pierwsze ząbki

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Mój synuś za parę dni ma 4 miesiące, a mam wrażenie że już mu rosną ząbki... ale według mnie to troszkę za wczas?
wkłada wszystko co mu do rączki wpadnie do buzi, kiedy wkłada mojego palca to dość mocno gryzie i tak jakbym czuła coś twardego- jakby ząbek. Od 3 dni jest marudny rano i wieczorem.
Waszym Dzieciątkom kiedy zaczęły pojawiać się ząbki?
 

Magdasf1

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
149
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies kolo lodzi;)
Moja zosia miala 4 miesiace jak wyszla jej zabek na dole,ona juz od 2 miesiaca bardzo sie slinila i gryzla co popadlo. Moze twojemu synkowi juz tez wyrzynaja sie zabki?? To moze troche potrwac, ja zauwazylam zabka przy karmieniu, metalowa lyzeczka dawalam jej mus jablkowy i lyzeczka zastukala o zabek. POwiem ci jeszcze ze zabki na dole wogole nie daly o sobie znac, za to gdy wyrzynaly jej sie zabki u gory to byl poprostu koszmar, akurat w dzien mojego slubu z jej tatusiem miala wysoka goraczke i tak strasznie spuchniete i czerwone dziasla ze zastanawialismy sie nad wizyta na pogotowiu, na szczescie mialam krem na dziasla i troche jej przeszlo.
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
to bardzo możliwe w takim razie że Kasjankowi też zaczną wychodzić tak wczas ząbki. Też się ślini odkąd skończył 2 miesiące a teraz to już nawet podczas spaceru trzeba mu buźkę wycierać :)
 

Dorotaaa

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2006
Posty
67
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gostyń
Mozliwe, ze wyjda. Moja corcia tak robila od 5 miesiaca, mnie wydawalo sie, ze pewnie niedlugo cos wyjdzie. Zab pierwszy wyszedl 3 maja, a zosia 23 maja konczy 9 miesiecy. Poprostu masakra jak dlugo musialysmy czekac za tym zabkiem, teraz juz wychodzi drugi:)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Mamuśka mi mówiła, że jak mi i braciom wychodziły ząbki, podawała wapń, dzięki temu zęby były mocniejsze i szybciej wychodziły. W sumie do dziś mam mocne :D

Od kumpeli dziecko ma juz przeszło roczek a ma dopiero jeden ząbek. Lepiej kiedy wychodza później, bo myślę, że wtedy dłużej dziecko ma te pierwsze ząbki.

Mój Kasjanek tak jakby już mniej sie ślini, ale czasami aż piszczy kiedy wyciągnie z buzi rączkę i zaraz wkłada ja z powrotem ._.
 

Magdasf1

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
149
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies kolo lodzi;)
Ja powiem ci szczerze ze pierwszy raz slysze o tym aby podawalo sie wapn przy wyrzynaniu sie zabkow. Ja od malego bylam uczona dbania o zeby i niestety ciagle musze lazic do dentysty bo jest cos do roboty, samo mycie zebow, czyszczenie nitka i uzywanie odpowiednich plynow do ust nie pomaga, dla mnie jest to tez uwarunkowane genetycznie, moj ojciec w wieku 62 lat ma wszystkie swoje i zdrowe zabki:) zas moja mama w wieku 36 lat juz miala proteze. Niby do pierwszego roku zycia powinien byc choc jeden zabek, a to czy zaczynaja rosnac w wieku 3 czy 9 miesiecy nie ma znaczenia, pamietaj ze jak juz bedzie mial zabek czyc go mokra gaza, moja zosia jest nauczona ze trzeba myc zabki i to trzeba wpajac od malenkosci, to zaoszczedzi nam czas i pieniadze na chodzenie po dentystach.

Pewnie bedzie nosic aparat bo juz teraz widac ze ma wade zgryzu taka jak moj maz:):):)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Ale chyba raczej po pierwszych ząbkach nie da się określić że ma wadę zgryzu. jak zaczną wychodzić drugie to można chodzić do dentysty i może pomóc wyrosnąć nowym ząbkom prosto :)

A czyścić tego jdnego ząbka gazą, ale zwykłą, mokrą? Bez jakiś past do zębów?
 

