Glass illusion

NatallicA

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2007
Posty
541
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ewidentnie dziwne to i trudne do wytłumaczenia :mruga:
 

marcio

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
hehe, ale jak sie przyjzycie to wyraznie widac ze filmik byl przycinany :)ale fajne ;)
 

EvenHeavenCries

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
169
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Koszalin
Zauważcie, że na początku jest strasznie białe, a potem już jest prawie przeźroczyste. Jak dla mnie to jest rozcieńczane wodą, ukrytą w bokach szklanek.
 

Ameno

Mistrz papryczki chilli
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 124
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Gdzieś tam
Popieram przedmówce to jest banalne..........
 

natalia.es

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
31
mi sie wydaje ze te szklanki mają specjalnie wyliczone wymiary. tak samo jak objetosc graniastosłupa i ostoslupa trojkatnego o takich samych wys. i podst. jest taka sama... :D a moze zle rozumuję... ;] pozrowionka
 

pomafi

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
162
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
A zgadnijcie :P
A mi to wygląda tak - w szklankach jest czysta woda (czasem nawet ją widać). Gdy z pierwszej szklanki wlewa sie tą gęstą zawiesinę, to miesza się z czystą wodą. I tak nam się stopniowo rozcieńcza, ale nie traci wyraźnie koloru.
Czyli nic nowego nie odkryłam.
Zawiesina jest trochę przycięzka, bo w pewnym momencie ją widać na dnie jednej ze szklanek.
taka moja teoria, ale jam tez tylko człowieczek marny i mogę się mylić
Pozdrawiam
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Londyn
strasznie prosta rzecz do wykonania...zauważcie ze wlewa wode na boki,czyli jak wleje wode na bok to tylko widać zewnętrzną częsc szklanki,nie musi ta woda wlewac sie do szklanki tylko na boki tej szklanki dzieki temu widzimy to tak jakby wlewał wode do szklanki a nie między boki,tam gdzie ta woda sie znajduje,mysle że nie da sie tego wytłumaczyc słowami,wystarczyloby zajrzec co jest w środku i byscie wiedzieli na czym polega ta "iluzja" ;)
 

bossik21

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
dokładnie. Zauwazcie jakie on wział szklanki do tego eksperymentu. takie aby nie było widać co jest w srodku. przypatrzcie sie dokąłdnie co jest w szklankach, bo ja tam widze mniejsze przezroczyste szklanki. mona to zauwazyc jak on przelewa
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Tak... ale to co jest w tym linku z wyjaśnieniem jak to robią to mi jedno nie pasuje. Zaczyna w tej małej szklance... kazdą następną wypełnia do końca. Jakim cudem później z tej największej mógł to wszystko przelać do wszystkich szklanek wypełniajac je do końca? ;] Bardziej mi tu pasuje to wyjaśnienie z jakimś rozcieńczaniem.
 
Do góry