Iloraz Inteligencji

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Osobiście nigdy nie rozwiązywałem żadnych psychotestów, testów sprawdzających iloraz inteligencji czy płeć mózgu. Jestem ciekaw czy ktoś z was miał styczność z owego typu testami i w jakim celu one byly przeprowadzane. (Może byly one potrzebne komuś aby dostać się na studia czy zdobyć pracę?) :)
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
hmm ja nie robilam, choc kiedys zaczelam ale w ogole dle mnie to jest bzdura bo wiele zadan w takim tescie opiera sie na matmie a to jest nie fair bo ja z matmy noga jestem :/
 

wisienor

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jedyny wiarygodny test badający inteligencję to WAIS - R(PL), skonstruowany przez Wechslera i wykorzystywany w szpitalach psychiatrycznych ale także w trakcie psychologicznych badań w związku z zatrudnieniem na danym stanowisku pracy. Ja przeprowadzałam takie testy niejednokrotnie (jestem studentką psychologii), dlatego zaręczam, że one są całkowicie fair. Na kilkanaście zadań w bloku Arytmetyka wystarczy rozwiązać 3 pierwsze<najprostrze> żeby stwierdzić przeciętny iloraz inteligencji.
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
hmm a gdzie taki test mozna znalesc boj ak narazie moje poszukiwania owocowany tylko w strony opisujace ten test a na zadnej go nie ma :/ (ale swoja droga zawsze balam sie usiac do takiego testu zeby nie wyszlo ze jestem malo inteligentna :p )
 

wisienor

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Test o którym pisałam wcześniej nie jest dostępny w intermecie, za oryginalne testy słono się płaci.To co można znaleźć to zwykle jakieś hybrydy,dają zniekształcone wyniki i lepiej się nimi nie sugerować.
 

opar

Zbanowany
Dołączył
12 Wrzesień 2005
Posty
278
Punkty reakcji
0
a czyli mam więcej niż 7.6
ale fajnie :D Jo żem myśloł ,że jo taki kłupi prosty hodok !
 

Majkel

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2005
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Wg TVN'u 130 ileś tam ;]]]]] a tak naprawde to nie robiłem nigdy poważnego testu.
 

inhet

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie przejmujcie się tak bardzo - na razie nie wiadomo, co właściwie mierzą te wszystkie testy, bo nie wiadomo, co to jest inteligencja.
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
hmm ja nie robilam, choc kiedys zaczelam ale w ogole dle mnie to jest bzdura bo wiele zadan w takim tescie opiera sie na matmie a to jest nie fair bo ja z matmy noga jestem :/
Ja też zaczynałam,ale jak doszłam do testów z jakimiś kółeczkami i kwadracikami i coś tam jeszcze,chyba kropki,zwątpiłam w sens takiego testu. :/
 

herbata

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
na tym forum znalazłam taki lineczek:
http://freeweb.siol.net/danej/riverIQGame.swf
zróbcie to zadanko, zmierzcie sobie czas, zobaczymy kto zrobi to najkrócej
aha, jakby ktoś nie znał zasad, to:
na tratwie może się zmieścić 2 osoby
mama nie może zostać z rzadnym z synów jeśli nie ma taty, a tata z córką jeśli nie ma mamy
złodziej nie może zostać w towarzystwie innych osób jeśli nie ma policjanta
no, to chyba tyle
 

musicalmaid

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
132
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
New Red City
Też bym chciała wiedzieć jaki mam iloraz inteligencji..to bardzo ciekawe..
słyszałam, że bardziej mam rozwinietą inteligencje społeczną czyli EQ :)
 

Marzenie

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznan
Ha!Tez sie w to kiedys zabawilam w TVN,ale mysle ze wielkie ma znaczenie czy robisz to"na czas",czy po prostu rozwiazujesz owy test pol dnia...Ja wtedy mialam 134IQ..ale chetnie bym sprawdzila sie jeszcze nie raz i nie dwa..lubie takie "zagadki"
 
Do góry