Hipnoza

Rafael_82

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
16
Punkty reakcji
0
Czy możliwe jest zahipnotyzować kogoś bez jego wiedzy??
I gdzie leży grznica miedzy sugestją a hipnoza??
 
F

faithless

Guest
Trudne pytanie. Nigdy nie bylem swiatkiem hipnozy, Słyszałem o tym tylko z tv i prasy.
Ja wierze ze jest to mozliwe. Tylko nie wszyscy da sie zahipnotyzowac.

Rafael_82 napisał:
gdzie leży grznica miedzy sugestją a hipnoza??
No i tu jestem w kropce. Nie wiem. :(
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Rafael_82 napisał:
Czy możliwe jest zahipnotyzować kogoś bez jego wiedzy??
da sie.


Rafael_82 napisał:
gdzie leży grznica miedzy sugestją a hipnoza??
hm nigdzie tego sie nie porównuje, ponieważ sugestie przedstawiamy w stanie hipnozy i jest to poprsotu programowanie mózgu. ale tobie zapewne chodzilo o autosugestie którą przeprowadza się w stanie pełnej swiadomosci. tak wiec autosugestia od hipnozy rózni się tym ze hipnoza charakteryzuje sie brakiem lub bardzo małą swiadomoscią otoczenia hipnotyzowanego a autosugestia (afirmacja) jest przeprowadza w stanie pełnej swiatomosci.
faithless napisał:
Tylko nie wszyscy da sie zahipnotyzowac.
Zahipnotyzować da sie każdego.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
faithless napisał:
Zahipnotyzować da sie każdego.
Ja sie z tym nie zgodze.

zajmuje się zagadnieniem hipnozy nie od dzis nie odwczoraj i swojego stanowiska nie zmienie. przeczytałem duzo artykułów na ten temat. jestem ezoterykiem i naprawde tematy ludzkiej podswiadomosci nie są mi obce.

po więcej informacji zapraszam na pw. ewentualnie moge sie tutaj rozpisac jak komuś chce sie to czytac :)
 

Rafael_82

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
16
Punkty reakcji
0
Zahipnotyzowac nie da sie kazdego. Bynajmniej wyczytałem tak w pdreczniku Podstawy psychoterapi StanislavaKratochvil. nie chce tez sie zbytnio nad tym rozwodzic ale jest tam to zupelnie sensownie wyjasnine :)
Natomiast mam inne pytania??
1Skoro strboskop jest urzadzeniem hinotyzujacym(100%)a muzaka elektroniczna bez dwoch zdan wprowadza w trans( nie wspominajac co sie dzieje po narkotykach i alkocholu)to czy imprezowicze sa swiadomi co dzieje sie w ich głowach? A wogole co sie dzieje?
2 Przeciez telewizor uznawany jest tez jako uzadzenie hipnotyzujace.Ile ludzi o tym wie?Czy aby TV nie robi na papki z mozgu?
3Juz nie wspominaajac o tej dziwnej rzeczywistosci ktora nas otacza:hipermarket,centra handlowe,bilborsy,reklamy i wszystko nasaczone sexem i pieniedzmi(tu juz jest mowa raczej o autosugestii)

Wiem ze troszke mnie ponioslo ale jak by zsumowac te 3 sprawy to sie martwie :zalamany:
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
1. Imprezowicze nie zawsze są swiadomi co robią (tak zwany efekt urwanego filmu) muzyka elektroniczna nie zawsze wprowadza w trans (bo to zalezy od czlowieka) ale jest dobrym sposobem - poza tym ja w trans umiem sie sam wprowadzic - wystarczy mi tylko cisza ;). Po narkotykach to juz wogole występuja stany transowe, halucynacje charakterystyczne dla transu.

2.hehe - tak telewizja hipnotyzuje (reklamy) bo podczas oglądania telewizji jestesmy zazwyczaj maskymalnie zrelaksowani a mózg łatwiej przyjmuje wtedy sugestie.

