Różnice między tabletkami antykoncepcyjnymi a plastrami.

garnier

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Co lepsze? To możliwe, że lekarz przepisał znajomej tabletki po ok. 25 zł? Są takie tanie? Ile kosztują plastry? Gdzie się je przykleja? i jeszcze jedno: po jakim czasie taka antykoncepcja działa?
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
W opakowaniu sa 3 plastry i kosztuje to ok. 60zł .
Jeden plaster działa na tydzien , po tygodniu nalezy zmienic na nowy. Najczęsciej nakleja sie go na ramieniu , :]
 

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
e tam na ramieniu :p trzeba zmieniac miejsce najlepiej :p.. albo ramie albo tak na gorze na plecach na prawo od lopatki albo udo :p.. tabletki duzo taniej niz plastry wychodzą ale plastry są hmm wygodniejsze bo nie trzeba o nich pamietac :)
 

Rybcia

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Woda :)~
hmm ... tabletki są tańsze zdecydowanie...jeszcze zalezy jakie ..ale zazwyczaj sa tansze :p i maja takie samo dzialanie jak plasterki .... przyklejane na ramie lub łopatke ;p
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Wydaje mi się, że taki temat już był, ale zamknę go jeśli takowy znajdę.
Odpowiadając na Twoje pytanie, faktycznie tabletki wychodzą taniej niż plasterki.
Różnicy w skuteczności nie ma, a to co z nich wybierzesz zależy w dużej mierze od Ciebie samej, czy masz kłopoty z pamiętaniem o tabletce czy też nie.
Ja osobiście stosuję kilka ładnych lat tabletki, chętnie jednak zobaczyłabym jak działają plasterki, ale w moim przypadku nie jest to możliwe, gdyż tabsy stosuję głównie w celach zdrowotnych.
Sama więc musisz podjąć decyzję :)
Zwróć uwagę na koszty oraz na fakt, że stosując plasterki jest większe prawdopodobieństwo, że zobaczą to obcy ludzie. Dla mnie to żaden wstyd ani nic dziwnego, ale różni się zdarzają.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
tabletki są o tyle gorsze, że niezbyt dobrze wpływają na wątrobę, z kolei plastry mogą się odkleić :/
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Jak mnie ostatnio ginekolog informował: po plastrach nie tyje się tak jak po tabl.
 

Noemi

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Zachodniopomorskie
Jeśli ktoś ma problemy z wątrobą to lepsze są plastry. A ogólnie to plastry są wygodniejsze, jak już było wspomniane, ale droższe niż tabletki.
 

bashra

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
mam wiedzieć?
Wg mnie zdecydowanie lepszą metodą są plastry, nie chciałbym narażać mojej Połóweczki na późniejszcze kłopoty z wątrobą, poza tym po tabletkach podobno można przytyć poza tym wygoda, a co do odklejania, plasterki wcale tak łatwo się nie odklejają, można chodzić na basen itd bez większych problemów (a jak by się odkleił to przecież widać i można założyć nowy), co do tabletek dodatkową wadą jest to że na działanie ma wpływ tego co się spożywa, a zwłaszcza ewentualne problemy żołądkowe, ale zeby nie było że plastry są takie ach i och podobno u niektórych osób wywołują na początku mdłości :/

Co do ceny to jak 60zł na miesiąc nie jest jakąś straszną sumą i tak puki nie urzywamy plasterków koszty są podobne opakowanie durex 12 szt to koszt około 30zł przy średnim zurzyciu oznacza to jakieś 2 pudełka miesięcznie, czasem kochamy się trochę rzadziej ale koszta rosną co jakiś czas bo trzeba uzupełnić zapas globulek które też do najtańszych nie należą
 

Agressiva

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Watrobe mam zrdowa także tableteczki sobie biorę juz od dwóch lat i wszystko jest cacy, nie musze pamietać o gumkach, mój facet nie musi się stresowac tym czy zdąży ze mnie wyjść, etc. Jednak hormony są bardzo pozyteczne, szczególnie, że u mnie działaja nie tylko antykoncepcyjnie.

