A immunitetów jak nie ruszają tak nie ruszają...

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Pamiętacie moje wpisy dot.immunitetów dla sędziów, prokuratorów, komorników i ekipy z Rządu?

I zobaczcie.
Nadal w Polsce nie ma sprawiedliwego prawa które by te sielankę obaliło. Gronkiewicz Waltz gdyby nie miała ochronki to komunikowała by się teraz ze światem żza krat na Białołece... no bo przecie podejrzenie przestępst jest, jest też podejrzenie matactwa w śledztwie...

Co ja bym teraz robił gdybym miał kumpli w urzędzie i był bym Prezydentem Miasta? Pewnie zajęty był bym sprzątaniem po sobie :)
no ale jakieeeeee to matactwooooo..., to tylko wiosenne porządki. Ciekawe ilu papierów JAKI nie odnajdzie gdy już wygra wybory...

Według tego prawa które obecnie panuje to ... wszystkie dziuple samochodowe powinny otrzymać telefon od CBŚów:

"Eeeee, Wy tam, złodzieje, mamy Was, będziemy u Was w poniedziałek. Poszykujcie trochę papierów na fury, dobra???"
Sluchajcie jestem zwykłym człowiekiem, nie jestem związany z polityką. Nie chce nikogo oskarżać, nikogo obrażać lecz gdybym był niezamkniętym urzędnikiem który wplątany był w machloje i miał bym czas by tuszować historię to podrobił bym sobie setki świstków, pieczątek, przerabiał bym treść, daty, trochę papierów by zginęło, kilka nowych by się pojawiło... i właśnie tak bym się wybronił.

Czemu CBA czy tam CBŚ do gazety Wprost po komputery wjechało a do Urzędu Miejskiego po papiery i inne już nie??????
I by było to jasne dla czytających - napisałem jasno i wyraźnie co by było gdybym to ja był aktualnym Prezydentem Miasta w aktualnej sytuacji a nie... że sugeruję iż w/w poczynania miały kiedykolwiek miejsce. To nie oskarżenia lecz jedynie przypuszczenia, domysły i nie mają na celu nikogo oskarżać ...
Nie chce mi się jednak wierzyć że szef urzędu naprawdę nie wie co jego pracownik robi i m do tego prawo. Wpis powyższy ma na celu jedynie gakt iż za tego typu domysły gdyby PO wróciło do władzy poszedł bym pewnie siedzieć. Nie mam przecie immunitetu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
trzeci rok nowej władzy a sam widzisz że nic się nie zmienia
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Jak nic? Ma być przecież podatek po 10 groszy do paliwa który najwspanialsi paliwodawcy obiecali wziąć na siebie (pewnie dopiero wtedy gdy mi kaktus dodatkowo wyrośnie, gdzie nie powiem), no i paliwko jest już po 5.19 ale to wina Amerykanów a nie jakiejś tam akcyzy :)
No i znowu czynsze podrożały o 30 talarów, matka właśnie kwita dostała na M2 (było 587zł, jest 617zł), i fajki poszły w górę (było 12.99zł jest 13.50zł), no i woda poszła w górę (było 11.68zł, jest 12.05zł) a jak popatrzę na ceny w sklepach to mnie skręca potrójnie bo znam ceny z czterech krajów i nerwosol mi już w niczym nie pomaga.
Ktoś kto czyta moje posty uzna pewnie że ciągle ujadam no ale jak człowiek ma rozumować tu żyjąc? Metr wody z miasta w Czechach waha się w przedziale od 5 do 7zł. Polska w 85% przypadków jest droższa.
I wiesz czego urfa najbardziej nie kapuję?

średnia cena ropy, Austria, ta sama stacja (Agip w Lienz):
2014 - 1,055€
2015 - 1,087€
2016 - 1,125€
2017 - 1,098€
2018 - 1,095€
(spisane z notatek)

Wszystkie rządowe promocje mają teraz słynne logo "+"
Mieszkanie+
500+
Ceny paliw+
Ceny żarcia+
Ceny mediów+
Ukraina-zacja miejsc pracy+
a nawet Murzynki+ bo na straganie przy Bakalarskiej co drugi w tym roku to murzynek a nie Chińczyk jak było dotychczas, no ale na uchodźców w tym kraju nikt się (oficjalnie głośno) nie zgodził. Byłem na rynku po materiał do szycia w rolkach. Naliczyłem 117 murzynków. Ktoś umie mi powiedzieć skąd, jak i dlaczego naliczyłem aż tylu??? W ubiegłym roku było tam max. pięciu, może dziesięciu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to że paliwo będzie drogie to pewne, ale rządzący politycy jeżdżą za publiczne pieniądze to im to lotto
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale i tak są trochu kulturni. Tusk zaraz po wyborach powiedział:
"Jesteśmy po wyborach już. Teraz paliwo to może być k***a nawet i po 7zł" Wypowiedź utrwalono u Sowy :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale i powyżej 5 za litr już boli, wolałbym cenę bliżej 4 zł niż ich kulturę
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
W tym całym biznesie paliwowym nie do końca sama cena gra rolę. W Polsce brakuje niezależnej komórki np.w CBA która by badała jakość paliw i porównywała z jakością Europejską a brakuje czegoś takiego i wierzę że mieli by co robić albowiem paliwo paliwu nierówne.
Przykład mojego poprzedniego auta z 3.0TDI:

1. Tankowany w Polsce (Shell, BP) spalał na trasie około 9L a średnia po mieście w Warszawie między 10.7 a 11.7
Przyspieszenie do setki mierzone wiele razy około 10.5sek
Prędkość maksymalna około 215 i miał dość (obroty na maksa i gaz w podłodze).

