Leki homeopatyczne, homeopatia - co sadzicie?

pan_maska

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam, jestem ciekaw czy słyszał/wie ktos z Was cos o homeopatii. Jesli tak to jakie to byly opinie? Pozytywne/negatywne? Jak Wy sie odnosicie do leków homeopatycznych?
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Hmm ja w to niejako wierzę, mówią że to tylko działa psychika a nie leki :/ ale wg mnie wcale tak nie jest, przecież dzieci nie "myślą" biorąc leki homeopatyczne...może nie działają tak szybko i nie mają takiej końskiej dawki jak antybiotyki ale coś w nich jest.
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Ja biore homeopaty na przeziebienia, wspomaganie metabolizmu i jako pomoc w nauce <oczywiscie nie jeden rodzaj na wszystko :p >
nie wiem czy pomaga...ale biore :)
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
moj chlopak sie leczy hemeopatia fakt ze nie dzialaja one tak szybko jak antybiotyki bo na efekt trzeba troche poczekac ale sa skuteczne:) ja chyba tez przejde na ten sposob leczenia bo ile mozna sie faszerowac antybiotykami :D
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Zamiast leków homeopatycznych równie dobrze można w pić szklankę wody i efekt leczniczy będzie taki samo, obojętnie na co te leki będziemy brać. Homeopatia działa bardziej na świadomość niż ma jakiś realny wpływ na organizm. Co warto jeszcze wiedzieć, to substancja czynna użyta w danym leku homeopatycznym jest w minimalnym stężeniu tak, że po jego zażyciu dajemy organizmowi subterapetyczną dawkę leku innymi słowy podajemy minimalne stężenie które działa na zasadzie placebo. Ale jeżeli komuś pomaga to niech bierze, liczy się efekt. Ważne żeby nie być tylko uczulonym na substancje znajdującą się w leku.
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
To dlaczego dzieciom pomogają skoro działa tylko na świadomość? sama brałam i wiem że są skuteczne.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Jedz zamiast tego łyżkę cukru i łyżkę wody i wierz tak samo w to, że Ci to pomoże jak te leki a wtedy Ci to pomoże. Już pisałem wcześniej, te leki mają w sobie substancję leczniczą ale w bardzo małej ilości więc teoretycznie mogą pomóc i często pomagają bo najwidoczniej mała dawka substancji czynnej wystarczyła do wyleczenia ale przy duże ilości chorób jest odwrotnie następuje pogorszenie. Trzeba też mieć świadomość, że niektóre leki homeopatyczne wchodzą w interakcję z lekami farmakologicznymi i może dojść do poważnych skutków ubocznych. Co do dzieci, one potrzebują najczęściej mniejszego stężenia w organizmie substancji leczniczej by ta zadziałała więc możliwe iż są u nich bardziej skuteczne. Jakby nie było naukowe badania stwierdzają skuteczność leków homeopatycznych na poziomie placebo.
 
Do góry