Po co komu subkultury?

MrLewus

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Po co komu subkultury? Każdy chce być indywiduum, chce wyrażać swój bunt, ale po co od razu podążać za tłumem? Jak uważacie? Nie mówię, ze subkultury są złe, ale jestem ciekaw komu są one potrzebne do szczęścia. To tylko źródło konfliktów i przykrywka dla leaderów. No i oczywiście pewnego rodzaju opoka słabych ludzi - takie jest moje zdanie i nikogo nie chciałem urazić. Ono może się zmienić, dlatego tez utworzyłem ten temat.
 
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
225
Punkty reakcji
0
Indywiduum jest się właśnie wtedy kiedy nienalezy się do żadnej subkultury :)
A subkultury są bo.. w kupie siła ;)
 

MrLewus

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Faktycznie.:) Ale zauważyłem, ze wielu ludzi traktuje subkulturę właśnie jak zbiorowisko indywidualistów, czytałem tez wypowiedzi nazywające normalnych ludzi( tj. tych którzy nie są w subkulturach [nie koniecznie muszą być normalni;) ] ) "szarymi" itd itp. To chyba świadczy o tym, ze ci w subkulturach są pewnego rodzaju indywidualnościami. Albo przynajmniej uważają siebie za takowych.
 

Broszkie

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tam gdzie fajnie
Faktycznie.:) Ale zauważyłem, ze wielu ludzi traktuje subkulturę właśnie jak zbiorowisko indywidualistów, czytałem tez wypowiedzi nazywające normalnych ludzi( tj. tych którzy nie są w subkulturach [nie koniecznie muszą być normalni;) ] ) "szarymi" itd itp. To chyba świadczy o tym, ze ci w subkulturach są pewnego rodzaju indywidualnościami. Albo przynajmniej uważają siebie za takowych.
ja mam wlasną odrebna subkulturę;] i jestem jej jedynym czlenkiem..otoz jestem wiesniakiem z miasta;]
 

MrLewus

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Haha.:D Takowi też pewnie istnieją. Z indywidualnością jest jak z utopią - nigdy nie będzie do końca możliwa.
 
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
225
Punkty reakcji
0
otóż piszę przeciez że różowa nie jestem, nie byłam i nie będę
słodka rónież nie jestem
raczej małpa wredna :p


indywidualność, utopia.. mmm trafne spostrzeżenie,
że też Morus tego nie poruszył xD
 

MrLewus

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja? Hmm. Zwykłym człepsem.;) Hehe. A tak poważnie, to nie wiem w sumie, nie należę do żadnej subkultury, bo za dużo w sobie mam gryzących się poglądów i za pewne nigdzie by mnie nie chcieli. Tak jak jedni są skrajnie źli, drudzy skrajnie dobrzy, to ja jestem skrajnie wypośrodkowany.;) Sam siebie zabijam, ehh.. Życie jest pełne sprzeczności.:D

A co do porównania, no to może ono nie było do końca odpowiednie, ale chyba kapujecie ocb. biednemu Lewusowi.;)
 

Broszkie

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tam gdzie fajnie
Ja? Hmm. Zwykłym człepsem.;) Hehe. A tak poważnie, to nie wiem w sumie, nie należę do żadnej subkultury, bo za dużo w sobie mam gryzących się poglądów i za pewne nigdzie by mnie nie chcieli. Tak jak jedni są skrajnie źli, drudzy skrajnie dobrzy, to ja jestem skrajnie wypośrodkowany.;) Sam siebie zabijam, ehh.. Życie jest pełne sprzeczności.:D

A co do porównania, no to może ono nie było do końca odpowiednie, ale chyba kapujecie ocb. biednemu Lewusowi.;)
dobrze mowisz..subkultury są be. ja jestem niesforna dziewczynka w problemai stanu psychicznego;] czyli...jest ze mną ok:) witam wsrod forumowiczow
 

MrLewus

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
No właśnie nie wiadomo, czy subkultury są złe.;) O to chodzi, żeby ten "spór" jakoś rozstrzygnąć. Choć szczerze w to wątpię...
 

