty reakcji
0
Wiek
43
zgadzam sie, 300zł to troche mało na dobry sprzęt
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
to ja się chciałem zapytać obeznanych ludzi, czy to prawda że wiatrówki łamane po pewnym czasie używania tracą na celności przez to ciągłe łamanie lufy?
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
To zależy jakiej firmy. Jeżeli chinki to i bez tego celności nie mają. Dobre firmy (Diana, Gamo, HW czy Slavia[choć obecnie coraz gorzej z wykonaniem] tworzą ten element ze stali hartowanej, więc problemu nie powinno być. Chyba, że wystrzelasz jakieś 100k śrutu ;) , bądź będziesz miał pecha.

PS. Za 300 wiatrówki nie kupisz dobrej, a jeżeli chcesz już coś kupować to szukaj używanej Slavi 631/634 bądź Hatsana. Reszta to chinki w tym przedziale cenowym. Potem są HW-30 czy 50, ale to już na kwotę 700-1000 zł.
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
stąd.
przejdzie sobie na forum bron.iweb tam znajdziesz napewno lepsze rady,
a moim zdaniem dołóż do tych 300 zł jeszcze z dwie stówy i masz Slavie 631. Polecam,
jezeli nie chcesz nic drogiego, to chyba najrozsadniejszy wybor niz jakies chinskie.
gdy napatoczy sie przyplw ( :p ) kasy polecam Daystate MK3 FT-R. ( ponad 7 tysięcy ale warto :D :D )


to ja się chciałem zapytać obeznanych ludzi, czy to prawda że wiatrówki łamane po pewnym czasie używania tracą na celności przez to ciągłe łamanie lufy?
tak, ale tylko tańsze. Porządne wiatrówki marki Webley, Weirauch, Tcheoben radzą sobie z tym świetnie,nie spotkasz sie raczej z
traceniem celności przy łamaniu. :]
pozdrawiam.
 

Mythios

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Polecam Desert Eagle Compact, coś koło 180zł. Jeśli interesuje Cię długa wiatrówka z łamaną lufą to są od 80zł, chyba Magnum.
 

Mythios

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
61
Punkty reakcji
0
Interesuja mnie tylko takie do 300 zl, bo nie mam wiecej pieniedzy <_< niestety:/

Miały być do 300zł... a czy ona jest zrobiona z krzesła i części do samochodu nie wiem, wiem że działa, i dla początkujących się nadaje (sam jednak takiej nie mam). Za dobrą wiatrówkę musiałby dać z 600zł, więc nawet nie pisałem...
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
No właśnie.... wiatrówkę. To o czym ty mówiłeś było co najwyżej produktem wiartówkopodobnym. Jeżeli chłopak chce wiatrówkę do 300 zł to Hastan, używana Slavia, albo jak mu się trafi to HW-30. Na forum bron.iweb.pl jest sporo ofert godnych uwagi.
 

Litos

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Właśnie czy ktoś się orientuje jak odzczytywac oznaczenia gwintów wiatrówek np. B4 i przede wszystkim jaki ma to wpływ na urzytkowanie?
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Już na starcie chcę powiedzieć, że chinki typu B4 kupujesz na własną odpowiedzielność!. Żeby potem płaczu nie było z tego powodu.
Większy kaliber=większa masa śrutu= mniejsza prędkość=mniejszy zasięg a większa moc na małych dystansach. Ja jednakże jestem zwolennikiem kalibru 4.5
 
B

bajderman

Guest
Mam już jakiś czas Hatsana i jestem zadowolony. To akurat wiatrówka z górnej półki jakościowej, ale kupiona za niecałe 500 złotych. Dobra celność, dosyć lekka, funkcje zadowalające. Oczywiście za jakiś czas będę chciał wymienić wiatrówkę na lepszy model, ale to będzie ten sam producent - niekoniecznie marka. Kolter ma inne dobre wiatrówki z tej samej stajni, pozostaje jedynie kwestia odpowiedniego budżetu.
 
B

bajderman

Guest
Myślałem już o tym, czytałem, zabawa świetna, nawet miałem okazję strzelać, ale na razie brakuje mi czasu i budżetu ;-) Włożyłem już kasę w wiatrówkę, śrut, kupiłem też cały zestaw paitballowy. To wszystko sporo mniej wyszło - coraz częściej gramy, bywam na strzelnicy, strzelam też dla zabawy na podwórku - nie samą bronią człowiek żyje. Ale kiedy znudzi mi się wiatrówka, to pewnie zabiorę się za łuki ;-)
 
Do góry