Pierwsze golenie -jaką maszynkę kupić?

hittmanka

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
62
Punkty reakcji
0
Witajcie chłopcy i mężczyźni!

Mam taki problem. Mój syn ma 18 lat i chce dostać pierwszą w życiu maszynkę do golenia.
Co mam wybarać bo opinie są podzielone. Zwykła czy elektryczna?
Moim zdaniem do elektrycznej ma za miekki zarost- a może tylko tak mi sie wydaje??

doradźcie coś :mruga:
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Mój syn ma 18 lat

:mruga: to już chyba sam powinien kupować takie sprzęty...
zdania są podzielone, niektórzy nie rozstają się ze zwykłą a inni wolą elektryczną...

wg. mnie elektryczna to wygoda i oszczędność czasu
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
mozna kupic zwykła taką, ale na poczatku z braku wprawy mozna sie nieźle zaciąć (lub przez zagapienie sie)

lepsza bedzie elektryczna
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Opłaca się używać elektryka, bo jest on bezbolesny przy większym zaroście, nie zacina cię, skóra nie boli, nie zapycha się co chwile jak zwykła, goli szybciutko - generalnie same zalety.

cytat z takiej jednej strony, chyba nie wymaga komentarza
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
a jedyna mi znana wada to taka,
że jak słaba maszynka, albo za twardy zarost to nie ogoli tak dokładnie jak klasyczna
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
@hittmanka
kup elektryczna rotacyjna kosiarke do trawy.! :D
bedziesz mogla:
1.kosic trawe
2.strzyc syna
3.golic syna
All in one! :eek:k: wygoda i oszczednosc! :eek:
 

hittmanka

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
62
Punkty reakcji
0
Żarty żartami .. ..
Mniejwięcej chodzi mi o to że jak wywale 300zł za maszynkę i będzie leżeć bo okaże się że "młodego zarostu" nie da się nią ogolić to chyba się wścieknę.
Tylko pytam o radę jak baba - faceta :
----------> czy maszynka elektryczna dokładnie ogoli pierwszy zarost??
po pierwszych komentarzach widzę że chyba tak :D
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Elektrtryk jest najlepszy, i taka maszynka za te 300zeta ogoli wszystko, nawet ten słynny TWARDY zarost. Ludzie, to nie są lata 80 gdzie rzeczywiście maszynki elektryczne były tylko dla 'mięntkich' kudłów ;) Polecam Philishave ;)
 

popka

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
57
Miasto
słupsk ale jestem z ukochanych chojnic
to jaką to nie istotne ważne jak .po prostu najzwyklejsza, ale ważniejsze jest jak powinien pielęgnować twarz.ja mam syna i z tym właśnie miał problem , bo po goleniu używał różnych kosmetyków i twarz go piekła ja dla wszystkich mam mój sposób a mianowicie po goleniu zmyć twarz bardzo żimną wodą a po wysuszeniu dopiero wody po goleniu bo wtedy wszystkie pory są już zamknięte i nie podrażnia nic skóry właściwej.trzeba pamiętać że zwykła maszynka jest bardziej higieniczna a maszynka elektryczna to jest dla podróżników i ludzi którzy się spieszą więdz ja bym kupił obie i wytłumaczył jaką i kiedy się używa.siema
 

kr4k

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2006
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
18 lat i dopiero pierwsze golenie zarostu :p ? to syn musi byc ostro zarośnięty :>
nie ma to jak zwykła.. dokładniej goli , chociaz łatwiej sie zaciąć ;]
a do pierwszego zarostu dobre jest wszystko ;]
 

Mateusz1948

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
Pierwszą w życiu maszynkę do golenia ?:) Jak ma 18 lat to chyba juz powinien sam radzic sobie z takimi problemami :) a tak to kup Brauna najnowsza z ruchomą główką ;p ale cena to tak ok 1300zł :) pozdrawiam
 

Harvester

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja proponuję, żeby syn nauczył się golić zwykłymi, jednorazowymi maszynkami. Taka umiejętność mu się przyda w warunkach ekstremalnych, gdyby sie chciał ogolić a nie miał pod ręką elektrycznej maszynki. Poza tym łatwiej jest ogolić miękkie i ciniutkie jeszcze włoski maszynką tradycyjną. Golenie maszynką tradycyjną wzmacnia zarost i pobudza go do intensywniejszego wzrostu. Gdy już będzie miał prawdziwy zarost wtedy można przejść na maszynkę elektryczną. Zresztą dobór narzędzi do golenia to sprawa indywidualna. Pojawiają się przy tym kwestie dotyczące uczuleń wywołanych u niektórych mężczyzn przy goleniu tradycyjnymi maszynkami, a także likwidowania podrażnień.
Osobiście używam zwykłych maszynek ponieważ elektryczne nie są w stanie zgolić mocno kładącego się zarostu jaki mam na niektórych partiach twarzy. Chciałbym się nauczyć golić brzytwą, ale nie ma mnie kto nauczyć, a metodą prób i błędów wolę nie próbować. :/
 

rafu

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja proponuję, żeby syn nauczył się golić zwykłymi, jednorazowymi maszynkami.

też mi się tak wydaje bo każdy facet powinien umieć tak się golić a wogóle to jak ma 18 lat to już sam powinien wybrać sprzęcior i golić się :eek:k:

Osobiście używam zwykłych maszynek ponieważ elektryczne nie są w stanie zgolić mocno kładącego się zarostu jaki mam na niektórych partiach twarzy. Chciałbym się nauczyć golić brzytwą, ale nie ma mnie kto nauczyć, a metodą prób i błędów wolę nie próbować. :/

No golenie brzytwą byłoby fajną sprawą - podobno są na necie jakieś filmiki z instruktarzem jak się golić brzytwą - zna ktoś link??? jakos kiedyś faceci się golili brzytwą więc wszystkiego da się nauczyć ale z metodą prób i błędów byłbym tu ostrozny!!! :/
 
S

Silvesters

Guest
Moim zdaniem lepsze sa maszynki klasyczne, jednorazowe bądz te z wymienna "końcówka", są bardziej higieniczne i dokladniejsze. Sam takich używam i jestem zadowolony i dumny z siebie:p
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Ja ostatnio na allegro na próbe kupiłem maszynke elektryczną i wolę ją niż zwykłą :].. mniej kłopotu..i goli dokładnie (o ile nie dopuszcze by zarost był za długi :D)
Jesli ktoś się wczesniej nie golił maszynka elekt. to chyba najlepiej zacząć od jakiejś tańszej..bo może wyjść tak, że ma sie za wrażliwą skórę (uczulenie) do maszynki elektrycznej i trzeba by wrócić do poczciwych jednorazówek (a maszynke do kosza) :]
 

jezzy

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
164
Punkty reakcji
1
ja pierwszy raz ogoliłem sie elektryczną i była bardzo dobrze kolejne też zostało mi to do dziś więc polecam elektryka ! :p
 
Do góry