Poczatki Polskiego Hip hopu

Mag3

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
238
Punkty reakcji
0
Wiek
117
Kto pierwszy skleja bity i rymował ????? Ja gdzies czytąłem ze chyba Liroy ale jego to jakoś nie moge zakceptowac hehe dlamnie królem jest Peja i nikt go nie pobije najlepszy polski rap i z tego co wiem tez był jednym z pierwszy raperów, ale kto to zapoczątkował ????
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Mag3 - tak, to był Liroy. ale przecież to, co pierwsze, nie znaczy najlepsze ;) chociaż ja osobiście lubie utwory Liroya
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Podobno Liroy :p potem nagły atak spawacza razem z peja nagrali diss na liroya i osoiagnoł on niesłychana popularnosc chyba ze wzgledu na mase przeklenstw :p
 

Tanatos

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
1) Witam wszystkich, to moj pierwszy post
2) Co do tematu: Liroy byl w Polsce drugi, pierwszy album wydalo Wzgorze Ya-Pa-3 w 1995 roku. Potem rozpoczelo sie juz masowe wydawanie plyt przez takich autorow jak Trials X, 1kHz i Kaliber 44, ktory jako jedyny (moze poza 3X Clan) nagrał plyte z gatunku psycho rap
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
chyba ktoś tutaj zapomniaj o elicie kaliskiej
a czy wzgórze zapoczątkowało rap?? no nie wiem ciężko powiedzieć
z tego co wiem to Liroy zaczynał jak miał lat 9 chyba a urodziła sie jakoś w latach 80??
piernik go tam zresztą wie
dla mnie Liroy to rozpropagował i dał poczatek, a ten diss na niego nagrany przez Peję, to nie rozumiem wogóle jak takie padło mogło wogóle się podobać
to jest żałosne conajmniej, coś jak rap kolesia z podstawówki
a tak na marginesie, jak sam Peja powiedział nie lubi się Liroya za to że "za szybko osiągnął sławe" powiedział to dla programu Uwaga i jest to nagrane
dla mnie to już jest powód wystarczający żeby uważać Peję za niezbyt rozsądnego człowieka a napewno wrednego i przesyconego zazdrością,
pomijają jednak fakty z dawnych lat, to Peja w programie Wojewódzkiego całkiem niedawno, odnosił się do wypowiedzi Liroya i było widać że raczej znikła ta dawna nienawiść, tym samym pokazuje że na szacunek nie zasługuje

koniec
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Chyba cos ci sie mylło. w 1993 roku Liroy nagrał pierwsza swoja kasete jako Cool Lee , nazywała sie ona East On Da Mic , nagrał ja razem z myzykami DEKRET, ANKH, THE LOVERS, . W tym samym roku wystapił w telewizyjnej dwojce z jednym kawałkiem lecz był to wystep nie udany, Rok pozniej wystapił w Sopocie a publicznosc była wniebowzieta, podpisał kontrakt z BMG, w maju 1995 roku ukazał sie singiel "Scyzoryk" W ktorym wystepowali rowniez Radoskór, Wojtas, Zajka. Ktorzy zanim nazwali sie WZGORZE YA-PA 3 koncertowali z Liroyem pod nazwa Leeroy and The Hooligans.Pierwsza kaseta Liroya miała nakład 10 tys. i sprzedała sie w 2 tygodnie, Wytwornia nie była na to przygotowana dlatego płyte wydała dopiero 2 miesiace pozniej , Płyta szybko stała sie najpopularniejsza w polsce , szybko osiagneła sprzedaz nie do osiagniecia jak na dzisiejsze czasy Pół miliona egzemplarzy (!!!)
 

Mag3

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
238
Punkty reakcji
0
Wiek
117
Ramze$nienawisć to bije od ciebie do peji hehehe a pozatym ma prawo go rychu nie lubić w końcu konkurencja=wróg a ja bym radził obejrzec dokłądniej peje w programi kuby wojewudzkiego peje i też bym proponoał zobaczyc film dokumentalny BLOKERSI i też go troche posłuchać !!!
 

fazi

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2006
Posty
288
Punkty reakcji
0
Miasto
CK
chyba ktoś tutaj zapomniaj o elicie kaliskiej
A musiałeś przypominać...

a czy wzgórze zapoczątkowało rap?? no nie wiem ciężko powiedzieć
z tego co wiem to Liroy zaczynał jak miał lat 9 chyba a urodziła sie jakoś w latach 80??
W 71 się urodził.

