To teraz juz wiem czemu tak tu mało ludzi...

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
<p>Moher sobie smartfona wreszcie kupił. Ogarnąłem obsługę, neta no wchodzę sobie na forumowisko.</p>
<p>Po wejściu zrozumiałem dlaczego coraz mniej tu ludzi. Wersja mobilna forum krzaczy się aż miło. Sądzę że IPboardMobile nigdy chyba nie był optymalizowany pod mobilny sprzęt.</p>
<p>Responsywność tragedia. Jesteś na mobilnym, przechodzisz pod link a strona wygląda jak wersja dla PC.</p>
<p>Forum jest mega nieużywalne na małym sprzęcie (5,5&quot;).</p>


Dodano po 2 minutach:
Te wszystkie <p> i inne wyżej to wynik napisania postu w IPBmobile.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
No jasne, forumowisko leży jeśli o telefon chodzi. Próbowałem używać kilka lat temu, jak miałem tylko do telefonu dostęp, to myślałem, że się zapłaczę. Przejście z tematu do tematu, SB, itd. to jakaś tragedia.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A ten codrugi pusty post od "Janusza" to też nerwy psuje. Na stacjonarce tego nie ma, nic nie widać. Nie wiem czy to pozostałość po reklamach z przeszłości czy nowość i akurat B_S coś właśnie rzeźbi.
No ale o mobilna wersję nie mam żalu do B_S'a bo pewnie nie wie że jest taki problem. Sądzę że nikt tego długgoooo nie ruszał.
I to by się zgadzało dlaczego forum opustoszało. Mało kto z ludzi młodych siedzi dzisiaj przed dużym ekranem. Sądzę że można smiało powiedzieć że użytkowników laptopów będzie 20%, tabletów 20% a reszta smartfony.
Gdzie nie wejdziesz to strony są już zrobione pod komórki i działają bardzo dobrze.
Najbardziej dziwną rzeczą jest to że owe forum stoi na IPBoard czyli płatnym (drogiej) pseudo wersji SMF bo IPB na jego bazie było budowane.
Gdy ściągniesz z neta instalkę darmowego SMF i zainstalujesz sobie na serwerze to masz tam już gotowe szablony mobilne i są w 100% responsywne. Niczego dodatkowo raczej nie musisz robić.
Inne silniki for że tak powiem np. MyBB też mają masę motywów a samo najnowsze MyBB jest już samo w sobie responsywne. Jak jest dzisiaj z PhpBB nie wiem ale wydaje mi się że też działa.
No i zonk w całości taki że nie kapuję dlaczego płatne i niby najlepsze w świecie IPB jest tak ograniczone? Może ktoś kiedyś grzebał, zepsuł i tak zostawił...
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Teraz wszystkie strony powinny być responsywne, zmienia się sposób korzystania z sieci, częściej ludzie używają smartfonów itd. Nawet Google promuje responsywność, a strony niedostosowane są niżej jak się wyszukuje coś. Z forum korzystam na laptopie, ale też jestem ciekawa czemu to forum tak słabo działa na telefonach. W sumie się nie znam na stronach, no ale fajnie by było, jakby działało ;)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
marseilaa napisał:
ale też jestem ciekawa czemu to forum tak słabo działa na telefonach.
Jak bym Ci napisał DLACZEGO NIE DZIAŁA to bana bym dostał :D :D :D
 
Do góry