Rozmowy Na Gadu Gadu

lady

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
jezeli w firmie w ktorej pracuje jest kilka komputerow to jesli podczas pracy rozmawiam na gadu gadu to jest takaie niebezpieczenstwo ze szef na swoim komputerze moze to zobaczyc i przeczytac, czy jest to tylko mozliwe na komputerze na ktorym sie pisze? i czy skasowane archiwum mozna ponownie odczytac i jak to zrobic....czekam na odpowiedzi.
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
chyba można ale trzeba mieć jakieś programy do odzykiwania, ale to na pewno nie jest takie proste i nie każdy wie jak to zrobić, więc raczej nie ma się o co martwić - chyba :)
 

-=Tomi=-

tutaj o nic nie chodzi.. :| lecz ludzi prawdziwych
Dołączył
22 Lipiec 2005
Posty
1 151
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
N50°19’ E18°50’
lady, może być gorzej niż myślisz..
są programy do zdalnego zarządzania komputerami..
za pomocą, których ogląda się np. online ekran komputera..
więc nawet skasowanie archiwum nic nie daje..
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
lady musze Cie zmartwic... ale zwykły informatyk moze wszystko ... Na innym kompie w kazdej chwili moze zobaczyc ze zamiast PRACOWAĆ siedzisz na gadu i piszesz sobie z kims... Było juz wiele AFER na ten temat.. :( Moja siostra pracuje w urzedzie i MUSIAŁA wykasowac gadu (prawdopodobnie wyleciała by z pracy gdyby tego nie zrobiła). Zauważ ze nie kozystanie z tego typu komunikatorów jest dla BEZPIECZEŃSTWA np Firmy!! Wierz mi ze nawet jeśli skasujesz archiwum to w serwerze wszytsko sie zapisuje..... nie pytaj SKAD wiem :/ ehh

Pozdrawiam
 

lady

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
milusia32 napisał:
lady musze Cie zmartwic... ale zwykły informatyk moze wszystko ... Na innym kompie w kazdej chwili moze zobaczyc ze zamiast PRACOWAĆ siedzisz na gadu i piszesz sobie z kims... Było juz wiele AFER na ten temat.. :( Moja siostra pracuje w urzedzie i MUSIAŁA wykasowac gadu (prawdopodobnie wyleciała by z pracy gdyby tego nie zrobiła). Zauważ ze nie kozystanie z tego typu komunikatorów jest dla BEZPIECZEŃSTWA np Firmy!! Wierz mi ze nawet jeśli skasujesz archiwum to w serwerze wszytsko sie zapisuje..... nie pytaj SKAD wiem :/ ehh

Pozdrawiam
[snapback]73226[/snapback]​
wielkie dzieki za odpowiedz...a mozesz mi jeszcze powiedziec czy w serwerze jest jakis okreslony czas , po ktorym kasuja sie te wiadomosci?.....czy jest to zapisane na zawsze???....no i wielkie dzieki raz jeszcze...
 

rootoslaw

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Maassluis West. Chwilwo Lewin Brzeski.
Hmm, no jesli nie ma podgladu Twojego pulpitu to moze warto pomyslec np nad instalacja klienta sieci jabber, podpiecia transportu gg i laczenia sie np przez proxy, moze nawet firmowe. O ile oczywiscie Twoj boss nie ma sprawdzania pakietow ;)
 

lady

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
rootoslaw napisał:
Hmm, no jesli nie ma podgladu Twojego pulpitu to moze warto pomyslec np nad instalacja klienta sieci jabber, podpiecia transportu gg i laczenia sie np przez proxy, moze nawet firmowe. O ile oczywiscie Twoj boss nie ma sprawdzania pakietow ;)

[snapback]73818[/snapback]​
[/q
a jesli to komputer szefa?????to pracownicy moga cos wyczytac????no i jak mozesz prosze cie polec mi najlepszy sposob zdobycia wiedzy komputerowej, bo szczerze mowiac to ja jestem zielona
 

lady

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
rootoslaw napisał:
Hmm, no jesli nie ma podgladu Twojego pulpitu to moze warto pomyslec np nad instalacja klienta sieci jabber, podpiecia transportu gg i laczenia sie np przez proxy, moze nawet firmowe. O ile oczywiscie Twoj boss nie ma sprawdzania pakietow ;)