I był chyba pierwszy tak na prawdę z płytą itd. Chociaż technicznie rzecz biorąc, to można by nie które rzeczy Kazika nazwać pierwszym rapem. :)
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
No własnie jescze KAzik :p a ztym rokiem urodzenie to jest niepewna sprawa :p tak naprawde to podobno urodził sie w 71 ale jest tez prawdopodobienstwo ze w 63 :p w sumie nie wiem czemu nie ejst to do konca ujawnione :p sam Liroy cos namotał z ta data urodzenia :p
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Troche zamotane bo w temacie co innego a w temacie posta co innego.
Dla mnie polski hh zapoczątkowało WYP3.
A sam rap czy jego początki Kazik.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
rap jest czescia hip-hopu :)
WYP3 nie mogło zapoczatkowac hip-hopu poniewaz wtedy nazywali sie inaczej i od 93 roku chyba koncertowali z liroyem :p dopiero potem stworzyli własna grupe :p
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
no generalnie tak. ale skoro rap jest częścią to samych korzeni polskiej kultury hh nie należy szukać wyłącznie w muzyce.
 

po`ziomka

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
KoSzaLiN
Moim zdaniem nie ważne kto pierwszy!teraz polska słynie z super hip hopu!ja słucham każdego DKA,Peje,Meza,Moleste!W moim mieście powstała pioseneczka k.l.i.n muscie posłuchać zachęcam gorąco!HIP HOP ŻYJE I NIGDY NIE ZGINIE!!!!PoZdErKa
 

xnc

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
443
Punkty reakcji
0
O! Właśnie, Kazik - mistrz i kreator mody ^^

później może Atak Spawacza, w 92 zaczęli gdzieś.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
jak to nikt nie napisał ?? ;> ;/ czytajcie ze zrzumieniem wsyztsko ;/
 

Mag3

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
238
Punkty reakcji
0
Wiek
117
po`ziomka Nie ten dział bo MEZO TO NIE HIP HOP według mnie przynjamniej no DKA to predzej chciaż sie zastanawiam nad tym
 

po`ziomka

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
KoSzaLiN
heyka!!!Jak mówisz , że Mezo to nie hh jak tak!!!! tak samo jak peja , moleste itp chyba się nie znasz !!!! ale oki dzieci do piasku!!! a te to co:
Ja mam 20 lat, Ty masz 20 lat, przed nami siódme niebo,
więc taka skryta i niedostępna (proszę Ciebie) nie bądź.

1. Panienko! Pod Twe okienko uderzam jak ułan,
To ja! Louis Fernandez Mez don Juan.
To jedna z moich taktyk, styl ala romantyk,
Błyszczący intelektem, tajemniczy jak sekret.
Szalony jak break-dance, wpadnij w moje szpony,
To pewne, będzie nieźle, hardkorowo jak Onyx.
Mam pomysł, tylko mi uwierz, daj się uwieść,
Ej pomyśl, ja i Ty i gromy z nieba.
Nie bacz na przeciwności, rozpal serca płomyk,
Dla Ciebie pisałbym wierszem poezji tomik.
Och...jesteś wybuchowa jak proch, nawijam
Dla Ciebie, Włoch wykrzyknąłby mammamija.
Jesteś pięknym zjawiskiem, iskier trzask, czas dla nas,
Dzwony miłości już biją na alarm.
Hipnotyzujesz jak morska syrena, dziewko,
Nie przestanę śpiewać Ci serenad, choć śpiewam kiepsko.

REF. Dziewczyno! Jak wino uderzasz do głowy.
Aniele! Tak wiele dla Ciebie bym zrobił.
Podryw to dobry pomysł na wieczór,
Mój zapał, Twój zapach unosi się w powietrzu.
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Bo Mez tera ma niewiele wspólnego z hh, a to że wydał dwie EPki i 1 LP'ke , które są fajne nie zmienia faktu, że tworzy tera jakieś ballady miłosne niemające wiele wspólnego z hh.Kawałki Meza klimatycznie są podobne do Verby, a chłopaki z Verby się przyznali,że oni tworzą POP a nie hh.
 
Do góry