Problem ze zdrowiem

pawcio1300

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Świat => Europa => Polska => Pomorze =&gt
pisze tutaj , bo nie ma takiego dzialu nigdzie indziej..
A wlasciwie nie chodzi tutaj akurat poroblem ze zdrowiem mezczyzny, chociaz takowym ejstm..
Mam tzw. małoplytkowosc i na kazdych badaniach to widac.. na zadnym nie spada ani nie dize w gore( utrzymuje sie na poziomie ok.100tys/m3) gdzie toi ejst ponizej normy.. I mam pytanie czy lepiej dla swietego spokoju poddac sie badaniu szpiku kostnego(bardzo bolesne)? czy zyc w nie pewnosci?
 

ZoOm

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
żeś się wziął?
Rzeczywiscie, ponizej normy o jakies 100tys/ul. Maloplytkowosc to zlozone schorzenie, i najlepiej isc od razu do hematologa na konsultacje. Przyczyny moga byc rozne ale konsekwencje niekiedy tragiczne, to powazna skaza krwi. Objawami maloplytkowosci krwi sa wybroczyny w okolicach tuowia, czy krawienia w roznych okolicach. Jezeli masz jakiekolwiek wybroczyny a nie doznales zadnych urazow, idz niezwlocznie do lekarza, i wykonaj niezbedne badania, pelne badanie krwi, odczyn biernackiego i inne, jezli poziom plytek jest wywolany innymi schorzeniami to czeka cie leczenie. Wpierw jednak udaj sie do lekarza. Bez dyskusji. Zycie w niepewnosci w takim wypadku to zle rowziazanie. Jzeli podejzewaasz u siebie bialaczke, ktos w Twojej rodzinie ja mial, to wykonaj zestaw badan, jezeli badanie szpiku bedzie konieczne, to nie wachaj sie.
Powodzenia.

pzdr.
 

pawcio1300

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Świat => Europa => Polska => Pomorze =&gt
Rzeczywiscie, ponizej normy o jakies 100tys/ul. Maloplytkowosc to zlozone schorzenie, i najlepiej isc od razu do hematologa na konsultacje. Przyczyny moga byc rozne ale konsekwencje niekiedy tragiczne, to powazna skaza krwi. Objawami maloplytkowosci krwi sa wybroczyny w okolicach tuowia, czy krawienia w roznych okolicach. Jezeli masz jakiekolwiek wybroczyny a nie doznales zadnych urazow, idz niezwlocznie do lekarza, i wykonaj niezbedne badania, pelne badanie krwi, odczyn biernackiego i inne, jezli poziom plytek jest wywolany innymi schorzeniami to czeka cie leczenie. Wpierw jednak udaj sie do lekarza. Bez dyskusji. Zycie w niepewnosci w takim wypadku to zle rowziazanie. Jzeli podejzewaasz u siebie bialaczke, ktos w Twojej rodzinie ja mial, to wykonaj zestaw badan, jezeli badanie szpiku bedzie konieczne, to nie wachaj sie.
Powodzenia.

pzdr.
akurat w moim wieku to 50 tys. za malo.. ale jednak to AŻ 50 tys. Bylem na konsultacji w szpitalu( 2 tyg. przelezalem , i powiedzieli ze to przez dojrzewanie.. ale pozniej znow sie obnizyly i tak się trzymaja do dzisiaj).. i wszystko wrocilo do normy. Pozniej niestety znow spadlo na 100tys. i sie utrzymuje tak juz rpzez 6 miesiecy. I jest wlasnie tutaj problem - nie mam zadnych skaz krwotocznych.. zadnych siniakow.. wszystko jest ok.. a czuje sie tak jak zawsze dorbze. Obawiam sie tego najgorszego , poniewaz moja kuzynka umarla na bialaczke...
EDIT:

Inne wazne wyniki:
Hemoglobina - 15
Ob - 2
 

ZoOm

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
żeś się wziął?
no to skoro cie kontrolowali w szpitalu, robili ci pelen szereg badan, jezeli nie wykryto nic zwiazanego z nowotworem to najprawdopodobniej go nie masz. Ale idz do lekarza, niech cie zbadaja, onkolog powinien ci powiedziec co jak... 3mam kciuki.
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
I mam pytanie czy lepiej dla swietego spokoju poddac sie badaniu szpiku kostnego
Zanim udasz się do kliniki hematologii warto skonsultować to z lekarzem. Wydaje mi się, ze zna się lepiej niż użytkownicy forum... Penwie zaleci comiesięczną morfologię krwi i obserwacje. NIe trzeba od razu zakładać najgorszego. To może byc faktycznie dojrzewanie, albo może być to maloplykowośc wtórna spowodowana innymi chorobami. Z tego co piszesz wynika, że w tym szpitalu byłeś już jakiś czas temu, więc warto znowu odiwedzić lekarza
 

pawcio1300

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Świat => Europa => Polska => Pomorze =&gt
Zanim udasz się do kliniki hematologii warto skonsultować to z lekarzem. Wydaje mi się, ze zna się lepiej niż użytkownicy forum... Penwie zaleci comiesięczną morfologię krwi i obserwacje. NIe trzeba od razu zakładać najgorszego. To może byc faktycznie dojrzewanie, albo może być to maloplykowośc wtórna spowodowana innymi chorobami. Z tego co piszesz wynika, że w tym szpitalu byłeś już jakiś czas temu, więc warto znowu odiwedzić lekarza
co dwa tyg. mam calyczas kontrtolowana morfologie i nic ani w gore ani w dol..

tyle ze ja sie do kliniki nie udam. Mojego taty przyjaciel jest Hematologiem... i na miejscu wtedy by mi robil.. Jutro ide znowu na wyniki.. <boje sie igly>
 

ZoOm

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
żeś się wziął?
Nie oczekuj od Nas fachowej porady, my co najwyzej napiszemy co myslimy o danej sytuacji, w tym momencie mozemy Ci zyczyc wylacznie powodzenia i zebys nie bal sie igly tylko chcial wiedziec co Ci jest za wszelka cene. Mam nadzieje, ze jednak nie jest to nic przez co moglbys w przyszlosci cierpiec.
Pozdrawiam.
 
Do góry