3. Nie rozumiem tego zagadnienia ;]
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
wwo :) ciekawy temat miło sie czyta a już szczególnie takiej osobie jak ja, która na temat hipnozy nic nie wie, wiem tylko,że mnie od zawsze intryguje :) straszne by było gdyby można było hipnotyzować nieświadomie.. :dezorientacja:
 

wisienor

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kto ogladał "Klątwę Skorpiona" Woody'ego Allena, ten ma już odpowiedź;-)A tak na serio.Liczne badania wskazują na fakt, że scenariusz tego filmu jest mocno naciągnięty:).Zahipnotyzowanie kogoś, kto się na to nie zgadza jest teoretycznie niemożliwe, a już na pewno bardzo trudne. Druga sprawa to taki wpływ na człowieka w stanie hipnozy, aby zrobił dla nas coś, co byłoby nam na rękę.Wg licznych znawców tamatu można sugerować ludziom pozostającym w transie hipnotycznym, aby robili różne rzeczy,ale kiedy każe im się wykonać czynność mocno niezgodną z ich systemem wartości zwykle następuje wybudzenie z transu. Faktem jest też jednak, że profesorowie psychologii pytani o to, co najciekawsze - jak to się dzieje, że hipnotyzerzy na scenie potrafią wybranych ludzi z tłumu doprowadzić do wygięcia się w łuk, a potem po nich chodzić - twierdzą, że to możliwe, ale jak?Tego nie bardzo potrafią wyjaśnić. Tak więc miejmy się na baczności;-)
 

rybk@

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
zahipnotyzowac da sie kazdego ale nie w taki sposob jak widzieliscie w tv
tam sa najczesciej kompletne bzdury ale tak zrobione zeby sie ciekawie ogladalo :sexy:
 

izulcia87

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Jaworzno
Ja sie z tym nie zgodze.

zajmuje się zagadnieniem hipnozy nie od dzis nie odwczoraj i swojego stanowiska nie zmienie. przeczytałem duzo artykułów na ten temat. jestem ezoterykiem i naprawde tematy ludzkiej podswiadomosci nie są mi obce.
po więcej informacji zapraszam na pw. ewentualnie moge sie tutaj rozpisac jak komuś chce sie to czytac :)
to może udziel mi kilku porad jak zahipnotyzować kogoś ;]
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Na żywo nie widziałem nigdy zahipnotyzowania dlatego jestem do tego sceptycznie nastawiony. W końcu w telewizji można wszystko ukartować. Zresztą na żywo też. Trudno jest podstawić aktora, który świetnie odgrywa role psa, kaczki itd.? :p
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
to może udziel mi kilku porad jak zahipnotyzować kogoś ;]

zajmowalem sie tylko teorią nie probowalem nikogo zahipnotyzowac bo mnie to nie jaralo, interesowalo mnie bardziej juz to co sie dzieje w stanie transu.

porada? zajrzyj na jakies strony w tym temacie.
 

Jana

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ważna jest kwestia zaufania do hipnotyzera. Hipnotyzowany musi się "poddać", inaczej nie ma możliwości poprowadzenia go.
 

trolik92

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
według mnie można kogoś zahipnoyzować ale ten ktoś musi w to wierzyć i chyba musio tym wiedzieć.
Inaczej nie ma o niczym mowy. :eek:czko:
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Nie musi.

Hipnoza jest obecnie szeroko praktykowaną techniką, ale krąży na jej temat wiele mitów.

-nie musisz wierzyć w jej skuteczność, ale istotnie są osoby bardziej i mniej podatne na hipnozę.
-hipnoza nie wywoła w tobie konieczności zrobienia rzeczy z którą się wewnętrznie nie zgadzasz, czyli nie da się kazać komuś zabić kogoś.
 
Dołączył
3 Październik 2006
Posty
412
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
HAŁS
Dla mnie hipnoza to jest coś niesamowitego. Coś wspaniałego. Ludzie to musieli kiedyś odkryć... Ale jak? Ogólnie jestem ciekaw... Jak to możliwe wszystko? :)
 

Gandzia666

Zbanowany
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
33
:) kurczę trudne pytanio,niestety nigdy nie miałam tej przyjemności mieć styczność z hipnozą,a nie ukrywam,że chciałabym jej doświadczyć, :)
 

page

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
8
Punkty reakcji
0
hipnoza to nic w porównaniu z kontrolowanym tripem na lsd pod kontrolą terapeuty, który nie zafunduje ci bad tripa, tylko doprowadzi do stanu, w którym bedziesz współodczuwać ze wszechświatem każdą swoją żywą komórką;] lub przeżyjesz powtórnie swoje narodziny uwalniając się od atawistycznych leków;p lsd to przyszłość psychiatrii, o Panie daj mi tego dożyć :lol: pozdr;]
 

Attachments

  • ange.jpg
    ange.jpg
    100,9 KB · Wyświetleń: 304

aga_sko

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Skarland
a napiszcie czy dzieki hipnozie moglabym przypomniec sobie cos co zapomnialam w wyniku urazu glowy podczas wypadku samochodowego. chyba troche namotalam ale mam nadzieje ze mniej wiecej zrozumieliscie co mam na mysli :)
 
Do góry