Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* - - - - 2 głosy

Emo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1218 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1201 Alice88

Alice88

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 93 postów

Napisano 09 październik 2012 - 14:24

Swoja drogą to chyba jedyna subkultura o której jest tak mało książek i filmów, a przecież jest popularna. I w sumie interesująca. A ja znam tylko "Salę samobójców".
  • 0

#1202 happybird

happybird

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 09 październik 2012 - 21:19

"Sala samobójców" to była typowa produkcja dla subkultury.
Słysząłem jednak, że ma na dniach wyjść nowy szwedzki kryminał "Krąg". Ogólnie nie identyfikuję się z osobami emo, ale książkę z chęcią przeczytam. Morczny klimat bardzo mi odpowiada, a w tej powieści, jak podają w opisie, bedzie go dość sporo.
  • 0

#1203 mikosik

mikosik

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 16 październik 2012 - 10:30

A to jest jakaś powieść fabularna czy fantastyczna? Chodzi mi o to, czy to bardziej realna powieść czy może przerysowana?
  • 0

#1204 Caleb

Caleb

Forumator

• VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8977 postów

Napisano 16 październik 2012 - 11:58

Swoja drogą to chyba jedyna subkultura o której jest tak mało książek i filmów, a przecież jest popularna. I w sumie interesująca. A ja znam tylko "Salę samobójców".

Sala jest chaotycznym zlepkiem różnych motywów, choć przede wszystkim jest to nawiązanie do Hikikomori.
  • 0

#1205 happybird

happybird

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 16 październik 2012 - 13:36

Co do tego "Kręgu" to jeszcze nie czytałem, bo książka ma dopiero w tym miesiącu wyjść. Ma jakieś elementy fantastyczne, ale ogólnie dzieje się w świecie współczesnym. Wiecie o co chodzi, równoległe światy i te sprawy. Ja jestem na tak.
  • 0

#1206 Bal_lerina

Bal_lerina

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 18 październik 2012 - 10:49

Książkę widziałam już w księgarni online, przyznam, że mnie zainteresowała. Tematyka problemow młodzieży jest często traktowana lekceważąco, a ja mam inne zdanie. Dzieciaki nie tną się dlatego, że mają powalone w głowach tylko, dlatego, ze nikt nie przejmuje sie ich problemami, chcą zwrócić na siebie uwagę.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1207 happybird

happybird

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 18 październik 2012 - 13:31

Ciekaw jestem jak te problemy zostaną przedstawione, by nie wyszło to strasznie trywilanie lub zbyt patetycznie. Musze przeczytać!
  • 0

#1208 Mrówa85

Mrówa85

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 210 postów

Napisano 24 październik 2012 - 13:55

happybird- to jest szwedzki thriller z magią więc nie jest patetycznie. Szwedzi są najlepsi w tym gatunku. Generalnie bardzo mroczny klimat jak się czyta. Zwłaszcza, że po kilkunastu stronach jest scena samobójstwa. (chociaż to jest akurat nie do końca prawda ale jestem w trakcie czytania i musi się wyjaśnić.)

Użytkownik Mrówa85 edytował ten post 24 październik 2012 - 13:56

• 0

#1209 ferrnando

ferrnando

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 25 październik 2012 - 16:39

kto jest autorem tego kryminału?Nie mogę znaleźć w necie żadnych informacji o tym.
  • 0

#1210 mikosik

mikosik

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 02 listopad 2012 - 09:04

Tu jest akurat dwóch autorów. Są to Mats Stranberg i Sara B. Elfgren. W Empiku trochę się usiadło i się przeczytało. Szybko się chłonie, bo napisana jest miłym językiem. Chociaż tematyka faktycznie nastrajająca. Najlepiej w fotelu przy lampce by się ją czytało.
Szwedzi są świetni, to prawda. To była do tej pory pierwsza taka młodzieżowa książka, do której zajrzałem, ale warto. Ja uważam, że każda ksiązka, która potrafi zainteresować i nie chce się jej odłożyć na półkę przezd przeczytaniem kolejnego rodziału jest godna uwagi.
  • 0

#1211 happybird

happybird

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 21:42

Nakręcacie mnie, aby przeczytać tę książkę. Naprawdę wydaje się ciekawa. Lubię dreszczowce, a ten "Krąg" naprawdę zapowiada się jako niezły thriller.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1212 mikosik

mikosik

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 04 listopad 2012 - 16:46

Niezły, niezły. :) Trzyma w napięciu.
  • 0

#1213 Mrówa85

Mrówa85

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 210 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 15:33

Już wiem o co chodziło z tym samobójstwem. :) Nie powiem rzecz jasna żeby nie psuć czytania. Trochę jak Lovecraft tylko bardziej młodzieżowo.
  • 0

#1214 andi009

andi009

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 09:42

Młodzieżowy Lovecraft? Może lepszym językiem napisane? (Niech się nie obrażają fani Howarda Philipa, ale mnie jego język naprawdę nie leży).
Anyway, sprawdzić warto.
  • 0

#1215 mikosik

mikosik

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 17:10

Haha :D To trochę inne czasy pisarskie. :) Nie ma co porównywać. :)
  • 0

#1216 patkaxd122

patkaxd122

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 listopad 2012 - 18:51

Sorry ale dajecie glupie odpowiedzi . Emo to zwyczajni ludzie nie jestem emo ale bardzo ich lubie a nawet kocham moj chłopak jest EMO . i on sie nie tnie wogule ludzie któzy sie tną są to ludzie chorzy a nie aby emo

Sorry ale dajecie glupie odpowiedzi . Emo to zwyczajni ludzie nie jestem emo ale bardzo ich lubie a nawet kocham moj chłopak jest EMO . i on sie nie tnie wogule ludzie któzy sie tną są to ludzie chorzy a nie aby emo
  • 0

#1217 joobler

joobler

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 29 grudzień 2012 - 15:09

Wybaczcie pytanie ale czy EMO dalej istnieje? Mi się to kojarzy z płaczkami i ludźmi którzy włosy usilnie dawają na oczy i ciągną ze z całej dłowy na jedno miejsce...
  • 0

#1218 Mass_Murderer

Mass_Murderer

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 styczeń 2013 - 21:43

Widze że większość z was ma życie przepełnione mass-mediami... Emo to nie subkultura, choć ostatnimi czasami jest za taką uważana, emo to przede wszystkim podgatunek hardcore punka. A jeśli moge wyrazić swoje zdanie: nie toleruje tych ludzi, choć tolerancja u mnie jest szeroko rozwinięta. Jeśli dziewczyna jest taka to jeszcze luz, ale facet jest facetem, nie mamyją która nie je mięsa i gniecie przyrodzenie rurkami!
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1219 Pandziaaa

Pandziaaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 57 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 16:57

Emo to taki rodzaj subkultury... ludzie którzy się tną i zapuszczają grzywe tak by zasłaniała poł twarzy... to tyle jeżeli chodzi o wygląd ciekawi mnie jakiej muzy słuchają takie ludziska i czy wogól znajdzie się ktoś taki na tym forum.......

Poczekamy zobaczymy...

Eeeee.. 

Czyli uważasz, że się tne itp?

Jak miło na prawdę.

Jestem emo i się nie tnę, ani nawet nie mam grzywy na pół twarzy.

Ta subkultura pochodzi z neogotyku tyle mogę napisać

A muzyka Emo jest podobna do hardcore punku i metalcore. 

Emo to osoby dość emocjonalne itp i to jest emo a nie jakaś osoba tnąca się. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0