Zespoły rockowe będą karane za satanizm?

Status
Zamknięty.

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy dobry dział wybrałam, jeśli nie proszę o przeniesienie. :)  Dział dobry - Berials.

Artykuł zaczerpnięty z o2.

"Jak donosi "Dziennik", jedna z organizacji zwalczających sekty przygotowuje właśnie raport "Rockowe zespoły satanistyczne w Polsce". Dokument ma trafić trafi do policjantów, sędziów, prokuratorów i księży w całej Polsce.

Jak twierdzi "Dziennik", raport ma utrudnić koncertowanie kilkudziesięciu grupom rockowym, które zostaną oskarżone także o szerzenie nienawiści.

Kto znajdzie się na czarnej liście? "Dziennik" wymienia na początku amerykański zespół Morbid Angel, grający death metal. Powód? - Oni szerzą nienawiść do chrześcijaństwa. Nawołują do przemocy. Takich zespołów są dziesiątki - mówi "Dziennikowi" autor raportu Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami (OKOpS).

Lista ma liczyć 80 zespołów, których "mroczna" działalność zostanie dokładnie opisana. Zagrożeni mogą czuć się wszyscy, którzy pasują do obrazu przedstawionego przez Nowaka: - Ci muzycy w pierwszej kolejności nazywają siebie kapłanami szatana. Dopiero na drugim miejscu uważają się za muzyków. Najmniej istotna w ich koncertach jest sama muzyka. Chodzi o stworzenie atmosfery sprzyjającej krzewieniu kultu szatana

Które zespoły mają szanse znaleźć się na czarnej liście? Z polskich: Kat, Behemoth, Besatt, Hate, Non Opus Dei, Thunderbolt, Wolftribe, Hell Born. Z zagranicznych : Burzum, Dark Funeral, Dimmu Borgir i Moonspell. Jak pisze "Dziennik", autorzy raportu chcą, aby te zespoły w ogóle nie mogły w naszym kraju występować."

Jak dla mnie to zaczyna się robić żałosne, już nawet przestało śmieszyć najpierw Tinky winky gejem teraz zespły rockowe satanistami. -.- A co Wy o tym myślicie?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Wybieram się na koncert KATa i Behemota w lipcu, więc niech tylko zabronią im grać, a zrobie im Jihad.

A poważnie, to przecież łamanie konstytycyjnych praw wolności wyznania,głoszonych racji czy też wolności zgromadzeń. Ale to już monotonia, gejom - nie, Teletubisiom - nie :)D), to teraz się za kapele metalowe wezmą?

Moim zdaniem, nic im nie zrobią, nie mogą zabronić im występowania w kraju, ponieważ de facto żadna z tych kapel nie łamie prawa poprzez koncert, ewentualnie miasto może zabronić takiego koncertu z jakichśtam przyczyn (np. burmistrz radykał) ale nie spotkałem się z czymś takim jeszcze.

Zresztą, czepiali się gejów - geje paradują, kreślą liste lektur - poloniści nauczają 'po cichu', 'seks jest zły' - a ja jestem cały obolały, co tam jeszcze, Teletubisie dalej lecą w TV, a w mundurkach jak narazie nie chodzimy wszyscy. Więc nie widze problemu :D
 

Johnny Avocado

Czytacz zawodowy.
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
888
Punkty reakcji
0
hyh...
jejku jej.
czego to nie wymyślą na tym świecie.
eh...

EDIT:
jak można...
to, że ktoś gra rocka (czy inne podobne) nie oznacza wcale, że sa to sataniści!!
jak zwykle wszystkich do jednego worka ciupią...
bez sensu.

żenada.

EdiT 2 :
:lol:
w ogóle tych zespołów nie znam...
tylko Behemoth :D
hmm...
a niech robią co chcą.
możemy wierzyć w to, co nam się podoba.
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
To będe musiała do Niemiec jeździć czy cholera wie gdzie.
Satanizm..?
Varg możę i należał do Black Circle, ale..echh..przecież to wszystko się rozpadło.
Artyści od wieków byli kontrowersyjni...każdy na swój sposób.
Sztuka jest piękna, mroczna, tajemnicza, zaskakująca, a przede wszystkich zachwyca i hipnotyzuje (przynajmniej dla mnie)
Satanistyczne?
E, nie.
Szatan dobrze się sprzedaje.
Poza tym jest postacią nasuwającą wiele wniosków, skłania do przemyśleń...
I jest przede wszystkim symbolem w twórczości zespołu.
Zespół nie wierzy przecież w Szatana..jego nie ma.
Nie jest realny jak krzesło, to symbol.

Po drugie te zespoły grają metal NIE ROCK
Chociaż metal z rocka się wywodzi..z rocka praktycznie wywodzi się cała muzyka na wiosłach i garnkach ;)

Kocham polski rząd.
Kocham.
Ciekawe, co jeszcze wymyślą.
Ech..Żądam jakieś rewolucji, bo to co się dzieje z naszym krajem przechodzi wszelkie granice bezmyślności.
Zdjąć te osły z władzy... :/
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Sr*nie w banie. Już widzę te demonstracje.

