Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Wybory samorządowe 2018

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 DoradcaOnlinePawel

DoradcaOnlinePawel

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 październik 2018 - 14:06

Witajcie!
Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłem się na tym forum w ramach 

kampanii informacyjnej #TwojGlosMaMoc. Już 21 października odbędą się 
wybory samorządowe, chciałbym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z głosowaniem

jakie was nurtują, oraz zachęcić do wzięcia udziału. 

Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wątkach. 

Jestem do Waszej dyspozycji.

Paweł,

doradca online Fundacji im. Stefana Batorego

#TwojGlosMaMoc

• 0

#2 hm2

hm2

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 52 postów

Napisano 11 październik 2018 - 08:41

Wybierajcie, ale wybierajcie z głową, bo od kompetencji przyszłych włodarzy miasta bardzo dużo zależy...

• 0

#3 Volian

Volian

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 11 październik 2018 - 18:59

Ja uważam, że każdy głos ma znaczenie, dlatego każdy mieszkaniec powinien wybrać się na wybory.

• 0

#4 DoradcaOnlinePawel

DoradcaOnlinePawel

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 październik 2018 - 12:08

Wybierajcie, ale wybierajcie z głową, bo od kompetencji przyszłych włodarzy miasta bardzo dużo zależy...

Witaj hm2

Masz tutaj 100% rację, wybór kandydata należy dokonywać w sposób mądry, gdyż później od niego będzie zależało jakie zmiany na lepsze on wprowadzi. Przypominam również, że jest możliwość głosowania poza miejscem zamieszkania. Mam również nadzieję, że i Ty wybierzesz się na wybory. 

Ja uważam, że każdy głos ma znaczenie, dlatego każdy mieszkaniec powinien wybrać się na wybory.

Witaj Volian

Wybory samorządowe są dla ludzi, dla polepszenia sytuacji w regionie typu nowe szkoły, lepsze drogi, utrzymuje parki czy obiektowy sportowe i wiele więcej. Dlatego jeżeli ktoś wie czego chce i jakich zmian oczekuje od przyszłego kandydata powinien pójść do urny.

Pozdrawiam, 

Paweł,

doradca online Fundacji im.Stefana Batorego

#TwojGlosMaMoc

• 0

#5 mymyk

mymyk

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 17 październik 2018 - 22:09

Witaj hm2   Masz tutaj 100% rację, wybór kandydata należy dokonywać w sposób mądry, gdyż później od niego będzie zależało jakie zmiany na lepsze on wprowadzi. Przypominam również, że jest możliwość głosowania poza miejscem zamieszkania. Mam również nadzieję, że i Ty wybierzesz się na wybory.   

A jeżeli chcemy głosować poza miejscem zamieszkania, to jak tego dokonać? Można poprosić o kartę innego miasta?

Witaj Volian   Wybory samorządowe są dla ludzi, dla polepszenia sytuacji w regionie typu nowe szkoły, lepsze drogi, utrzymuje parki czy obiektowy sportowe i wiele więcej. Dlatego jeżeli ktoś wie czego chce i jakich zmian oczekuje od przyszłego kandydata powinien pójść do urny.   Pozdrawiam,  Paweł, doradca online Fundacji im.Stefana Batorego #TwojGlosMaMoc

Mam wrażenie, że ludzie po prostu nie wiedzą jak ważne są te wybory i na co wpływają samorządy. Szkoda, bo może gdyby byli bardziej świadomi chętniej by chodzili do urn.

Racja, nie ważne czy ktoś ma 90 czy 18 lat, każdy głos ma taką samą wagę i jest mega istotny.

Ja osobiście mam jeszcze takie przemyślenie, że trzeba też młodzież uświadamiać jakie ważne są wybory i głosowanie i co przez nie może się zmienić. W końcu to młodzież jest przyszłoscią jak to ktoś mądry kiedyś powiedział :D

• 0

#6 Volian

Volian

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 415 postów

Napisano 18 październik 2018 - 09:11

Witaj Volian   Wybory samorządowe są dla ludzi, dla polepszenia sytuacji w regionie typu nowe szkoły, lepsze drogi, utrzymuje parki czy obiektowy sportowe i wiele więcej. Dlatego jeżeli ktoś wie czego chce i jakich zmian oczekuje od przyszłego kandydata powinien pójść do urny.

To raz, a dwa że jeżeli każdy mieszkaniec danego miasta - albo ich większość - pójdzie do urny w weekend to wygra faktycznie ten kandydat który jest lepszy zdaniem większości. I wtedy takie wybory mają sens moim zdaniem. Dlatego frekwencja powinna oscylować około 90 kilku %.

Racja, nie ważne czy ktoś ma 90 czy 18 lat, każdy głos ma taką samą wagę i jest mega istotny.

Dokładnie, poza tym z tego co kojarzę to chyba można głosować bez wychodzenia z domu nie? Panie Doradco jak to wygląda?

Mam wrażenie, że ludzie po prostu nie wiedzą jak ważne są te wybory i na co wpływają samorządy. Szkoda, bo może gdyby byli bardziej świadomi chętniej by chodzili do urn.

