Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Apteczka domowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 owieczka

owieczka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 10:26

Jak wygląda wasza apteczka domowa? U mnie są środki na gorączkę, biegunkę i witaminy. Do szafy dołożyłam też termometr bezdotykowy Visiofocus Smart. Czy to nie za mało? W domu pojawi się dziecko.

• 0

#2 tatars

tatars

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 68 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 12:43

Mam, uwazam, że każdy powinien posiadac.

• 0

#3 Seniorka

Seniorka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 13:08

Należy doodać :środki przeciwbólowe,wodę utlenioną ,spirytus salicylowy ,wate ,waciki ,bandaż  i jakieś zioła np.rumianek ,miętę,Dla dziecka -to trzeba popytać lekarza chyba?-pozdrawiam

• 0

#4 owieczka

owieczka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 13:05

Należy doodać :środki przeciwbólowe,wodę utlenioną ,spirytus salicylowy ,wate ,waciki ,bandaż  i jakieś zioła np.rumianek ,miętę,Dla dziecka -to trzeba popytać lekarza chyba?-pozdrawiam

No właśnie z tym lekarzem to tak nie bardzo możemy się dogadać. Mieszkamy w małym mieście i trudno tu o dostęp do dobrej jakościowo wiedzy na podstawowe tematy.

• 0

#5 Seniorka

Seniorka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 13:30

Cóż poszukać porady  w internecie -kiedyś były inne czasy i nie było wielu artykułów dla maluchów ,a teraz do wyboru do koloru 

Coś dla poprawienia Ci humorku! :D

Ps. mój syn ma już przeszło ...i pamiętam dostawało sie tzw. wyprawki (za darmo)mianowicie płócienne koszulki ,kaftaniki -które rosły z dzieckiem (tak sie rozciągały),pieluchy tetrowe (nikt nie słyszał o pampersach)jakiś puder ,kocyk,chyba śpochy(które też rosły z dzieckiem) . -więcej sobie nie przypominam i trzeba było sobie radzić samej ,a w sklepach też nic ciekawego Może nawiążesz jakiś kontakt z młodą mamą?

• 0

#6 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:08

Jak apteczka domowa przy maluchu, to koniecznie trzeba do niej włożyć dobry synbiotyk. U nas jest to Multilac Baby i nie wyobrażam sobie bez niego antybiotyków czy wspierania flory jelit u małej. :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Caraoka

Caraoka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 20:38

A masz ten Multilac Baby w kropelkach? Fajna forma podania, bo sprawdza się przy maluszkach. Można go podawać od 2 miesiąca życia, więc to bardzo wygodne.

• 0

#8 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisano 04 marzec 2019 - 11:03

Tak, dokładnie ten w kropelkach miałam na myśli. Plusem jest też to, że nie musisz go trzymać w lodówce. :)

• 0

#9 Caraoka

Caraoka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 01:42

A podajesz go tylko jak jest taka konieczność czy też okresowo jako wsparcie?

• 0

#10 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 18:57

Dobry probiotyk zawsze wrto podawać okresowo. Teraz jeszcze jest na to pora. Wypróbowałem flostrum. Nie tylko na sobie. Daje dobre efekty. Cóż, wszystko zaczyna się od jelit, a jak ktoś nie prowadzi zbyt sportowego trybu życia, to flora bakteryjna też jest uboższa.

• 0

#11 domi12

domi12

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 18 marzec 2019 - 12:47

U nas jest Dicoflor w kropelkach. Środki przeciwbólowe, octenisept, sól fizjologiczna i niezawodny przy infekcjach inhalator 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 11:49

Podaję tak, jak potrzebujemy. Po antybiotykach, ale również przed wyjazdami w dalsze podróże, bo wiadomo - będzie inny klimat, inna kuchnia i różnie może zareagować taki organizm dziecka, więc warto wcześniej te jelita wesprzeć. Jak wyjeżdżamy wrzucam do torby. Niewiele waży, a czuję się bezpiecznie. :)

• 0

#13 szwiergotka

szwiergotka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 30 marzec 2019 - 07:47

u nas apteczka to głównie coś przeciwbólowego, plastry i bandaże, coś na gardło, coś na

oparzenia, magnez dla moich sportowców, maść na stłuczenia a także Multilac w

kropelkach dla małej i w kapsułkach dla całej reszty – zażywamy głównie w okresie jesienno-zimowym jak również, gdy czasem przydarzy się nam antybiotyk.

• 0

#14 madziulek1985

madziulek1985

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 244 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 12:44

Ja Multilac stosuję głównie dla wsparcia flory jelitowej, nie trzeba go trzymać w lodówce a
wersja dla dzieci jest w kropelkach co ułatwia ich podanie.

• 0

#15 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 22:51

Ja bym jeszcze dopisała Ranisilver wspomagający gojenie ran. Bardzo mi się ostatnio sprawdził po zabiegu szycia. Ja akurat używałam w sprayu, ale jest jeszcze i maść do smarowania ran.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#16 Caraoka

Caraoka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 11:04

Fakt, że przy wyjazdach to nie tylko dziecku warto taki synbiotyk podać ale też samemu wziąć. Przecież Multilac może brać każdy od 2go miesiąca życia. Plus, że można go wrzucić do torby i zabrać ze sobą, bo nie trzeba przechowywać go w lodówce.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0