Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * - - 1 głosy

Harcerze... A Co To Jest... Wymarły Gatunek?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Gipson

Gipson

....nałogowiec....

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisano 16 sierpień 2005 - 17:22

Harcerstwo... Hmmmmm niektórzy uważają nas (ponieważ należę do harcerstwa) za odważnych ludzi a niektórzy jak jakieś odchyłki natury. Jakie wy macie zdanie na tem harcerzy?
  • 0

#2 Endrjiu

Endrjiu

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 16 sierpień 2005 - 18:43

Witam!
Ja wprawdzie nie należę do harcerstwa (brak czasu) to jednak wcale nie uważam, że harcerze to jakieś odchyły natury bo pomagają innym lub udzielają się w różnych akcjach (np: w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która odnosi sukces). Myślę, że ci, którzy tak źle mówią o harcerzach to tylko o nich to źle świadczy, gdyż oni sami wolą być na topie i nieważne że im się to podoba. Niestety tak jest, jest moda na plucie na policje, to już wszędzie rozpisują napisy "Hwdp", albo jest moda na dres, to każdy ubiera sie w zwisy, jest moda na zadymianie, psucie mienia cudzego, to są i ludzie co przedżeźniają ludzi co robia coś dobrego dla świata. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale tak niestety jest.
Pozdrawiam
  • 0

#3 smile

smile

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 18 sierpień 2005 - 12:12

Jestem harcerzem już długi czas... i powiem szczerze ze są osoby które potrafią być harcerzami a jednocześnie być na topie (podro lolasz) i choć czasem koliduje to z ich poglądami przełamują sie (jak np. jeden musiał pomagać policji w kierowaniu ruchem a był wielkim "chwdp") i za to im bardzo dziękuje bo bez nich ta drużyna nie była by taka na TOPie :D
  • 0

#4 Gipson

Gipson

....nałogowiec....

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisano 19 sierpień 2005 - 16:40

Nie wątpie że harcerze nie potrafią być na topie. Ale chciałam zaóważyć iż do charcerstwa z moich obserwacji wstępuje więcej ludzi słuchających rock'a niż hh czy pop. Ale od kąd jestem harcerką to słysze różne komentarze na mój (nasz) temat. A czasami zdarzają się niemiłe komentarze
  • 0

#5 zielka

zielka

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 20 sierpień 2005 - 11:18

Hmmm........ja mam podzielone zdanie na temat Harcerstwa.....
sama nie chcę' nim 'zostać, ponieważ jest to dla mnie trochę siara, chodzić po ulicy w jakiś beretach, chustach itp. (oczywiście BEZ OBRAZY!!!)Z drugiej strony , nic nie mam do takich ludzi... lubia to, niech to robią....
=)
  • 0

#6 Deras

Deras

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1144 postów

Napisano 20 sierpień 2005 - 14:12

A ja mam pytanie....co własciwie robi harcerz?? czym sie zajmuje?? bo ja nie wiem :bag: A i czy to sa jakieś koszty? Treba cos kupować? i czy trzeba sie czegoś uczyć?? bo ja nic lompletie nic nie wiem!! :bag:
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Magic_Celtic

Magic_Celtic

Bywalec

• Zbanowany
  • PipPip
  • 400 postów

Napisano 20 sierpień 2005 - 14:33

harcerz? harcerze sie włóczą po lesie, sciskają sie za łapy na zbiórkach, jeżdża na obozy, jakieś sprawności zdobywają i inne bzdury
  • 0

#8 ...:::ruda:::...

...:::ruda:::...

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 349 postów

Napisano 20 sierpień 2005 - 14:38

ja tam osobiscie do harcerzy nic nie mam, w sumie to pamietam ze chcialam sie nawet w gim zapisac, ale tak jakos wyszlo ze bylam tylko na kilku ( chyba 3) zbiorkach i mi sie odechcialo, ale to glownie przez rodzicow bo sa nadopiekunczy i by mi na zadne nocki czy rajdy nie pozwolili wyjechac( tj wtedy bo teraz to juz inna bajka) no ale znam bardzo duzo harcerzy i fajni ludzie, ale musze przyznac ze wszyscy ostro pija ;)
  • 0

#9 Deras

Deras

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1144 postów

Napisano 21 sierpień 2005 - 23:27

harcerz? harcerze sie włóczą po lesie, sciskają sie za łapy na zbiórkach, jeżdża na obozy, jakieś sprawności zdobywają i inne bzdury

Wyświetl post

Włocznia?? po lesie?? to przeciez stanowi zagrozenie dla społeczeństwa bo przecież mogo kogoś kto zbiera grzyby w lesie zranić ta włocznią!!!!
  • 0

#10 Magic_Celtic

Magic_Celtic

Bywalec

• Zbanowany
  • PipPip
  • 400 postów

Napisano 21 sierpień 2005 - 23:51

no oni szczelajom z włóczni do puszek i butelek zostawionych przez pseudogrzybiarzy!
  • 0

#11 Deras

Deras

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1144 postów

Napisano 21 sierpień 2005 - 23:56

ACHAAA no to trza było tak od razu....kolego.... :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Hammerheart

Hammerheart

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 344 postów

Napisano 22 sierpień 2005 - 00:03

Nie lubie harcerzy :diabel:
A zwłąszczza za nirvane i Metallice
  • 0

#13 Gipson

Gipson

....nałogowiec....

