Wyniki w SuperPI

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
1) Zasady testu:
a) Należy ściągnąć program Super pi w wersji 1.1e lub nowszej
b ) Test robimy wybierając z menu: Calculate --> 1M i klikamy ok
c) Po zakończeniu testu robimy screena wraz z włączonym programem CPU Z.
d) Wrzucamy screena na jakiś serwer np http://www.imageshack.us
e) Zamieszczamy linka do screena i podajemy na jakiej konfiguracji był robiony test tzn. nazwa płyty głównej i chipset, typ procesora i częstotliwość taktowania (jeżeli po oc to napisać), ilość i typ pamięci RAM,(timingi, firma która je wyprodukowała) ,karta graficzna jest nieistotna, gdyż nie zależy od niej wynik.
f) Dopuszczalne jest zrobienie testu wersją 1.1e (mod 1.4) która to podaje czas z dokładnością do milisekund.

Moje wyniki:

CPU: Sempron 2800+ (s754, 1600 MHz) @ 2400 Mhz
Mobo: Epox EP-8KDA3+/8KDA3J
RAM: 512 MB Giel 400 MHz
PSU: Chieftec 350 W
Cooler CPU: Thermalright SI-97A+Akasa Amber

42 (1M) >>> http://img151.imageshack.us/img151/1912/clipboard01ts8.jpg
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
powiedz mi prosze najpierw co wychodzi w tym tescie tzn oglonie czego wyniki daje??
Stabilnść* i wydajność procesora/pamięci (komputera)

** Może nie stabilność, bo 1M to trochę za mało, ale na 16 to już tak :) Podkręć sobie procesor i sprawdź czy wszystko jest ok na 16 M ( u mnie tak)
 

przemcio1

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
460
Punkty reakcji
1
Miasto
z US i A :D
podkrec procesor wcale nie tak łatwo w moim przypadku bo mam Athlona 1800+(1,54) ze rdzeniem PALOMINO czyli złym do podkrecania i moj proc udalo mi sie wyciagnac tylko na 1,61Ghz ale wszytsko ladnie dziala nie ma żadnej nie stabilności... chyba ze znasz sposób jak podkreic ten proc to bede wdzieczny ale watpie ze znajdziesz (uprzedzam ze mam calkiem nowy wiatrak pentagramy jest bardzo dobry)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
podkrec procesor wcale nie tak łatwo w moim przypadku bo mam Athlona 1800+(1,54) ze rdzeniem PALOMINO czyli złym do podkrecania i moj proc udalo mi sie wyciagnac tylko na 1,61Ghz ale wszytsko ladnie dziala nie ma żadnej nie stabilności... chyba ze znasz sposób jak podkreic ten proc to bede wdzieczny ale watpie ze znajdziesz (uprzedzam ze mam calkiem nowy wiatrak pentagramy jest bardzo dobry)
Nie lubie robic OT, ale dobra następnym razem napisz temat "Problem z podkręcaniam" czy jakoś inaczej ...

Zanim zaczniesz podkręcać włącz program testujący SiSoftware Sandra 2005 i zapisz wyniki.
Jak już masz obecne wyniki to zrestartuj komputer i przejdź do BIOSu. Najczęściej włącza się go klawiszem [delete] tuż po włączeniu komputera.

Wchodzisz do BIOS'a i zmieniasz FSB (Core Frequency lub coś podobnego) o 5 Mhz, a następnie testujesz stabilność komputera w Windowsie za pomocą prime95 przez co najmniej 20 minut (UWAGA: cały czas monitoruj temperaturę i napięcia) Gdy wszystko jest ok tj. nie występują BSOD, resety i inne błędy to możesz powtórzyć procedurę. Jeśli komputer się resetuje to zwiększ minimalnie napięcia. Zamiast zwiększać napięcie, można także obniżyć mnożnik. Nic się nie dzieje to podkręcasz dalej ... aż dojdziesz do końca :D

Do kręcenia potrzebujemy zasilacza, który to wytrzyma, dobrego chlodzenia, wiedzy i przed wszystkim zdrowego rozsądku ;-)

W tym temacie podawajcie tylko wyniki. Jeśli macie wątpliwości piszcie na pw. lub stwórzcie temat

chyba ze znasz sposób jak podkreic ten proc to bede wdzieczny ale watpie ze ...
Nie ma takiego sposobu. Nikt Ci nie powie ze dany procesor podkręcisz o x razy, bo każdy podkęca się inaczej, Zależy od wielu czynników ... ale podkręcać warto, warto próbować :)
 

bibi1991

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2006
Posty
69
Punkty reakcji
0
Miasto
Tarnobrzeg
Duron 850MHz
384MB Ram
ECS K7VMA
230V

5m 13s [1M] ------> nikt mnie nie pobije :p :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :bag: :lol:

 

sheq

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
318
Punkty reakcji
0
19 >>>>>> WYNIK

ic2d e4300 @ fsb 1333 + zalman 9500
2gb ddr 2 ocz platinum 4-4-4-15-1T
x800gt 256/256 + zalman v700
pentagram 500W
ASUS p5n-e sli
sound blaster live
sharkoon rebel 9

TAK WYGLĄDA :)
 

Eik

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
38
19 >>>>>> WYNIK

ic2d e4300 @ fsb 1333 + zalman 9500
2gb ddr 2 ocz platinum 4-4-4-15-1T
x800gt 256/256 + zalman v700
pentagram 500W
ASUS p5n-e sli
sound blaster live
sharkoon rebel 9

TAK WYGLĄDA :)

mam obecnie podobny sprzęt, tyle że mobo to asus p5b, i chwilowo mam 1 gb ramu (drugi był uszkodzony i czekam na wymiane :/ ). Procka mam na boxowym chłodzeniu i też podkręciłem do 3 GHz tak jak Ty :p
no a żeby pisać na temat, to w super pi 1M wyszło mi 20 sekund :p dla porównania, przy 2.7 GHz było 23 sekundy
 
Do góry