Najmniej istotna w ich koncertach jest sama muzyka

Je**ę to zabiję. Nie wiem kto w ogóle może takie pierdoły pisać. Nie zdziwiłbym sie jakby tym dziennikarzem był właśnie jakiś nienawistny klecha.
 

warli

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Kiedys slyszalem wypowidz jakiegos prawnika, praktykowanie i propagowanie satanizmu nie jest w Polsce karane dopoki nie bedzie to wiazac sie z lamaniem prawa (np. zbrodnia, pobicia, ew. beszczeszczenie grobow :p )ale wtedy kaze sie osobe a nie banuje calu nurt... wiec **uj im w oko i kij w du*e :D
 

Marika:)

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2007
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Mogielnica
Chyba nie mogą czegoś takiego zrobić!!!???
1.To bez sensu
2.Jak ktoś napisał wyżej Szatan się dobrze sprzedaje
3.Szatan to coś zakazanego więc nasz bunt go faworyzuje
4.Na byle głupi forum łatwo trafić na osoby które chcą wciągać ludzi do tajnego stowarzyszenia
5.A kiedy będzie zakaz chodzenia do kina czy muzeum-bo przecież tam też jest masa zagrożeń dla młodego człowieka :rotfl2:
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
"Rockowe zespoły satanistyczne w Polsce"
Mwahahaha ROCKOWE ;]]]]]]]]]] Widać znajomość tematu porażająca(dosłownie).
to przecież łamanie konstytycyjnych praw wolności
Te prawa nigdy nie były respektowane, nie są i nie będą. Nigdzie(no chyba że w USA...)
jak zwykle wszystkich do jednego worka ciupią...
"Lista ma liczyć 80 zespołów"
Kocham polski rząd.
"autor raportu Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami (OKOpS)"
Co ma do tego rząd?
'Dziennik' jest prawicowy
Der Dziennik prawicowy? Chyba inne gazety czytamy. Prawicowy to jest Nasz Dziennik.
5.A kiedy będzie zakaz chodzenia do kina czy muzeum-bo przecież tam też jest masa zagrożeń dla młodego człowieka
Już jest? Ograniczenie wiekowe na przykład.

To tak w kwestii wytłumaczenia paru niemądrych tez w tym temacie. Osobiście jestem słuchaczem zespołów satanistycznych i jakoś mi to w chodzeniu do kościoła nie przeszkadza. Jeśli chodzi o koncerty, to taka prawda, że ten koleś ma trochę racji. Mnóstwo zespołów opiera swój koncert tylko i wyłącznie na obrażeniu katolików i innych religii. Tyle, że jeśli odbywa się taki koncert za "zamkniętymi drzwiami" to wała może ktoś temu zespołowi zrobić(chociaż koncert Gorgorotha chyba przerwali). W krajach arabskich jest co prawda zakaz słuchania, sprzedawania, kupowania, posiadania utworów black i death metalowych, ale stworzenie listy zakazanych zespołów graniczy z niewykonalnością. Jeśli już, to można by zabronić wykonywania poszczególnych utworów. Wykonawca zmieni styl i lista "umiera". Zresztą... ja akurat uważam, że w ogóle koncerty zespołów metalowych są nie warte złamanego grosza, więc niech sobie próbują zakazywać. Krzyżyk na drogę.

A tak w ogóle pan Nowak mówi o satanistycznych zespołach rockowych, a ja takich nie znam. Rozluźnijmy poślady ;q
 

bulka23

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
To będe musiała do Niemiec jeździć czy cholera wie gdzie.
Satanizm..?
Varg możę i należał do Black Circle, ale..echh..przecież to wszystko się rozpadło.

Nie dokonca... Tak naprawde zaden z Death, Black i innych "satanistycznych" zespolow od wewnatrz nie jest satanistyczny. Wezmy sobie Venom albo Slayer. Przeciez Araya z Slayera jest chrzescijaninem. To ze sa takie teksty oznaczaja tylko to ze po pijaku siadaja przed biblia satanistyczna wybieraja najbardziej chore kawalki i lacza je w calosc :) Sam czytalem o tym. Poza tym to jest wina katolikow i chrzescijanstwa. Sami sobie Chrzescijanie brudza i prosza o takie teksty. Nie wiem czy zauwazyliscie ze wiekszosc tekstow Satanistycznych jest prawdziwa. A Niektore brutalne teksty jak np fragment z piosenki Cannibal Coprse'a ":cenzura:iłem ją nożem" Bardziej smieszy niz bulwersuje :) Co do koncertow to ten chory katolicki kraj (Polska) nie moze zabraniac dzieciakom i ludziom uczestniczenia w koncertach "satanistycznych". Jedynymi prawdziwymi satanistycznymi zespolami sa black metalowcy z Norwegii...ale i tak sadze ze to maskarada :)
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
Heh^^ <lol2> Może jeszcze zakażą sprzedawania płyt tych zespołów co? ^^ xD

***

Niech się też przyczepią niektórych hiphopowców których teksty tez sa bardzo "ciekawe" i "inteligentne" ^^ [każdy wie o co chodzi]

Taka grupka dzieciaczków z blokowiska się nasłucha tekstów typu "mamy tradycje je**ć policje! ect ect." i " je**ć sk****synów i wszystie śmieci" i na teledyskach naoglądają się jak jakieś łobuzy uciekają przed policją i potem rosną takie Drechy które myślą ze są gangsta i som kozaki bo sa tacy jak na teledyskach.

