Jakie dziś dajemy prezenty?

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
Jakieś 13 lat temu zaczynało się dawać na komunię wieżę, rowery górskie... Jeszcze dawniej zegarek czy łańcuszek... i z tego dzieciaki się szalenie cieszyły. Dziś przed komuniami dzieciaki mają swoje zachcianki co chcą dostać od chrzestnych...

Znajoma mojej ciotki jest chrzestną dziewczynki, która zażyczyła sobie komputer... Chrzestny już podobno kupił płaski monitor i klawiaturę... a chrzestna ma kupić resztę??

Na ślub ktoś kupił pralkę... Oryginalny i ... nietani prezent... Dany Młodej Parze osobiście... Nie było grupowego składania na prezent

Niektórzy przed ślubem robią listę co przydało by się... Nie jest to głupie... ale zależy jak się Młoda Para ceni ;)

Co w tych czasach dajemy na ważnych uroczystościach... ??
 

Marians

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
311
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduńska Wola
Czasy się zmieniają. Kiedyś dzieci rzeczywiście cieszyły się z drobiazgów, obecnie nawet komputer nie wystarcza.
Dzieciaki lubią rywalizować miedzy sobą, słyszą, co dostaną ine dzieci i chcą być od nich lepsze. Jak słyszy, że przykładowo 5 osób dostanie komputer, to one chcą czegoś innego, droższego, czegoś, co sprawi, że będzie czuło satysfakcję. Tak bynajmniej ja uważam ;)
Pozdrawiam
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
Ja kiedyś kiedyś dostałem radio i kase, za która kupiłem sobie rower. Zegarek tez chyba dostałem, nie pamietam ;p

Znajoma mojej ciotki jest chrzestną dziewczynki, która zażyczyła sobie komputer... Chrzestny już podobno kupił płaski monitor i klawiaturę... a chrzestna ma kupić resztę?
No ale czasy się zmieniaja. Już zegarek, wieza czy coś w tym stylu ne jest takim cudem jak kiedyś i tego się nie da uniknać.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ja na ostatnie urodziny dostałem przelew na konto..

A co do prezentów, najłatwiej oceniać z autopsji - moi rodzice, idąc na wesele czy komunie po prostu dają koperte.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Mnie ostatnio rozwaliło i do tej pory leżę, że teraz szczyt mody komunijnej to dowóz dzieciaka pod kościół białym Lincolnem. Komuno wróć! Nie no, żarcik...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ty z tym Lincolnem to poważnie? Moja młodsza siostra ma niedługo komunię i nie wiem co jej podarować..zastanawiałem się nad wisiorkiem z Pentagramem :D
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Moja młodsza siostra ma niedługo komunię i nie wiem co jej podarować..zastanawiałem się nad wisiorkiem z Pentagramem :D

Przynajmniej oryginalny byś był.
A co do samochodów, to też słyszałem że coraz częstsze jest dowożenie dzieci limuzynami na uroczystość :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Myślałem o zwykłym, miedzianym za 8zł :D

Rotek napisał:
Przynajmniej oryginalny byś był.

Ciekawe jak by na to goście zareagowali :D

Limuzyną na ślub..rozumiem ale na komunię? Swoją drogą w kościele tak jest zawsze, każdy wystrojony i wypucowany bo sąsiad patrzy..
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Na komunie najczęściej dają komputery i aparaty cyfrowe.
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Taaa... Kiedyś przyszła para młoda, na której ślub byliśmy zaproszeni zrobiła listę, z której każdy gość miał wybrać prezent. Wśród zachcianek była między innymi pralka, telewizor, robot kuchenny... Czyżby przyjęcie weselne miało na celu wyposażenie domu przyszłych małżonków?
Głupota. <_<
Moja komunia? Zegarek, kolczyki, rower, czekoladki.
Ech...
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
O, z tym pentagramem to niezły pomysł..+jakaś książka poświęcona filozofii ;)
 

Lukasz151111111

HaIPe-HaOPe bez reszty oddany
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
1 416
Punkty reakcji
1
Miasto
WLKP
Moja komunia...
Rower, video, zegarek, $$$

Teraz to mp4, ipody, polisy ubezpieczeniowe,laptopy (bo zwykłe PC już nikogo nie fascynują ) cyfrówki i dmuchane lale (bo teraz przecież dzieci szybciej dojrzewają :D) trzeba dawać.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
O, z tym pentagramem to niezły pomysł..+jakaś książka poświęcona filozofii ;)

Moja siostrzyczka nie potrzebuje książek dotyczących filozofii, ponieważ do mojego pokoju ma blisko :p

Właściwie, to na komunie wciąż często daje się po prostu rower :D
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
no tak i rodzice chrzestni zazwyczaj kupują
z tym weselem jest różnie, wiadomo, że prezenty są droższe niż na komunię, to zależy czy kogoś stać, ostatnio jak np. byłam na weselu kuzyna to większość i tak dawała kopertę, no i dużo kwiatów (które i tak potem trzeba wyrzucić), chociaż młodzi 'zażyczyli' sobie maskotek, które potem podarowali dzieciom w domu dziecka
w ogóle zauważyłam, że raczej tylko najbliższa rodzina kupuje prezenty
 

Marians

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
311
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduńska Wola
Z tą limuzyna mnie zatkało :/ Ale czego nie robi się, aby zyskać rozgłos :/

Ja na komunię dostałem standardowo
rower, zegarek, bombonierki, i troszkę kasy.

Moi rodzice nawet nie wpadliby na pomysł z limuzyna. Przesada...
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
hmm jak moi rodzice sa chrzestnymi too daja cyfrowke albo jakis porzadny rower ;))
ja osobiscie <w '99> dostalam aparat kompa ii rower z tych drozszych prezentow ;))
a na slub hmm.. kase dajemy zawsze no bo co innego :p..
 
Do góry