Sprawdzone sposoby na suchy kaszel.

maja_84

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2007
Posty
135
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Tbg
Może macie jakieś sprawdzone sposoby na suchy kaszel?? Zawsze po chorobie taki kaszel strasznie długo mnie męczy :( Nic nie pomaga, pije różne specjalne herbatki, mama wykupiła już chyba całą aptekę i nic :skrzywiony:
Już trzeci dzień się męczę, ciężko jest mi usnąć a nawet jak mi się uda kaszel zaraz mnie budzi :(
Jeśli macie jakieś pomysły to proszę piszcie :)
 

Focus

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Ja tam zawsze popijam syrop na suchy kaszel. Ale jak nic z apteki nie pomaga to nie mam pojęcia..-***
 

Karolina_

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
3 201
Punkty reakcji
1
Miasto
o tym wiesz?
Ostatnio przechodziłam to samo - wiem, że nie ma nic gorszego od suchego kaszlu i tego smyrania w gardle. Piję syrop zawsze. Ostatnio poleciła mi farmacetka Herbapect i pomógł. Męczyło jeszcze chyba 3 dni, ale dziś jest już w porządku. :) Myślę, że musisz popróbować jakieś syropy, aż w końcu znajdziesz odpowiedni.
 

NatallicA

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2007
Posty
541
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Syrop prawoślazowy działa kojąco.
 

nieznajoma 23

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
jak ja mam suchy kaszel to lecze się zawsze domowymi sposobami :) podgrzewam mleko, wlewam do szklanki, dodaje troche czosnku, miodu i masła, mieszam i piję :D
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
Ja też jak chorowałem miałem długi, suchy i nieustępujący kaszel na to nie ma rady domowymi sposobami odrazu idź z tym kaszlem do lekarza. Powodzenia.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Moja mama miała suchy kaszel, przez 2 tygodnie. o_O
Aż w końcu ciocia poleciła jej tabletki TIHCODIN (czyt. tikodin ;) )
I wreszcie pomogły. Są świetne na suchy kaszel ;) .
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
ja mam podobny problem, tylko ze ja mam chrype...
mam ja juz kolo 5 miesiecy...
bylam z nia nawet u laryngologa i nic nie stwierdzil...
a mnie to meczy i meczy.
staram sie inhalowac, pic syropy,
ale czasem jest tak ze nie mam mozliwosci ich stosowac i wtedy jest tragedia...
biore czasem homeovox, ale on pomaga na kilka godzin
 

nikita

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
76
Punkty reakcji
0
witam :D
już tydzień czasu boli mnie żołądek- mam uczucie jakby mnie coś ściskało. Czasami ten ból jest silniejszy, a czasami słabszy a niekiedy w ogóle mnie nie boli. Mimo tych dolegliwości mogę normalnie funkcjonować, więc do lekarza nie pójdę. Ale co to może być jak myślicie?? Czy to może być związane ze stresem, bo tego mam pod dostatkiem. wyniki (morfologia)miałam robione 05.10.07 czyli 2 tygodnie temu i wszystko było ok. Mam tylko jakąś infekcje na migdałach. A może po prostu za bardzo wsłuchuje się w siebie i jestem przewrażliwiona? :(
 
M

Mia

Guest
witam :D
już tydzień czasu boli mnie żołądek- mam uczucie jakby mnie coś ściskało. Czasami ten ból jest silniejszy, a czasami słabszy a niekiedy w ogóle mnie nie boli. Mimo tych dolegliwości mogę normalnie funkcjonować, więc do lekarza nie pójdę. Ale co to może być jak myślicie?? Czy to może być związane ze stresem, bo tego mam pod dostatkiem. wyniki (morfologia)miałam robione 05.10.07 czyli 2 tygodnie temu i wszystko było ok. Mam tylko jakąś infekcje na migdałach. A może po prostu za bardzo wsłuchuje się w siebie i jestem przewrażliwiona? :(

nie chorujesz na bulimie?
 
M

Mia

Guest
skoro nie ma żadnych objawów medycznych, to pewnie stres, ale jesli sie bedzie to ciągnąc to idz do lekarza. bardziej mnie te migdały niepokoją...
 
M

Mia

Guest
dzięki Mia trochę mnie uspokoiłaś, pewnie rzeczywiście stres, a migdały mam pod kontrolą (byłam u laryngologa : kazał płukać wodą z solą), a swoją drogą interesujesz się medycyną?? bo takie jakieś odebrałam wrażenie, że trochę wiesz na ten temat ;) pozdrawiam

ogólnie człowiekiem ;) i jego strona psychiczną i fiozyczną. ale w drugim temacie napisałam ci ze to może byc wyrostek...
 

nikita

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
76
Punkty reakcji
0
a ja napisałam ze miałam wycięty wyrostek 6 lat temu ;pi cały czas burczy mi w brzuchu. nawet jak coś nie dawno jadłąm np 2h wcześniej
 

Frappe

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2006
Posty
275
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Świata marzeń....
Mam takie pytanie, jak zapobiegać żylakom??
U mnie w rodzinie wszyscy ze strony matki mieli tzw. żylaki. No i obawiam sie, ze mnie to tez moze spotkac....
W dodatku widac u mnie na nogach(z tyłu tak jakby na wysokosci kolana) jakies żyłki.... Czy to moze byc początek?
A i jeszcze jedno pyatnie:pękło mi chyba naczynko...czy to zniknie?? i co z tym robic by tak sie stalo?
 

Tigrunia

Anastazja
Dołączył
1 Czerwiec 2006
Posty
923
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
A więc tak :
Na wszystkie odpowiedzi nie znam pytań, ale wiem że trzeba ćwiczyć (uprawiać sporty) nogi (łydki i uda) aby wzmocnić mięśnie i żyły, bo to prawdopodobnie zapobiegnie powstawaniu żylaków.
Jeżeli masz zmęczone nogi to najlepiej się położyć i trzymać je w górze żeby lepiej krew krążyła, no i stosować kremy do stóp i nóg na zmęczone, opuchnięte lub od tak po prostu aby trochę je ochłodzić kremami chłodzącymi ^^ bardzo przyjemne uczucie.

Jeżeli jednak będziesz mieć żylaki to idź do lekarza porozmawiaj z nim, ponieważ istnieje możliwość pójścia na zabieg zamknięcia żył tak aby żylaki nie powstawały (chyba dobrze wytłumaczyłam), a no i oczywiście rajstopy przeciw żylakowe.

No i to chyba wszystko co mogę powiedzieć na ten temat, mam nadzieję że chodź trochę pomogłam :) Trzymaj się i nie przejmuj się zawsze można je usunąć i pozamykać właśnie laserowo.
 
Do góry