2. Tankowany na robotach w Austrii (Agip), wyniki po przejechaniu jednego baku:
średnia na trasie mniej jak 7.5L, średnia w zakorkowanym Wiedniu 8.2-8.8, przyspieszenie do setki 8.5, prędkość maksymalna 241 według komputera i z gazem w podłodze. Ten sam samkchód, kierowca, trasy, ulice, opony, okres letni.

Identycznie mam teraz z Hyundaiem. SuperBleifrei daje mi wyniki na poziomie 11.7L jadąc nocą z Monachium do Frankfurtu nad Odrą z prędkością nie mniejszą jak 150>170 non stop. Gdy jadę do Monachium na Polskim paliwku PB98 wynik wskazuje średnią 13.7 przy 160km/h non stop. Chłopie, ja mam 1.6 pod maską a pali mi kasy jak Audi 3.0 w Dieslu.
Gdy jechałem do Monachium sprawdziłem Hyundaia i poszedł mi 178km/h. Gdy wracałem z Monachium udało mi się wejść na 200 i jeszcze miał chęci ale ja już nie bo tu cholernie lekki wóz i strasznie nim buja pow.160 więc odpuściłem sprawdzian. Na Polskiej zupie miałem gaz w podłodze.

Na czym zatem Polacy śmigają? Na pewno paliwo w Polsce ma 95 lub 98 oktanów? Na te pytatnie nie odpowiedział mi nikt a próbowałem zainteresować nawet TVN Turbo by zrobili test paliw w Europie - Ola w trasie tyle jeździ, niech coś porobi. Nikt z dziennikarzy motoryzacyjnych w różnych programach tematu nawet nie wąchnął. Obaj pewnie wiemy czemu...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sam widzisz jakie są zaniedbania, chyba jakiś minister też powinien za to odpowiadać
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Wydaje mi się że immunitety powinni mieć tylko Prezydent, Sądy najwyższe i ministrowie. Reszta powinna odpowiadać za swoje czyny po całości bo... nigdy nie skończy się w Polsce pożekadło "co mi zrobicie gdy mnie złapiecie"
No i Premier też a reszta pełna odpowiedzialność za czyny
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Herbatniczek napisał:
ale i powyżej 5 za litr już boli, wolałbym cenę bliżej 4 zł niż ich kulturę
Czyś Ty zdrów? 4PLN/Litr? Czemu nie tak jak w USA $2,3/galon? przy baku rzędu 50l wychodzi $115.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Czemu nie jak u Jankesów? No bo "Europeczka" jest od zapie....lania na "Amerykaneczkę". Tak było, jest i jeszcze długo będzie. Tyle się mówi o smogu na świecie a jankesy dalej pop...dalają furami z silnikami V8, V12 o pojemności 4,5,6 litrów i nikomu nic nie przeszkadza że fura hohluje 30L/100 produkując tyle syfu z rury wydechowej co 5 fur w Polsce??? I europa pseudo ekologią ma na to zapirtalać, nie?? :)
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
milatam napisał:
Czemu nie jak u Jankesów? No bo "Europeczka" jest od zapie....lania na "Amerykaneczkę". Tak było, jest i jeszcze długo będzie. Tyle się mówi o smogu na świecie a jankesy dalej pop...dalają furami z silnikami V8, V12 o pojemności 4,5,6 litrów i nikomu nic nie przeszkadza że fura hohluje 30L/100 produkując tyle syfu z rury wydechowej co 5 fur w Polsce??? I europa pseudo ekologią ma na to zapirtalać, nie?? :)
ciut się zagolopoweałeś..... owszem jest v8 i v12, pije 30+/100, ale Jankesy wprowadzili bodaj w 2002 lub 2003 bardzo rygorysdtyczne normy dot spalin. Nawet najbardziej rygorystyczna norma europejska jest niczym w porównaniu zx tamtejszymi. A dwa - znacznie te silniki ujnowocześnili i - poza tym że hałasują jak mało co - nic złego środowisku nie robią....
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie sądzę by V8 5.0 250KM mniej szkody czynił w porównaniu z V4 1.6 115. Ta moc skądś musi się brać. Przytkanie silnika różnymi tłumikami, katalizatorami i filtrami dało by w tym V8 efekt V6. Urwałem kiedyś cały wydech w Audi i to tak ślicznie że i katalizatory poszły za tłumikami, chciało mi się łódkę z rzeki wyciągać :) no i Audi bez tłumików to Porsche było. Autka z motorami spalinowymi do 1.4 od lat biją rekordy co2 na km. Myślę że te wszystkie jankeskie wozy i tak szkodzą dwa trzy razy mkcniej jak europejskie bo w stanach znaleźć trzy cylindrową kosiarkę do trawy typu Fabia 1.2 graniczy z cudem a Fabia też ma katalizator.
Kolejna sprawa to livzba wozów w Eu a AMERYCE PN. Nasza Europa to u nich 3 stany. Gdy wejdziesz w google street view to wcale takich mega nowoczesnych wozów na wiochach w usa nie mają. Nadal królują olbrzymie Jeep'o podobne i w ciul pickup'ów w których 3.5 pod machą to dolna poprzeczka. 70% wozów na wichurach jest niestety ale z lat 1990>2000.
 
Do góry