[snapback]73818[/snapback]​
mam jeszcze jedno pytanko do ciebie...bo widze ze znasz temat...jak moge odcz\ytac archiwum <skasowane>na swoim kompie w domu? prosze odpisz jak najszybciej...dzieki
 

rootoslaw

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Maassluis West. Chwilwo Lewin Brzeski.
Niestety musze Cie rozczarowac :(
Nie mam zielonego pojecia jak gdyz nie uzywam gg. Ale jesli skasowane to jedyne co mi przychodzi do glowy to uzyc jakiegos programu do odzyskiwania danych.
Nie rozumie tez co mialas dokladnie na mysli piszac:

Kod:
a jesli to komputer szefa?????to pracownicy moga cos wyczytac????

Wspomnialem o jabberze bo wlasnie tego protokolu uzywam, jest znany w pewnych srodowiskach, jednak nie jest na tyle znany zeby wzbudzal jakies brzydkie skojarzenia w biurze :)
Z gg tez lacze sie wlasnie poprzez transport na autocomie :)

Polecic Ci jedynie moge google, w windowsie tez za wiele nie pomoge bo nie uzywam.
 

lady

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
:)
rootoslaw napisał:
Niestety musze Cie rozczarowac :(
Nie mam zielonego pojecia jak gdyz nie uzywam gg. Ale jesli skasowane to jedyne co mi przychodzi do glowy to uzyc jakiegos programu do odzyskiwania danych.
Nie rozumie tez co mialas dokladnie na mysli piszac:

Kod:
a jesli to komputer szefa?????to pracownicy moga cos wyczytac????

Wspomnialem o jabberze bo wlasnie tego protokolu uzywam, jest znany w pewnych srodowiskach, jednak nie jest na tyle znany zeby wzbudzal jakies brzydkie skojarzenia w biurze :)
Z gg tez lacze sie wlasnie poprzez transport na autocomie :)

Polecic Ci jedynie moge google, w windowsie tez za wiele nie pomoge bo nie uzywam.

[snapback]73986[/snapback]​
dzieki za info...a chodzilo mi o to ze jesli ja jestem szefem i pisze o sprawach prywatnych to czy przy innym kompie w mojej firmie jakis "internetowiec" moze czytac to co pisze....bo wiesz to prywatne a nie firmowe sprawy.
 

rootoslaw

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Maassluis West. Chwilwo Lewin Brzeski.
Bardziej obstawialbym ze raczej glowny informatyk w firmie moze podsluchac Twoja rozmowe.
Jest masa programow do sniffowania w sieci, a jesli mowisz o firmie to chyba jest tam tzw siec firmowa.
Moze jak wspomnialem caly ruch przepuszczac przez proxy i analizowac pakiety lub zainstalowac oprogramowanie szpiegujace. Wtedy kazdy Twoj ruch bedzie znany, bedzie wiedzial gdzie wchodzisz, na jaka strone, co sciagasz...itp. Wszystko

Jesli chodzi o komunikatrory to polecam zaopatrzyc sie w taki ktory obsluguje szyfrowanie, wtedy zawsze jest bezpieczniej ze nikt nie przechwyci Twoich rozmow, a raczej ze nie odczyta.


 

lady

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
rootoslaw napisał:
Bardziej obstawialbym ze raczej glowny informatyk w firmie moze podsluchac Twoja rozmowe.
Jest masa programow do sniffowania w sieci, a jesli mowisz o firmie to chyba jest tam tzw siec firmowa.
Moze jak wspomnialem caly ruch przepuszczac przez proxy i analizowac pakiety lub zainstalowac oprogramowanie szpiegujace. Wtedy kazdy Twoj ruch bedzie znany, bedzie wiedzial gdzie wchodzisz, na jaka strone, co sciagasz...itp. Wszystko

Jesli chodzi o komunikatrory to polecam zaopatrzyc sie w taki ktory obsluguje szyfrowanie, wtedy zawsze jest bezpieczniej ze nikt nie przechwyci Twoich rozmow, a raczej ze nie odczyta.

[snapback]74028[/snapback]​
no coz jednym slowem przesrane bo nie mozna swobodnie pogadac.ale wielkie dzieki za odpowiedzi. pa. :) :) :)
 
Do góry