Solidarność

Status
Zamknięty.

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Wiem moi drodzy przyjaciele z forum,że większość z was jest młoda .Dlatego zadałem wam pytanie czym dla was jest ten ruch o nazwie Solidarność.To wielkie nasze Polaków zwycięstwo ,jedyne powstanie,które się powiodło .Jak myślicie co zawdzięcza Europa i Świat naszej rewolucji pokojowej Solidarność .Opowiem wam co ja o tym myślę,a wy drodzy forumowicze odpowiedzcie na te moje myśli ok.Dla mnie jest to niesamowita przygoda, z którą się z ogromnie utożsamiam.Po powstaniu Solidarności i 18 miesiącach jej istnienia ktoś raczył spróbować ją zniszczyć i jak myślicie moi kochani czy jemu się ta próba powiodła .Chyba nie .Porównajcie jej powstanie do gry w kostkę tzw domino. Jak powstała Solidarność nikt nie myślał co się stanie he he,a na pierwszym zjeżdzie solidarności to słynne posłanie Solidarności do ludzi pracy Europy środkowo wschodniej i to ogromne protesty ZSRR a co potem:najpierw zaczęły upadać reżimy w Ameryce Południowej,póżniej co okrągły stół , dalej Czechosławacja,mór berliński ,i cały splot upadków wszystkich reżimów komunistycznych Europy,a na koniec upadek apartheidu w Afryce .???? to pytania dla was :) . czekam na was i na waszą polemikę .
 

ens

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2005
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Będę szczery [jak zawsze z resztą, jak i bez reszty też]

Dla mnie "solidarność" to historia. Nic więcej. Po prostu historia. Jestem osobą która patrzy przed siebie ,a nie za siebie. Myśle raczej przyszłościowo, niż rozmyślał o tym co było kiedyś.
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Hehe chociaz mature zdawałam z hipy,to akurat ten okres nie za bardzo lubiłam czytac.Nie wiem czemu.
Sadze,ze autor tematu ma racje,bo przezył to i wie jak ludzie wtedy z tym walczyli.
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Solidarność......hmmmmm.....tak mojim zdaniem było to BARDZO ale to BARDZO dobrym krokiem w przyszłość!! Sadze ze to własnie dzieki Solidarności mamy wolność i demokratyczne wybory! Sa równiez i inne plusy.....ale najwieksze wymieniłem co do minusów to powiem szczeze ze jestem załamany z powodu np stoczni Gdanskiej gdzie pracowało 2000 ludzi i wiecej a teraz ledwo 200, kopalnie normalnie skandal ze nie daja tym ludziom zadnej pracy, hutnictwo czemu sprzedaja nasze huty?, nastepnie rolnictwo, motoryzacja, przemysł lekki i ciezki, labolatoria?.....moge tak w nieskonczoność!! Sadze ze to wszystko mozna jeszcze naprawić!! Potrzebujemy tylko silnego prezydenta i rzadu z 70% poparciem w Sejmie i senacie! wtedy by sie w koncu zaczelo zmieniać!!
Tak na marginesie to przyznam ze LUDZIOM KTÓRZY STWORZYLI SOLIDARNOŚĆ Jestem strasznie wdzieczny!! mimo wszystko!!
 

Magic_Celtic

Zbanowany
Dołączył
15 Sierpień 2005
Posty
400
Punkty reakcji
0
Miasto
stąd
Solidarność? dobrze że powstała i doprowadziła do takich przemian.....a co do wypowiedzi kolegi Derasa wymieniasz tu stocznie, kopalnie, huty itp. ze ludzie są zwalniani....wolny rynek wymaga aby produkty były wytwarzane jak najtaniej aby ich cena była konkurencyjna...dlatego po roku 1989 tyle osób straciło prace, zakłady był nierentowne więc je zamykano, twój tata ma firme więc wiesz jak działa rynek coś jest nieopłacalne to nie trzeba tego dalej robić......
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Magic_Celtic okej ale jest problem niskie ceny kosztem pracownika? Okej ale kto kupi produkty za 2 zł skoro nie ma pracy? Powiedz mi czy sie zgodzisz z tym co nizej wypisze:

Pracodawca -> Fabryka/firma -> pracownik -> Wyprodukowany produkt -> Pensja pracownika -> Sklep -> cena z podatkami i zyskiem dla sklepu i pracodawcy -> Pracownik z pensji kupuje produkt -> Zysk dla sklepu i Pracodawcy i Państwa z podatków -> .......... -> i tak sie to w koło zamyka!!

Moze i za prosto to napisałem.....jak coś to popraw jakiś szczegół!!Wiec co o tym sadzisz??

