prawnik, prawo pracy

Amela22

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2019
Posty
11
Punkty reakcji
1
Szukam dobrego prawnika z Warszawy specjalizującego się w prawie pracy. Dużo dobrego słyszałam o Panu Tomaszczyk, ktoś może korzystał z jego pomocy i może podzielić się wrażeniami? Z góry dziękuję!;)
 

______

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2019
Posty
61
Punkty reakcji
2
O jakim prawie pracy w drugiej Ukrainie mówicie? Gdy kończyłem pracę dla podwykonawców ze stoczni w trójmieście, pracowało się tam wtedy średnio po 11 godzin dziennie. Gdy człowiek doliczył do tego jeszcze dojazdy, automatycznie robiło się 13 godzin. Gdy człowiek z rana odliczył jeszcze godzinkę na sracza, kawę i kipa to dniówka poświęcona pracodawcy miała już 14 godzin. Jak łatwo policzyć, z doby zostało 10 godzin dla rodziny i na odpoczynek. Biorąc pod uwagę to że im człowiek starszy tym snu więcej potrzeba, z reguły dla rodziny z dniówki zostawało może z 1,5 godzinki. No i dlatego ten kraj teraz tak wszystko ćpa, albowiem nie idzie wyrobić się z życiem i pracą, pseudo pracą. W Polsce normą stało się minimum 10 godzin, często z naciągnięciem do 11 typu: no, zróbcie jeszcze tylko "to" i idźcie już do domu. Prawo pracy, sensowne prawo istniałoby gdyby człowiek miał płacone za wykonaną pracę a nie na godziny, dniówki czy tygodniówki. Wtedy takie prawo byłoby naprawdę uczciwe! Nie we wszystkich zawodach byłoby to możliwe lecz w przynajmniej połowie już tak. Oglądałem jakieś dwa lata temu na PLANETE+ programy poświęcone niewoli roboczej, załamać idzie się.
 
Do góry