"Niegłodowe" emeryturki byłych SB-ków

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
W sejmie ostatnio trwała debata rodem z piekła czyli projekt P.O. który miał zadanie przywrócenia poprzednich emerytur dla byłych S.B.ków.
Z ust któregoś z PISu padło iż komuś tam zmniejszono emeryturkę o 17 czy 18 tys.zł ...
Jakim cudem emerytowany S.B.k dostaje więcej jak zarabia aktualny Prezydent?
To pytanie na marginesie (przy okazji) a tematem wiodącym w niniejszym poście jest WALKA byłej władzy o kasę. Jak im nie wstyd? Czy 2000zł emerytury dzisiaj to mało?
Gdyby przeliczono te emerytury na zasadzie przeliczania emerytur zwykłych obywateli to taki delikwent nie dostał by nawet połowy tego. Jeszcze im źle?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ci Esbecy normalnym państwem nie powinni dostawać niczego.
PRL był państwem kolaboracyjnym i zależnym
od państwa Sowieckiego.
Powinni skończyć tak samo jak Europie Zachodniej
i Norwegii.
Niemcy utworzyli rządu kolaboracyjne .
Po wyzwoleniu procesy .
Za współprace kara śmierci a łagodnym
przypadku więzienie i grzywna .
Zakaz wykonywania zawodu lekarza , prawnika ,
sędziego , urzędnika , pracy służbach i
Utrata majątku.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Czyli ma się rozumieć że większość Platformy Obywatelskiej skoro aż tak walczy o przywrócenie pensyjek to "kolesie" SBków, tak?
Inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć ...
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
O kurcze, Krecha, chyba zrobiłeś skok na multikonta. tyle plusów na martwym forum?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Akceptacja samego siebie to podstawa.

A PO walczy o poparcie. Szkoda, że wśród byłych SBków. Ale trzeba przyznać, że jest to duży elektorat. Oprócz samych SBków są ich całe rodziny.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Wiecie kiedy sytuacja w Polsce się zmienia często na MEGA lepszą?
W chwili odbierania biletu za granicę w jedną stronę w biurze podróży. Ostatnio ujadałem na Niemcy, ruszyła wiosna i ofert w ciullll i jeszcze trochę.
Zakwaterowania gratis, dodatek rozstaniowy, socjal, obiad codziennie z cateringu w cenie, praca max. 10h, weekendy wolne. Prawie wszystkie oferty na budowach w Niemczech tak wyglądają.
Prócz tego trwa jeszcze walka o pracownika i obiło mi się o oczy nawet 14€/h na łapkę (Monachium).
I weź to teraz POLSKO_PRLowska przebij...
Wyć się chce gdy widzi się takie różnice a u nas nad Wisełką jak było tak nadal jest. Sezon rozpoczęty i wszędzie teksty: BRYGADY UKRAIŃCÓW ZATRUDNIMY :) i śrtednia 10-13zł/h
A "ićta" w pistuuu z tą Polską ludzie. Szkoda czasu, szkoda życia, szkoda nerwów bo u władzy NIGDY nic się nie zmieni a ta ŚCIEMA że Polakom lepiej to już... mi się wymiotować od tego chce.
Ja od tygodnia telewizora nie włączałem prócz wieczoru wczorajszego bo był ten nowy program w którym 1 samiec wybiera sobie samicę na randkę no oczywiście szlag mnie musiał i tam trafić!
Co druga w programie Ukrainka. Baaa, Białorusinki też sąąą no i CZEKOLADKA tez była... no i sam WYBIERAJĄCY wczoraj z Białorusii...
POLSKA ZOSTAŁA ODDANA!
Z jednej strony chwicił ją ZACHODNI biznes a z drugiej WSCHODNI robol. Teraz jedni będa dymac drugich. Nie liczcie na zmiany w PL bo to KIT!
Polske czeka to samo co maja Hiszpanie, Grecy, Włosi bez względu na władzę. Co drugi na ulicy będzie obcokrajowiec a pensyjka rzędu 800€.
 

Pagrypsna

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2018
Posty
33
Punkty reakcji
0
Tak, jasne koledzy jak Piotrowicz czy Kryże

> Wyć się chce gdy widzi się takie różnice a u nas nad Wisełką jak było tak nadal jest. Sezon rozpoczęty i wszędzie teksty: BRYGADY UKRAIŃCÓW ZATRUDNIMY :) i śrtednia 10-13zł/h

Wyć się chce gdy widzi się takie różnice a u nas nad Wisełką jak było tak nadal jest. Sezon rozpoczęty i wszędzie teksty: BRYGADY UKRAIŃCÓW ZATRUDNIMY :) i śrtednia 10-13zł/h
 
Do góry