Magdasf1

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
149
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies kolo lodzi;)
wiesz ona nie ma krzywych jako tako zabkow, tylko dolna szczeke lekko wysuwa do przodu, takze aparat to nie na prostowanie zabkow tylko na zlikwidowanie wady zgryzu, ja czyscilam mokra gaza, w pastach sa jakies skladniki ktore moga zaszkodzic takiemu malenstwu, zosia dopiero jak skonczyla roczek zaczela myc szczoteczka zabki i pasta i to bez fluoru czy tam czegos, teraz sa tez specjalne szczoteczki do czyszczenia zabkow takim maluchom, a wiesz ona juz ma wszystkie zabki takze musimy o nie dbac zeby sluzyly jej na jak najdluzej:)
 

kataryna01

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Mój synuś za parę dni ma 4 miesiące, a mam wrażenie że już mu rosną ząbki... ale według mnie to troszkę za wczas?wkłada wszystko co mu do rączki wpadnie do buzi, kiedy wkłada mojego palca to dość mocno gryzie i tak jakbym czuła coś twardego- jakby ząbek. Od 3 dni jest marudny rano i wieczorem.Waszym Dzieciątkom kiedy zaczęły pojawiać się ząbki?
Mój synuś za parę dni ma 4 miesiące, a mam wrażenie że już mu rosną ząbki... ale według mnie to troszkę za wczas?wkłada wszystko co mu do rączki wpadnie do buzi, kiedy wkłada mojego palca to dość mocno gryzie i tak jakbym czuła coś twardego- jakby ząbek. Od 3 dni jest marudny rano i wieczorem.Waszym Dzieciątkom kiedy zaczęły pojawiać się ząbki?
 

opatia

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
cztery miesiące to tak chyba calkiem normalnie na początek ząbkowania - u nas też mniej więcej w tym czasie się zaczęło. Tak swoją drogą to polecam ci ibufen jakby ząbkowanie było b. bolesne, albo pojawiła się gorączka - u nas b. się sprawdził
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
mój synek ma 7,5 miesiąca i ma już pełne dwa dolne jedyneczki a u góry już mu się wyżynają kolejne, tylko jakoś tak dziwnie bo są to dwójki, tak mi się zdaje :) tak więc marudzenia ciąg dalszy :( pierwszy ząbek wyszedł mu jak miał 5,5 miesiąca.
 

violetxxx

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
ŚWIĘTOKRZYSKIE
wiecie co? mojemu pierwszemu dziecku ząbki wyszły jak miał 5 mieś,a drugie dziecko skończyło wczoraj 6 mieś i ani słychu ani widu....
 

Emilia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
179
Punkty reakcji
0
A czyścić tego jdnego ząbka gazą, ale zwykłą, mokrą? Bez jakiś past do zębów?

możesz użyć też Aphtin....1,50zł kosztuje w aptece...to preparat do przemywania jamy ustnej....mnie pediatra i położna polecili...sprawdza się super...Adi ma na razie jeden cały ząbek i chyba kilka kolejnych w drodze...bo czuć je już lekko jak ściśnie szczęką...najlepiej na ból z kolei pomaga jej miękki gryzak schłodzony solidnie w lodówce...czasem stare metody są jednak najlepsze...bo w naszym przypadku żadne żele przeciwbólowe ani inne specyfiki nie pomogły...a taki gryzaczek bardzo. ;)
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Możliwe, że zaczyna ząbkować. Nela co prawda śliniła się odkąd skończyła 2 miesiące mniej więcej, ale to od tego, ze wszystko do buzi brała (tak poznawała świat), a ząbki dostała jak miała 5 miesięcy, jednego dnia dostała dolną prawą jedynkę a drugiego dnia dolną lewą :)
Ząbki to bardzo indywidualna sprawa , ja np dostała pierwszego zęba jak miałam 13 miesięcy :bag:
 

pia25

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
573
Punkty reakcji
0
Mój synek ma 9 mieisęcy i jak na razie nawet kawałka zęba nie widać :( Gryzaczka nie chce, więc nawet nie wiem czy by mu pomógł na ból. Znacie może jakieś skuteczne środki przeciwbólowe dla maluchów? A może jakieś inne naturalne sposoby niż gryzaczek?
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Znacie może jakieś skuteczne środki przeciwbólowe dla maluchów? A może jakieś inne naturalne sposoby niż gryzaczek?

A używacie żeli na ząbkowanie? np Bobodent? możesz też dać w wyjątkowych sytuacjach paracetamol w czopku czy nurofen.. no i viburcol jeszcze zostaje.
 

Emilia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
179
Punkty reakcji
0
powiem ci że u mnie Bobodent leży bo jest nieskuteczny....radzimy sobie gryzakami,zabawkami...chętnie gryzie ustnik od niekapka....tylko bardzo wysoką temperature zbijam nurofenem dla dzieci...ale syropem,bo czopki nieskuteczne....przytulanie i wspólne zabawy odwracaja uwage od bólu...
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Hmm nasza Córa dostała górną dwójkę, druga też lada dzień wyjdzie... trójki popuchnięte.. a jedynek górnych brak... :mruga:
 

Emilia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
179
Punkty reakcji
0
a moja odwrotnie....ma cztery ząbki....cztery jedynki:)
wygląda jak króliczek:)
 
Do góry