Buddyjski mnich

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Ostatnio pisali o tym na interii i w super expresie

75 lat temu w wieku 75 lat (od jego narodzin minęło 150 lat) zmarł buddyjski mnich. Po prostu usiadł, zamknął oczy, zaczął medytować i już nie obudził (zatrzymał się oddech i funkcje życiowe). Przyjechali lekarze stwierdzili zgon. Jednak 5 minut przed swoją śmiercią ten kapłan powiedział: "teraz odchodzę, wrócę za 75 lat, za 75 lat otwórzcie mój grób". Kilka dni temu minęło właśnie te 75 lat. Ludzie poszli do krypty otworzyli grób, a tu niespodzianka. Po pierwsze jak go wkładali do grobowca to w pozycji leżącej, a tu on sobie siedzi w pozycji lotosu. Po drugie ciało w ogóle się nie zestarzało (nie zamieniło się w kości, a nie było zabalsamowane, ani spryskane substancjami ochronnymi przed rozkładem), wygląda tak jak zaraz po śmierci. Zaczęły mu rosnąć włosy i paznokcie, pjawił się powolny odech (wracają fukcje życiowe). Badanie DNA potwierdza, że to ten sam człoweik, który umarł 75 lat temu. Pobrano mu kawałek skóry i jego skóra i tkanka wykazują życie (zachowują się tak jak u żywego człowieka). Mózg zaczyna przejawiać coraz większą aktywność. Mimo, że nie przyjmuje pokarmu, zaczyna tyć. Powoli mnich wraca do życia.
Co wy o tym sądzicie?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
O cholera :D Cóż... dosłownie nie wiem co powiedzieć. Chyba zaraz zacznę szukać stron nt. podstaw Jogi i buddyzmu :D
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Nie pierwszy raz o czymś takim słyszę. Najciekawsze jest to, co on widzi jak medytuje.

Berials - joga to z tym ma nie wiele wspólnego :p joga to jest sport. Chyba, ci się z medytacją ppomyliło xD
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
Nie pierwszy raz o czymś takim słyszę.
podobnie jak 'Severusa' .
chcialem wam przypomniec o w miare podobnym przypadku.
otoz 2007 - 33 lat temu podobno zabili pewnego faceta (tym razem byl to zyd) a on po jakims czasie zmartwychwstal
i na dodatek zostal potem wziety do nieba. co prawda swiadkow na to nie bylo i nie ma ale wielu wciaz o tym mowi, wierzy w to
buduje swiatynie do czczenia, utrzymuje spasionych kaplanow. to chyba bardziej zadziwiajace!? :D
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
ja tez mam dowod tyle ze osobisty! :phi:
dowod dowodowi nierowny! :eek:
poza tym nikt nigdy nie powiedzial ze wszystko na tym swiecie zostalo juz wyjasnione
a kazdy skutek ma okreslona przyczyne! :bag:
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Ciekawe skąd wzieli inny fragment DNA dla porównania.

No i ci lekarze, to pewnie tacy sami jak fizycy od ufo.
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
a czy ja powiedziałem, że ja w to wierzę?? ... sceptycznie podchodzę do takich rzeczy, po prostu znalazłem ten artykuł, uznałem, że jest ciekawy i pasuje to tego działu, streściłem go....tyle
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Nie wypowiem sie na temat SE :) I niepowiem tez ze jest to brukowiec który pisze głupoty by przyciagnac ludziska :) a na inteie i tak nie wchodze :p
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Ja też podchodzę do takich rzeczy sceptycznie, ale nie zmienia to faktu, że ten przypadek jest niezwykle interesujący...
W średniowieczu jakby ludzie usłyszeli, że w przyszłości będą samoloty też by powiedzieli: głupota... i na stos
My też teraz podchodzimy do nieznanych spraw sceptycznie, a może się okazać że za 100lat technika będzie tak rozwinięta, że takie rzeczy jak zmartwychwstanie, teleportacja, lewitacja to będzie norma
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Jak dla mnie, jedna wielka mistyfikacja.​
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Siłą ludzkiego umysłu. Taaaak. CZego to ci ludzie w pogoni za sławą jeszcze nie wymyślili.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Berials - joga to z tym ma nie wiele wspólnego :p joga to jest sport. Chyba, ci się z medytacją ppomyliło xD

Joga nie jest sportem, lecz sposobem na oświecenie... jak byś nie wiedział/a istnieją różne odmiany Jogi takie jak Radża Joga, Bhakti Joga, Mantra Joga, Kundalini Joga etc...

To zdarzenie nie jest żadną mistyfikacją i jest możliwe, nie zostało to uczynione nie tylko za pomocą umysłu lecz przede wszystkim ducha...

"u Boga wszystko jest możliwe"
 
Do góry