co myslicie o honorowym krwiodawstwie

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
niedlugo u mnie w pracy odbedzie sie zbiorka krwi taka akcja spoleczne nigdy wczesniej nie oddawalam krwi ide pierwszy raz juz zdecydowalam... piesze bo wsrod kolegow z pracy wywiazala sie z tej okazji dyskusja czy oddawanie krwi jest nadal takie potrzebne skoro mamy juz plyny krwiozastepcze itp czy to juz nie pomysl z lamusa czy nasza krew jest nadal taka cenna dla zycia innych ostatnio nie ma juz tylu honorowych krwiodawcow jak kilkanascie lat temu, czy ktos z was oddawal kiedys krew czy tacy ludzie jeszcze sa??
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
honorowe krwiodawstwo to naprawde świetna sprawa. Oddając tak niewiele możemy uratować innej osobie zycie.
 

Gzubik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Dęblin
W szpitalach brakuje krwi wiec z pewnością warto to robić. Sam jak będe miał okazje to oddam :)
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Te płyny krwiozastepcze napewno kosztują... A oddanie krwi nie zaszkodzi. Napewno krew się nie zmarnuje.
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Mój tata oddał około 40 litrów krwi jak nie więcej w życiu.
Szczytny cel.
 

Fanz

...
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
1 196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
nieważne.
W ten sposó można udzielić pomocy bardzo potrzebującym, dlatego jak skończę 18 lat to na pewno oddam krew.
 

Forrest

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
235
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Wrocław
ja pierwszy raz oddałem krew rok temu, głównie, żeby mieć 6 z PO na świadectwie maturalnym, ale też żeby zobaczyć, jak to wygląda. Od tego czasu już kilka razy oddałem krew bo wiem, że jest bardzo potrzebna (te wszystkie nowinki w dziedzinie produkcji sztucznej krwi, to w Polsce wciąż nowość i ze względu na cenę i brak doświadczenia w tej dziedzinie nadal nie są szczególnie popularne). Polecam, nie wymaga wiele czasu i szczególnych poświęceń, a może uratować komuś życie...
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
ja niestety nie mam jeszcze 18 ale wiem ze jesli bede miec to z pewnoscia bede oddawac krew systematycznie.

To jest piekne :)
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Popieram..i też chętnie bym oddawał, ale jakos sie nie zebrałem dotąd - obawiam się że przy moim słabym krążeniu, bym po oddaniu krwi padł :D..no i te 10 czekolad .. mniam :]
 

Forrest

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
235
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Wrocław
najbardziej unikalną, albo najbardziej uniwersalną :) ale tak naprawdę, to krew jest cenna bez względu na grupę
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Bezinteresowne pomaganie innym to świetna sprawa.
Nasza krew, poświęcenie i chwila czasu=czyjeś całe życie... ^_^
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Bezinteresowne pomaganie innym to świetna sprawa.
Nasza krew, poświęcenie i chwila czasu=czyjeś całe życie... ^_^


piekne zdanie na prawde chyba zacytuje kolegom:) ciesze sie ze tak mowicie bo przyznam ze troszke sie zdolowalam po dyskusji w gronie kolegow ale widze ze sa jeszcze ludzie ktorzy chca pomagac innym i nazwijmy to po imieniu ratowac zycie:) a moze ktos z was organizowac u siebie taka zbiorke krwi jaka bedzie u mnie w pracy????? slyszalam ze to wcale nie takie trudne
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
piekne zdanie na prawde chyba zacytuje kolegom:) ciesze sie ze tak mowicie bo przyznam ze troszke sie zdolowalam po dyskusji w gronie kolegow ale widze ze sa jeszcze ludzie ktorzy chca pomagac innym i nazwijmy to po imieniu ratowac zycie:) a moze ktos z was organizowac u siebie taka zbiorke krwi jaka bedzie u mnie w pracy????? slyszalam ze to wcale nie takie trudne
:D Czyżby ktoś docenił moją twórczość? ;) Pamiętaj, że mam prawa autorskie :sexy:
A tak na poważnie, to ja jeszcze nie oddawałam krwi, bo jestem niepełnoletnia i po prostu nie mogę, ale jak tylko skończę 18, zaraz biegnę do ośrodka.
Nie pracuję i nie mam doświadczenia w tych sprawach, ale może ktoś inny wie i pomoże :)
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
ja pierwszy raz krew oddałam miesiąc po swojej osiemnastce....do tej pory robię to systematycznie....raz na trzy miesiące to nic strasznego a na świecie dużo osób jej potrzebuje....jednym słowem my nie tracimy nic a ktoś zyskuje życie.....​
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
JA tez jestem honorowym krwiodawca. Ale przed oddaniem jest niezly przesiew. Na 5 osob moze oddac 1-2 :/
 
Do góry