Broszkie

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tam gdzie fajnie
No właśnie nie wiadomo, czy subkultury są złe.;) O to chodzi, żeby ten "spór" jakoś rozstrzygnąć. Choć szczerze w to wątpię...
uweirz mi-nie da rady. po obu stronach są zgryźliwi tetrycy, ktorzy wiedzą lepiej..i ich zdanie jest najprawdziwsze i najwazniejsze;/
 

Mefisto777

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Ziemia
...To tylko źródło konfliktów...

To nie wina subkultur tylko ludzi... Gdyby jedni nie mówili głupot na drugich to by tego nie było... Ludzie mówili, że Hipisi to najarańce, Punki to debile, Metale to sataniści i tak to wyszło... tylko nic o HH i o Techno nie ma...
I z tąd te spory bo Metale, Punki i inni zazdroszczą HipHopowcą tego, że są postrzegani za dobrych a Oni (Metale) za zło.
 

Legion

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Subkultury to zbiorowiska masy ludzkiej (ktora tworzy jedna fale mysleniowa). Nie ma tam indywiduum.
To jest dobre dla ciemnych i slabych jednostek, ktore nie maja nic lub nie wiele do powiedzenia i ktore rzadko wnosza cos od siebie do tego swiata :/
szukaja w takich grupach uznania, liza tylki sobie nawzajem, chca czuc sie mocni... mocni w stadzie :/
 

Mefisto777

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Ziemia
Subkultury to zbiorowiska masy ludzkiej (ktora tworzy jedna fale mysleniowa). Nie ma tam indywiduum.
To jest dobre dla ciemnych i slabych jednostek, ktore nie maja nic lub nie wiele do powiedzenia i ktore rzadko wnosza cos od siebie do tego swiata :/
szukaja w takich grupach uznania, liza tylki sobie nawzajem, chca czuc sie mocni... mocni w stadzie :/

Nie zgadzam się z tym.
Człowiek może być w jakieś subkulturze bo mu ideologia sie podoba a nie musi sie wcale ubierać i zachowywać jak typowa osba z tej subkultury i nie musi się obracać w towarzystwie takich osób.
 

Legion

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Nie zgadzam się z tym.
Człowiek może być w jakieś subkulturze bo mu ideologia sie podoba a nie musi sie wcale ubierać i zachowywać jak typowa osba z tej subkultury i nie musi się obracać w towarzystwie takich osób.

Znasz takich ludzi ? Ja nie <_<
Moze piszesz o sobie to ok :eek:k: to sie chwali. ale najlepsza ideologia to wlasna ideologia BB)
i nie chodzi mi tu o to zeby byc oryginalnym za wszelka cene, tylko zeby miec swoj mozg.
a miec swoja ideologie to nie znaczy ze trzeba krytykowac inne czy nawet ich nie popierac.
chociaz daj przyklad ideologii ktora ci pasi w 100%
 

Mefisto777

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
233
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Ziemia
Znasz takich ludzi ? Ja nie <_<
Moze piszesz o sobie to ok :eek:k: to sie chwali. ale najlepsza ideologia to wlasna ideologia BB)
i nie chodzi mi tu o to zeby byc oryginalnym za wszelka cene, tylko zeby miec swoj mozg.
a miec swoja ideologie to nie znaczy ze trzeba krytykowac inne czy nawet ich nie popierac.
chociaz daj przyklad ideologii ktora ci pasi w 100%

Jeśli Twoja ideologia była by taka sama jak Punków to Ty też byś był Punkiem(w części) czy tego chcesz czy nie. Nieważne jak się ubierasz, jak się zachowujesz. I tu zaczynają się Subkultury... Jeśli masz jakąś swojia niepowtarzalną ideologię to własnie możesz "stworzyć" swoja subkulturę i będą do niej dołączać inni ludzie którzy myślą podobnie jak Ty.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
A czy należąc do jakiejś subkultury nie można być oryginalnym?
 
Do góry