Moim zdaniem w większości polski miast teraz trwa zawzięta wojna przedwyborcza i wszyscy są aktualnie najmądrzejsi. Szkoda, ze tak chętnie nie idą potem na wybory jak chętnie gadają i obgadują innych kandydatów. Ludzie powinni wiedzieć, że to głos w WYBORACH ma moc, a nie głos przed wyborami.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Caleb

Caleb

Forumator

• VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8975 postów

Napisano 19 październik 2018 - 08:08

A jeżeli chcemy głosować poza miejscem zamieszkania, to jak tego dokonać? Można poprosić o kartę innego miasta?

Trzeba złożyć wniosek do urzędu miasta albo gminy.

Ja osobiście mam jeszcze takie przemyślenie, że trzeba też młodzież uświadamiać jakie ważne są wybory i głosowanie i co przez nie może się zmienić. W końcu to młodzież jest przyszłoscią jak to ktoś mądry kiedyś powiedział :D

Moim zdaniem bierze się to z dwóch rzeczy. Rzeczywiście w Polsce świadomość polityczna jest nadal słaba, choć zdaje się to trochę poprawiać. Często nie zauważa się działań samorządu, a przecież z efektów jego pracy korzysta. Nawet głupi odpoczynek przy fontannie - ktoś przecież musiał stworzyć plan przestrzenny, ogłosić przetarg, znaleźć wykonawcę itp. 

Druga rzecz to fakt, że młodzież nie jest jeszcze przeżarta cynizmem i karierowiczami, którzy niestety w lokalnej polityce dominują. Nikt nie mówi ich językiem, toteż ciężko się dziwić, że na wybory nie chcą chodzić. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#8 DoradcaOnlinePawel

DoradcaOnlinePawel

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 październik 2018 - 13:32

Witaj mymyk

Jeżeli chciałaś zagłosować poza miejscem zamieszkania to musiałaś do 16 października złożyć pisemny wniosek w urzędzie gminy o wpis do rejestru wyborców. Mam jednak nadzieję, że mimo Twojego spóźnienia i tak weźmiesz udział w wyborach :) 

Ludzie nie są świadomi za co tak naprawdę odpowiada Samorząd. A to właśnie on decyduje o najważniejszych rzeczach w Twojej okolicy. Odpowiada za wszystkie szkoły, transport publiczny, utrzymuje parki i obiekty sportowe, organizuje życie kulturalne poprzez ośrodki kultury, teatry i jeszcze więcej. Dzięki wyborom samorządowym możemy poprawić nasz komfort życia :)

Masz rację, nasza demokracja stosunkowo jest wciąż młoda., a co za tym idzie zaangażowanie w procedury demokratycznego wybory jest słabe. Dlatego trzeba uświadamiać młodzież, ze wybory to bardzo ważne decyzje życiowe i żeby coś chcieć coś polepszyć trzeba miedzy innym brać udział w wyborach.

Wybory samorządowe są dla ludzi. Mam nadzieję, że w tym roku spora część społeczeństwa poczuje się w obowiązku i pójdzie zagłosować na wybranego przez siebie kandydata. Pamiętajmy, że każdy głos ma wielką moc :)

Pozdrawiam, 

Paweł,

#TwojGlosMaMoc

To raz, a dwa że jeżeli każdy mieszkaniec danego miasta - albo ich większość - pójdzie do urny w weekend to wygra faktycznie ten kandydat który jest lepszy zdaniem większości. I wtedy takie wybory mają sens moim zdaniem. Dlatego frekwencja powinna oscylować około 90 kilku %.

Witaj Volian

Osoby które nie uczestniczą w wyborach oddają swoje decyzje w innych ręce. Nie decydują sami o sobie tylko ktoś za nich zadecyduje co jest najważniejsze. Najgorsze jest to, że własnie osoby nie chodzą na wybory najwięcej mają do powiedzenia, a swoje niezadowolenie powinni kierować do samych siebie. Zachęcam więc do wzięcia udziału, oddaniu swojego głosu w tegorocznych wyborach. Do zobaczenia w weekend.

Dokładnie, poza tym z tego co kojarzę to chyba można głosować bez wychodzenia z domu nie? Panie Doradco jak to wygląda?

Oczywiście jest taka możliwość żeby zagłosować korespondencyjnie lub przez pełnomocnika. jednak z takiej możliwości mogą skorzystać osoby, które najpóźniej w dniu wyboru kończą 75 lat bądź osoby o niepełnosprawne.

Moim zdaniem w większości polski miast teraz trwa zawzięta wojna przedwyborcza i wszyscy są aktualnie najmądrzejsi. Szkoda, ze tak chętnie nie idą potem na wybory jak chętnie gadają i obgadują innych kandydatów. Ludzie powinni wiedzieć, że to głos w WYBORACH ma moc, a nie głos przed wyborami.

Oby jak najwięcej wyborców poczuło się w obowiązku głosowania w wyborach samorządowych. Pamiętajmy, że wybory te są dla nas i dzięki nim możemy poprawić swój byt życiowy. Nie marnujmy takiej okazji i idźmy głosować. 

Pozdrawiam, 

Paweł,

#TwojGlosMaMoc

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0