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisano 23 sierpień 2005 - 16:03

Nie lubie harcerzy  :diabel:
A zwłąszczza za nirvane i Metallice

Wyświetl post

Po twoim avatarze widze że ty też słuchasz tej muzy więc w czym problem?? O co dokładniej ci chodzi... :zdegustowany:

A na tych obozach to jest zaje... atmoswera. Aż się później nie chce wracać do domu. I tu nie chodzi o to że się "włóczymy po lesie i się ściskamy rękami" tylko jest zarąbista atmoswera pomiędzy ludźmi. Bo czasami jest potrzebne takie odcięcie się od tej cywilizacji.
  • 0

#14 zetka

zetka

złośnica...:)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 681 postów

Napisano 23 sierpień 2005 - 19:15

Kiedyś byłam harcerką. Bardzo miło wspominam ten czas. Wiele się nauczyłam, przede wszystkim samodzielności. Poznałam wielu wartościowych ludzi. Nasiąknęłam atmosferą biwaków, zlotów i przyjaźni. Nieraz miałam ochotę wrócić. Niestety, zawsze brakowało odwagi...
  • 0

#15 Hammerheart

Hammerheart

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 344 postów

Napisano 23 sierpień 2005 - 23:06

Chodiz o to że przekazują sobie jedni drugim płyty nemąjc zupełnei pojecia o tej muzyce znam tkaicxh wielu kturzy lubia Nirvane bo kurt fajnie trryczy w tym kawłąku którego tytułu nie pamiętają ,A po 2 te sztywne zsdy ile razy widzaiłem Pijanych harcerzy albo Blanty jrali oczywiscie nie mówie ,ze wszyscy tacy są ale ci których znam śa tacy włąsnie......w większośći
  • 0

#16 amatupane

amatupane

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 sierpień 2005 - 13:18

ejjj no!! przeciez to ogolnie ludzie tak robią!!! wymieniaja sie plytami wogole nie szanujac wykanawcy, nie czujac tej muzyki ale to juz problem naszej cywilizacji a nie harcerzy.... co do jointów i alkoholu to moze i ta ale przeciez:nie chcesz-nie musisz. to ofkorz rowniez problem wszystkich ludzi nie tylko harcerzy.... co mam np powiedziec ze nie lubie sluchaczy techno bo sie szuwia??!! a ich sprawa ja tam do nich nic nie mam...tak jak do harcerzy i zamierzam sie zapisac :) ale jak ja bede psom pomagac ;) hehe
  • 0

#17 Gipson

Gipson

....nałogowiec....

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisano 24 sierpień 2005 - 17:21

J tam nigdy psom nie pomagałam. Nawet takiej akcji nie było. A co to niby tylko harcerze się upijają? :/ Nie. Zwykli ludzie też. Znam wielu ludzi którzy nie umieją się bawić bez tych rzeczy. A co do zapisania się do harcerstwa to nawet dobrze. Życzę miłej zabawy :)
  • 0

#18 lolasz

lolasz

BIGPostownik - Prywatny ochroniarz Niki !!!

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisano 25 sierpień 2005 - 13:07

Jestem harcerzem już długi czas... i powiem szczerze ze są osoby które potrafią być harcerzami a jednocześnie być na topie (podro lolasz) i choć czasem koliduje to z ich poglądami przełamują sie (jak np. jeden musiał pomagać policji w kierowaniu ruchem a był wielkim "chwdp") i za to im bardzo dziękuje bo bez nich ta drużyna nie była by taka na TOPie :D

Wyświetl post

hehe dzięki Smalec za uznanie :)
podro dla Ciebie i dla całej naszej drużynki
  • 0

#19 Ewa 2

Ewa 2

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 95 postów

Napisano 25 sierpień 2005 - 14:38

Ja należę do ZHR-u od początku tego roku :) . Na wszystkich zbiórkach jest super zabawa :ok2: . Mamy różne gry terenowe, rajdy, biwaki, obozy. Ogólnie ja poznałam dużo ciekawych i wartościowych ludzi. Tam jest SUPER!!!!!! przynajmniej dla mnie. A w moim szczepie nie ma picia!
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 szynszylka

szynszylka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 25 sierpień 2005 - 19:42

Ktoś kto uważa hercerzy za wybryki natury jest wg mnie zbyt płytkim i ograniczonym prymitywem by móc czerpać z życia głębszą radość. Należałam do harcerstwa dwa lata. Teraz niestety rozpadła się moja drużyna, nad czym długo ubolewałam i nadal ubolewam... Ale harcerką czuję się nadal. I zawsze tak będzie. Dla mnie harcerstwo zawsze było czymś ważnym, przepełnionym szacunkiem. Nowe doświadczenia, przeżycia... Nowe spojrzenie na świat. To jest coś pięknego.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0