MATURA 2005

M

mariak

Guest
Co powiecie o NOWEJ MATURZE?? DZIŚ PISZĄ ŚCISŁOWCY MATEMATYKĘ-TRZYMAJCIE ZA NICH KCIUKI :przytul:
 

greenpl

doktor
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Piotrków Tryb.
No trzymamy, a wszyscy niech jutro trzymaja kciuki za tych co pisza stara matura (powodzenia braciszku)!! :]
 
P

peliaska

Guest
Nowa matura... ja już jestem kilka lat po. Ale wydaje mi się, że taka forma jest łatwiejsza, jeśli chodzi o ustne. Ja lubię gadać, ale jak wiem o czym. A pisać zawsze mam o czym, wiec z pisemną nie było problemu.
Mam nadzieję, że Ci którzy zdają, nie mają zbyt wielkich kłopotów.
No i jeszcze jedno. Niezależnie od formy zawsze temu będzie towarzyszył stres. W końcu to pierwszy tak duży egzamin. Ale wierzcie, to dopiero początek dla tych, którzy wybierają się na studia ;) . Powodzenia
 
A

aaasiaaa

Guest
sporo moich znajomych pisze new mature a czy są zadowoleni? trudno powiedziec. Narzekają, bo by nie byli soba jakby nie narzekali ;)

A co do tych ustnych to moim zdaniem sie przydaja, bo przeciez na studiach wiekszość egzaminów będzie ystana, wiec to jest taki wstep, a jeszcze z polskiego to jest łatwizna, bo sie przygotowywujesz z jednego temtu, a nie tak jak w starej ze nie wiadomo na co sie trafi, więc ogolnie nowa matura potrzebuje duzo "zdolnosci" zeby jej nie zdać ;)
 

Grejfrut

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Nowa matura ma swoje plusy i minusy! Zacznę może od minusów! Najgorsze jest to że zaczyna się od ustnych! Stres jest straszny! Powinny najpierw być pisemne dla rozgrzewki a dopiero potem ustne! Co do egzaminów pisemnych niestety test jak i praca jest sprawdzana według klucza nawet gdy mamy dobra odpowiedź innym słowem jest ona uznana za złą! Jeśli mamy dobre tylko część odpowiedzi również jest ona uznana za złą! Ja miałem jeszcze jeden minus przy pisemnych 16 stopni na hali sportowej i bądź tu mądry i się skup na pisaniu! Co do ustnych oprócz stresu wszystko moim zdaniem Oki!

;)
 
A

Anonymous

Guest
Aaasia piszesz, że nowa matura potrzebuje duzo zdolności aby jej NIE ZDAĆ!! Piszesz też, że wystarczy nauczyć się na polski jednego tematu!! Myslę, że jesteś w błedzie - jednego tematu na ustny a zapomniałaś o pisemnym :( Czytałaś tegoroczne tematy pisemne?? Zaskoczyły one wiekszość maturzystów!! ŻAL mi tej młodzieży bo od 6 lat kroczy Nową reformą oświaty- najpierw nowe gimnazjum, potem 3-letnie licea - uczyli się nie tylko oni, ale też nauczyciele!! MYŚLĘ, że teraz wszyscy zdają ten pierwszy trudny egzamin!! :)
 

gussiaa

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
26
Punkty reakcji
0
Miasto
Koronowo
Matura .. Jeszcze się nie skończyła a ja już mam dosyć :p Jak ktoś nie ma o czym gadać zaraz wchodzi na temat matury:p Aż się boję pomyśleć co mnie bedzie czekać (to już tylko 3 lata) No ale maturzyści powodzenie na dalszych egzaminach
P.S. NIe dziękować ;)
 

gussiaa

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
26
Punkty reakcji
0
Miasto
Koronowo
no ja też jestem po egzaminie gimnazjalnym i też przyznaje że za łatwy to on nie był :p No ale trzebabyć dobrej myśli. Już się zbliża powoli koniec maja i wyniki :przestraszony:
 

Madziara

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
201
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
gdzieś tam...
a ja jutro pisemy z biologii :dezorientacja: i właśnie doszło do mnie, że nic nie umiem:/ a trzy lata na profilu biol-chem się męczyłam. Strasznie dużo materiału i jak dla mnie nierealne jest wykuć 6 książek na blache:/ Boshee.... jak to zdać?????
 

Helmud_Ziom

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
292
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
--==ChOjEnKi==--
gussiaa napisał:
no ja też jestem po egzaminie gimnazjalnym i też przyznaje że za łatwy to on nie był :p No ale trzebabyć dobrej myśli. Już się zbliża powoli koniec maja i wyniki :przestraszony:

na ile liczysz punktów z obydwu częśći :hyhy: :hyhy: :wstyd:
 

furley

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Krk
ja właśnie dziś zdawałm biologie :przestraszony:

Ale tak szczerze nie było zle. Osobiscie jednak uwazam ze reforma jest pomyslem dobrym ale bardzo niedopracoewanym. Może za jakies 10 lat roczniki doczekaja sie ze wsyzstko bedzie juz ok z ta nowa maturą ;P
 

Madziara

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
201
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
gdzieś tam...
No ja też jestem po dzisiejszej bioli. Podstawa nawet luzik gorzej z rozszerzeniem:/ No cóż możnabyło spodziewać się dziwacznych pytań:/ I takie właśnie były. Jeszcze tylko chemia i tak długo oczekiwany relaxxxx :rotfl:
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
a ja akurat dzisiaj dostałam wyniki ze tsarej matury,bo taka zdawałam.Z polaka 5 z historii 4.Jeszcze zostały ustne.Wszyscy wszedzie gadali na okragło o nowej maturze,zapominajac,ze wiele osob zdaje stara.A przeciez tak jak ja niektorzy ucza sie w wieczorowkach i tam tylko sie zdaje taka stara.
 

Setnik

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Te matury tegoroczne to wogóle jest komedia :zly: 3 laat ciezkiego kucia z histy,daty dzienne a oni mi na maturze tramwaje,herby, ciuchy i inne pierdoły dali :/ Nie zeby to było jakies trudne,choc z herbami strzelałem to forma zadań wręcz żenująca ;)
 

justik18

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2005
Posty
159
Punkty reakcji
0
Miasto
Dobrodzień
ja mysle ze ta nowa matura jest do bani....:(w ogole nie do konca przemyslana..:-/moim zdaniem beznadzieja...
 
M

Madziulka

Guest
Czy ktos z Was zna adres jakiejsstrony,z ktorej moglabym sciagnac arkusze egzaminazcyjne z podstawowej i rozszerzonej matury z biologii,fizykii,chemii ?
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
a ja akurat dzisiaj dostałam wyniki ze tsarej matury,bo taka zdawałam.Z polaka 5 z historii 4.Jeszcze zostały ustne.Wszyscy wszedzie gadali na okragło o nowej maturze,zapominajac,ze wiele osob zdaje stara.A przeciez tak jak ja niektorzy ucza sie w wieczorowkach i tam tylko sie zdaje taka stara.
Nie tylko Ribanko w wieczorówkach się zadawało starą maturę.Tam tylko tematy matur były inne niż w dziennych.W dziennych ,było do wyboru: stara,albo nowa matura.Wielu wybierało starą,bo czuli się trochę
kiepsko z matematyki.
 
Do góry