***

PODKREŚLIŁEM NIEKTÓRYCH żeby nie było :)

***

[wiem miało mnie juz tu nie być ale jak zauważyłem ten temat to musiałem napisać^^]
 

slevin

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
cholera
szatan to nei symbol
to prawdziwa postac
ale jego celem jest wmowienie ze go nei ma
bo wtedy moze latwiej "dzialac"
zespoly wymienione dla mnei nei maja nic wspolengo z rockiem
w zasadzie to bym byl za tym zeby rzeczywiscie zabronili im grac!!!
ale nei zrobia teog bo nei maja prawa

pozdro wsystkim ktorzy wiedza ze szatan istnieje naprawde
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
cholera
szatan to nei symbol
to prawdziwa postac
ale jego celem jest wmowienie ze go nei ma
bo wtedy moze latwiej "dzialac"
zespoly wymienione dla mnei nei maja nic wspolengo z rockiem
w zasadzie to bym byl za tym zeby rzeczywiscie zabronili im grac!!!
ale nei zrobia teog bo nei maja prawa

pozdro wsystkim ktorzy wiedza ze szatan istnieje naprawde

Spotkałeś szatana w sklepie monopolowym czy co, że twierdzisz, że on JEST?


Co ma do tego rząd?
Rząd..miałam na myśli ogólnie władze,jakiś komitet który rozpatruje różne sprawy
(ja tak już mam że czasem nazywam coś inaczej, niż się przyjęło)

Co do zakazania produkcji płyt też o tym myślałam..oby nie, chcę mieć chociaż czego posłuchać ;)
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
"zespoly wymienione dla mnei nei maja nic wspolengo z rockiem
w zasadzie to bym byl za tym zeby rzeczywiscie zabronili im grac!!"
zgadzam sie z tym bo żaden z tych zespołów nie gra rocka xD xD xD
a tak btw to po to jest demokracja żeby każdy mógł słuchać czego chce !! i chodzić na jakie koncert dopóki nikogo nie zabije nic im do tego !!
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Niektóre płyty są w Polsce zakazane. I to od dawien dawna. Od komuny się utrzymało. Masa jest cenzurowanych. W LO to trzeba było do "Dziupli" biegać żeby coś kupić.
po to jest demokracja żeby każdy mógł słuchać czego chce !! i chodzić na jakie koncert dopóki nikogo nie zabije nic im do tego !!
Półprawda. W demokracji wolno to co chce większość, a nie jednostka. I grać w Polsce nie wolno koncertów jeśli godzą w Art. 255, 256, 257 K.K.

Kod:
Art. 255. § 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa,
podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Półprawda. W demokracji wolno to co chce większość, a nie jednostka. I grać w Polsce nie wolno koncertów jeśli godzą w Art. 255, 256, 257 K.K.

Kod:
Art. 255. § 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa,
podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
:mruga: :mruga:

Hmm... a mnie się wydaje, że nikt z tym nic nie zrobi, tylko takie gadanie. W końcu nie mogą zabronić nikomu grać ani słuchać! Skoro Bóg dał człowiekowi rozum i wolną wolę, to chyba po to, żeby sam wybierał czy chce dobro, czy zło. Poza tym... czy te piosenki są czymś złym? :mruga:
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
To że pod prysznicem rano sobie podśpiewujesz "mourning palace" czy inne "alma mater" nie jest niczym złym. Ja to wiem, ty to wiesz, wszyscy słuchający tej muzyki to wiedzą.

Sęk w tym, że z prawnego punktu widzenia jakiś bardzo ortodoksyjny moher na stołku mógłby już z powodu łamania tych artykułów które zostały przytoczone zakazać koncertu tej czy innej grupy.

Matko, co za paranoja :(.
 

Slavomier

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Góry góry, heeej :)
e tam robicie z igły widły, g*wno zrobią a każdy poroniony pomysł jest w tym kraju nagłaśniany.

BTW wytłumaczcie mi jak to jest, W internecie prawie każdy opluwa Chrześcijaństwo, Katolicyzm Papieża itp. a jak tylko ktoś się zacznie naśmiewać np. z black metalowców to wszyscy o tolerancję wołają, dziwne...
 
Status
Zamknięty.
Do góry