Co do plastrów - po pierwsze cena zbytnio mnie nie zadowala, jednak sa dwa razy droższe od moich aktualnych pigułek, po drugie czułabym niepewność na psychice jezeli ten cały plasterek po niecałym tygodniu zaczalby mi sie odklejać...
Jest to kwestia wyboru i opnii lekarza - osobiście wolę pigułki.
 

bashra

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
mam wiedzieć?
Obecnie masz zdrową wątrobę, bo jesteś młoda, ale po dłuższym stosowaniu może być gorzej, no ale na ceny nie ma mocnych :p
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
ja jakoś nie wyobrażam sobie używania plastrów :mruga:
to tak jakby przez tydzień nosić ten sam stanik...nikt nie widzi ale czuje sie dyskomfort...

ja tabletek używam tez w celu zdrowotnym wiec plastry odpadają (ale jakoś nie ubolewam z tego powodu)
i w moim przypadku plastry nie byłyby duzo drozsze bo tabletki mam za niecałe 50zł
po nich nie tyje sie tak jak po tych tańszych wiec wole wydawać więcej kasy na tabletki niż co miesiąc kupować nowe (coraz większe) spodnie :/
 

bashra

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
mam wiedzieć?
Może odezwą się osoby które stosują takie zwykłe tabletki, bo teraz to mi się wydaję że już troche przesadzone jest z tym tyciem..
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
Może odezwą się osoby które stosują takie zwykłe tabletki, bo teraz to mi się wydaję że już troche przesadzone jest z tym tyciem..
no raczej nie przesadzona...
ja do niedawna stosowałam tabletki Diane i po nich utyłam dlatego specjalnie zmeiniłam tabletki
oczywiste jest ze nie kazda kobieta po nich tyje ale jednak niektorym sie zdarza i niestety ja do nich naleze :/
 

bashra

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
mam wiedzieć?
No dobrze ale jak to wygląda 1 kg czy 10, czy ciągle to postępuje

niektóre dziewczyny mają obsesję że jak przytyją 1kg to cały świat się wali więc prosiłbym o jakieś konkretniejsze info, chyba że nie chcesz o tym mówić to rozumiem :p

a te nowe tabletki już nie wpływają?
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
No dobrze ale jak to wygląda 1 kg czy 10, czy ciągle to postępuje
1 kg nawet pewnie bym nie zauwazyła :p ale napewno troche przytyłam
nie wiem czy 5kg czy 10kg bo sie nie wazyłam ale to wicac po ciele
rośnie biust, boczki coraz bardziej odstaja itd

niektóre dziewczyny mają obsesję że jak przytyją 1kg to cały świat się wali więc prosiłbym o jakieś konkretniejsze info, chyba że nie chcesz o tym mówić to rozumiem :p
nie boj żaby ja nie naleze do tych co panikuja gdy przybywa 1kg
sylwetki idealnej nie mam wiec to nie jest zauwazalne:p
mam bawet trudnosci ze stwierdzeniem czy inni ludzie przytyli czy schudli a podobno to widac "gołym okiem"
ale gdy powoli musiałąm kupowac coraz wieksze staniki bo ze starych "wypływałam" a boczki stały sie bardziej widoczne trzeba było cos zmienic...

a te nowe tabletki już nie wpływają?
mam je dopiero od paru miesięcy ale wydaje mi sie że juz po nich nie tyje...zobaczymy za jakis czas :)
 

Sylwi

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
To że bierze się tabletki wcale nie oznacza przytycia. Ja nie zauważyłam wzrostu wagi w czasie kiedy zaczelam brac tabletki. Dopiero jak rzuciłam palenie przybralam 5 kg :/ A co do plastrow to jasne ze sa lepsze ale i drozsze ...
 

Sarciab15

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej ... Od dwóch lat przyjmuje tabletki : Lesinelle i powiem wam, ze przypasowaly mi do gustu cena tez jest bardzo niska bo aż zaledwie 19,90.. Ale od jakiegoś czasu coraz częsciej zaczeła boleć mnie wątroba,żoładek..Wiec moja Pani ginekolog przepisała mi plastry. Będe brała je pierwszy raz i chiała bym się zapytać jak wy to robiłyście <jak są takie osoby> Przyklejałyscie plaster po 24 godzinach od dostania miesiączki ?
 
Do góry