Skurcze dodatkowe ,jak z tym walczyć ?

Robert74

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam,od pewnego czasu mam skurcze dodatkowe serca,byłem z tym u kardiologa ,zrobił mi badania i powiedział że serce mam zdrowe a te skurcze to na tle nerwowym i nie są grożne .Raz je odczuwam bardziej raz lżej , mimo to że wiem że nie są grożne to mnie stresują,teraz pytanie : jak z tym walczyc ? jakie terapie ,metody są skuteczne? Ktos z forumowiczów boryka się z tym problemem?Wsszelkie info mile widziane .
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
To nie są skurcze serca, to nerwobóle w klatce piersiowej, też takie mam.

Kiedyś miałem je bardzo mocne i znienacka, do tego stopnia, że z bólu potrafiłem sobie usiąść, albo zlecieć z kanapy na podłogę. Też byłem u kardiologa, wytłumaczyła mi, że to przez ćwiczenia (wówczas robiłem nieludzkie ilości pompek). Zaleciła poluzować treningi klatki piersiowej i wdrożyć ewentualnie całego ciała.


Dziś miewam po prostu dyskomfort w klatce raz na jakiś czas, ew. lekki ból. Wystarczy się położyć, rozluźnić i po 5 minutach nie ma po tym śladu. Kluczem do pozbycia się tego jest mniej stresów. Tabletki raczej bym sobie odpuścił ;)
 

Robert74

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Kardiolog jasno okreslił że to skurcze dodatkowe .Nerwobóle to co innego .
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Wybacz, ale zadam Ci pytanie za 100 punktów - dlaczego nie mogłeś zapytać kardiologa o to, jak z tym walczyć?
 

Robert74

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Powiedział żeby się wyciszać ,uspokoić.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
No to masz odpowiedź. Odpowiedź daną przez fachowca, który zna się na tym trochę lepiej, niż przeciętny (a nawet ponadprzeciętny) forumowicz ;)
 
Do góry