PRACA DLA NASTOLATKA?

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
słyszałam iż istnieje coś takiego jak praca dla nastolatka. czyli możliwość wyrażenia zgody przez rodzica i wtedy taki niepełnoletni (jeszcze nastolatek) może podjąć jakąś lekką pracę.
czy słyszeliście o takiej możliwości?
jeśli tak, to czy ktoś wie jak załatawia sie taką prace?
 

kagan

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2006
Posty
89
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Sochaczew
Jeśli jesteś powyżej szesnastego roku życia możesz podiąć pracę i podpisać normalną umowę z pracodawcą.
 

błekit_w_oczach(ona)

Nimfa z piekła rodem ^^
Dołączył
5 Styczeń 2007
Posty
767
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Tam, gdzie wstaje słońce.
słyszałam iż istnieje coś takiego jak praca dla nastolatka. czyli możliwość wyrażenia zgody przez rodzica i wtedy taki niepełnoletni (jeszcze nastolatek) może podjąć jakąś lekką pracę.
czy słyszeliście o takiej możliwości?
jeśli tak, to czy ktoś wie jak załatawia sie taką prace?

Nastolatek nie może pracować więcej niż 6h dziennie.
Wiem że jeśli masz skonczone 16 lat możesz pracować przy roznoszeniu ulotek albo w firmach kosmetycznych.
Nic pozatym nie wiem o podpisywaniu czegokolwiek. Zapytaj u konkretnego pracodawcy.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
a u mnie w okolicy na wakacjach ponoć zatrudniali w tesco np. na kasy xP
osoby w wieku 15-16 lat.
 

cu.Kinia.

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2007
Posty
42
Punkty reakcji
0
Co do pracy dla nastolatka, to można powiedzieć, że jakieś doświadczenie w szukaniu takiej pracy mam, jednak nie jest to mimo wszystko takie ,,hop-siup" ;) Chyba, że ma się kogoś w rodzinie, kto może zaoferować pracę.
Dla dziewczyn dobra będzie np. praca jako konsultantka Avonu, tyle, że jeśli nie jest się pełnoletnim, to musicie się zgłosić z rodzicem bądź opiekunem ( mi pozwolono wziąć tylko dowód, nie musiał być przy mnie nikt dorosłym ).
Ostatnio też szukałam pracy jako hostessa do stania na promocjach w supermarketach, myślę, że też możecie poszukać w takich miejscach. Właśnie dziś zgłosiłam się z koleżanką.
Co do podpisywania umów to nic nie wiem dokładnie co i jak, jedynie w Avonie musiałam podpisywać umowę, ale to i tak na dane mojej mamy ;) Szukajcie, a znajdziecie :D ! :papa:
 

Attachments

  • ifyougetwet.jpg
    ifyougetwet.jpg
    48,4 KB · Wyświetleń: 279

irokez_adam

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja tam widze duzo mozliwosci:p rok temu w wakacje ( 16lat) pracowałem przy roznoszeniu ulotek, bez zadnej umowy zwykła kartka z tabelka , bez zgody rodzicow pracowalem niekiedy dluzej nic 6 godzin a kase dostawałem 10 dni kazdego miesiaca

poszukaj w gazetach i popytaj sie ludzi ale z tego co wiem i widziałem mozesz
  • roznosić ulotki
  • składac długopisy
  • prace chałupnicze
  • być osobą na posyłki w jakies firmie
  • avon lub cos podobnego
  • zbierac malinki :D albo co innego
  • sprzatac mieszkania starym ludzia
  • grac na gitarze ze znajomymi
  • rozdawac ulotki na ulicy
no i napewno cos by sie jeszcze znalazło
 

Mateusz1948

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
ja cały czerwiec i lipiec pracowałem jako sprzedawca w cukierni mam obecnie 17 lat normalnie podpisałem umuwę z pracodawcą na taki okres i nie było problemu a pracowałem dzien w dzien od 7 - 18
 

versatti_

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2007
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Mysłowice
hałupnictwo czyli np składanie długopisów..
ale to żmudna praca..
trzeba sie nasiedzieć aa kokosów z tego niema..
a w lato to na zbiórke owoców
 

pucha144

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Pyskowice <SILESIA> CITY
hałupnictwo czyli np składanie długopisów..
ale to żmudna praca..
trzeba sie nasiedzieć aa kokosów z tego niema..
a w lato to na zbiórke owoców


Ludzie zajżyjcie do słownika, chałupnictwo a nie hałupnictwo, jak to wygląda, co do tematu, ja pracowałem na ulotkach i na zbiorze owoców, z tego co słyszałem robote można mieć łatwo,ale trzeba sobie poszukać :p
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Ja kiedyś (2 lata temu chyba czyli miałam 12/13) roznosiłam ulotki xD
Ale leniwa jestem xP Więc zrezygnowałam szybko :)
 

Sojer91

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Też tak słyszałem że po 16 roku życia można iść do pracy.Może skorzystam z tego i zarobie sobie w wakacje troche pieniędzy.
 

Cisza

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Tak jest jeśli ma się ukończone 16 lat podpiuje się normalną umiowę ;)
Ja np 2 wakacje z rzędu pracowałam przy wykopaliskach archeologicznych i umowa była, pity były, podatek odlicziny był co go zwrócili czyli wszystko jak przy normalnej pracy :)
 

rockerek

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jesli chcecie sobie zarobic we wakacje a przy okazji zrobic dobry uczynek (lub odwrotnie) to mam propozycje. Jest taki czlowiek ktory organizuje zbiorki pieniazkow i potrzebuje ludzi do pomocy. Pozatym potrzebuje tez tzw nopiekunow ktorzy mu pomoga w czynnosciach zyciowych gdyz jest niepelnosprawny. Jest tylko 1 klopot dla niepelnoletnich a mianowicie te zbiorki odbywaja sie przewaznie nad morzem lub w duzych miastach wiec musza rodzice wyrazic zgode na Wasz wyjazd. Przyjecia sa nawet na pare dni. Nocleg i wyzywienie jest gratis. Wiem co pisze bo sam tak sobie pracowalem cale wakacje i sporo zarobilem.
 

Agniechaa

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
559
Punkty reakcji
0
Jest możliwość,musi tylko rodzic pisemnie/ustnie wyrazić zgodę ;) Ja rok temu rozdawałam gazety "Echo" Kosztowały 1,70 ,a ja miałam 0,60gr od każdej sprzedanej :) Oczywiście było to w okresie wakacji :p
 

Cukierkowa.

pięć metrów.
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
725
Punkty reakcji
0
Wiek
20
popytać się znajomych, ewentualnie przejrzeć lokalną prasę i połazić po sklepach i się dowiedzieć wszystkiego :)
przynajmniej ja tak robiłam.
 
Do góry