P.S.Nie mam taty.... ;( ;(
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Wiesz wole juz o tym nie mowić......to było straszne....policja stwierdziła ze to był wypadek...ale wole nie mowić o tym co sie stało... :(
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Deras-rozumiem.Wiem co to znaczy,znam to.Jakbys chcial pogadac i sie wyzalic,to pisz na priva.
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Ano skorzystam....ale dziś mam piekny humor i nie moge sobie go zepsuć :p :D
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Obys miał zawsze taki humor.
A wracając do tematu,to zawsze podziwiałam ludzi,którzy walczyli o wolną Polskę.To są prawdziwi patrioci.
Jak ktos zna historię naszego kraju,to wie,że Polak zawsze potarfi się bronić,nawet z kijem w ręku.
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Noo ja tez jestem patriotom ale nie miałem okazji walczyć o Polske... wiec juz sie nie zaliczam do patriotów??
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Deras napisał:
Noo ja tez jestem patriotom ale nie miałem okazji walczyć o Polske... wiec juz sie nie zaliczam do patriotów??
[snapback]72758[/snapback]​
Nie no co ty?!Jestes patriotą.Cieszmy sie,ze mamy wolna Polskę i że dzięki naszym przodkom nie musimy walczyć.Prawdziwy patriota powinien byc gotowy w kazdej chwili do obrony swojej Ojczyzny.
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Deras patryjota to nie tylko osoba ,która walczy ,to też taki jak ty ,człowiek który kocha swoją ojczyznę też jest patryjotą .A ty jak zauważyłem kochasz Polskę .Przy okazji składam wyrazy głebokiego żalu i pamiętaj jak powiedział Magic-Celtic masz tu w nas przyjaciół i braci .Solidarność też walczyła owolną i niepodległą Polskę wiem,że to już historia,ale musimy pamiętać o tym ,że ten ruch musiał być też ruchem politycznym nie tylko związkowy.Dzisiaj jest już defacto związkiem zawodowym i ma za zadanie ochraniać prawa swych członków,ja nadal jestem działaczem związkowym na szczeblu zakładowym.Nigdy po tym jak padła komuna nie pchałem się do władzy chociaż miałem do tego okazję.Dla mnie Soldarność to nitylko historia ,ale to też terażniejszość ta smutna ,brak pracy i bieda nie pozwala nam na złożenie broni w walce o lepszą przyszłość.Pozdrawiam szczerze forumowiczów i dziękuję za włączenie się do dyskusji ,jesteście wspaniali.
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
No to super.....bo juz myślałem ze patriota to osoba która walczy z bronią w reku.....uffff....ale ulga....Pozdrawiam
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Dzisiaj obejrzałem niesamowity koncert w Warszawie z okazji 25 lecia Solidarności ,to było najwspanialsze podziękowanie jakie otrzymałem za lata walki i poniżenia jakie było moim udziałem .Wreszcie ktoś po tylu latach nas ludzi podziemia i walczących byście wy młodzi żyli w wolnym i niepodległym kraju docenił. Jestem wzruszony płakałem jak bóbr wierzcie mi to takie piękne po tylu latach.To ogromne zwycięstwo nasz ruch Solidarność obalił najokrutniejszy system w histori ludzkości bez jednego wystrzału.Sam bylem poniżany ,bity ,straszony ale wytrzymałem i jestem dumny ,że żyję w wolnej Polsce.Kocham ten kraj i jakbym miał jeszcze raz to samo przeżyć to bym się nie zawachał. W tamtym okresie byliśmy gotowi na oddanie życia za te ideały ,wielu z nas oddałó życie za to ,kilku moich przyjaciół do dziś nie wiemy dlaczego już nigdy nie przemówi.Myślę,że przeżyłem najlepsze chwile swojego życia .
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
No no.....prosze prosze nie wiedziałem za tak aktywinie działałeś w podziemiu!! Ja osobiście:

PODZIWIAM LUDZI WALCZACYCH ZA POLSKE

Zycze Ci i chyba nam zeby to sie juz nigdy nie powtórzyło!! POZDRAWIAM I CIEBIE I TWOJICH KOLEGÓW....
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Deras ogromnie dziękuję wiesz jak to co ty piszesz nas buduje wiem,że niczego nie zrobiliśmy na marne wasze pokolenie to docenia ,a to jest największym podziękowaniem.Tak działałem w podziemiu dziś już mogę o tym mówić za to dostałem nieżle w :cenzura:sko,aresztowanie ,więzienie ,odebranie szansy otrzymania mieszkania ,bolało ,ale nie żałuję,jestem u siebie w wolnej ojczyżnie mam przyjaciół i podziękowanie za to ,a najważniejsze mamy wreszcie wolną i niepodległą ,niezawisłą ,samorządną Rzeczypospolitą.
 
Status
Zamknięty.
Do góry