Odszkodowanie za 18 lat "przez pomyłkę" w więzieniu.

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Mając 23 lata trafił do więzienia na 25 lat. Po 18 latach okazuje sie że trafił
tam "przez pomyłkę" Teraz mając 41 lat zaczyna życie od nowa. Moje pytanie to jakie powinien dostać
odszkodowanie? Jak mogło dojść do takiej pomyłki? A gdyby (jak chcą niektórzy idioci)
obowiązywała wtedy kara śmierci?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Życie nie jest sprawiedliwe, tak samo jak nie była sprawiedliwa brutalna śmierć dziewczyny.

Jakie odszkodowanie? Nie ma takiego, przez 18 lat życia można było zrobić wszystko. Założyc rodzinę, zwiedzać świat, podbijać rynki... Sądzę, ze jeśli chodzi o finanse, to powinni wyjść z założenia 1 rok - 1 milion złotych. Jako rekompensata za stracone życie.
 
S

serwor

Guest
glowonog napisał:
Jakie odszkodowanie? Nie ma takiego, przez 18 lat życia można było zrobić wszystko. Założyc rodzinę, zwiedzać świat, podbijać rynki... Sądzę, ze jeśli chodzi o finanse, to powinni wyjść z założenia 1 rok - 1 milion złotych. Jako rekompensata za stracone życie.
Ok ale wiesz że to z twoich podatków? Z moich też. Ale pewnie na milionach się skończy.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
serwor napisał:
Ok ale wiesz że to z twoich podatków? Z moich też. Ale pewnie na milionach się skończy.
Wiem, ale to co w związku z tym, maja mu nic nie dać, bo pomyłki sie zdarzają?

Na ile zł. wyliczysz 18 najlepszych lat swojego życia, Serwor?

Bo widzisz - ja mam własnie 23 lata i uważam, ze najlepsze lata własnie sie rozpoczynają. Teraz stać mnie na wakacje, rozwijam się, niedługo założę rodzinę, w 18 lat zdążę pewnie wychować dziecko, postawic dom i rozwinąć biznes, a jednak nadal nie będę jeszcze starym prykiem. On wq wieku 41 lat już tego nie zrobi :) A jesli zrobi, to kończąc będzie starym prykiem, miliony pozwola mu przeskoczyć kilka przeciwności losu.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
A czy to nie było tak że o skazaniu przesądziła wadliwa identyfikacja DNA? Na czym miała polegać jej wadliwość?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
kszyrztofff napisał:
A czy to nie było tak że o skazaniu przesądziła wadliwa identyfikacja DNA? Na czym miała polegać jej wadliwość?
Przytocz jakis tekst, to się odniosę, nie chce mi sie googlowac całej sprawy i przygotowywać do dyskusji przez 30 minut ;) To Twój temat, więc się wysil, proszę.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Nie wiedziałem że kazałem głowonogowi coś "googlować". Gdybym tak mógł rozkazywać to głowonog na zmianę z I love PiS biegałby dla mnie po piwo.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ty to jednak głupi jesteś. Piszesz o szczegółach sprawy, których nie podałeś. To chyba logiczne, że muszę się w takim wypadku z tymi szczegółami zapoznać poza forum i poza tym tematem.

Zakładasz temat, nie opisujesz go dokładnie, zadajesz pytania, na które ktoś ma Ci odpowiadać, ale odpowiedź wymaga zagłębienia sie w temat. Potem sie nie dziw, że na tym forum będziesz sam ze soba pisał, ewentualnie herbatniczek czasem napisze ci wiadomość.

U mnie tez w ignorowanych lądujesz, próbowałem być cierpliwy, ale jesteś debil i działasz mi na nerwy, a moje nerwy sa cenne ;)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie przyjął bym miliona. Nigdy w życiu.
Wyobraźmy sobie że skazany mógł zostać choć by stomatologiem i mieć własny gabinet dentystyczny ot by w Warszawce.
Który Sąd udowodni że nie mógł by??
Wystarczy skończyć szkołę...
Wystrczy że tata by pomógł kredytem ...
i można było by działać.

Dobry gabinet dentystyczny jest na mocy zarabiać nawet i 1500zł dziennie i to netto. Wyrwanie jednego zęba w Warszawie to kwoty rzędu od 150 do nawet 400zł.
Z moich wyliczeń wynika że gabinet mógł by zarobić na czystko minimum 21000zł miesięcznie.

12 miesięcy x 21000zł = 252.000zł rocznie x 18 lat = 4.536.000zł

Fakt!
Pod koniec lat 90-tych wyrwanie zęba nie kosztowało 350zł. Należy to uwzględnić w wyliczeniach lecz i tak w efekcie końcowym kwota przekroczy 2.000.000zł!

Milion złotych za zniszczone całe życie to jest tyle co nic!
Śmiech na sali!
Człowiek ten w 18 lat mógł spokojnie wybudować dwa a nawet i trzy domy!
Wystarczyło być tylko dobrym budowlańcem i lata 2003-2013 spędzić w Anglii pracując a w Polsce się budując!

pod koniec lat 90-tych spokojnie mógł nabyć ziemię pod budowę za grosze! To także w czasie wyliczania odszkodowania powinni uwzględnić.
Ja kupiłem wtedy trzy działki budowlane za mniej jak dzisiaj kosztuje pół nowego Fiata Punto!!!!!!!!!!!
Po latach sprzedałem dwie działki zarabiajac na tym 10-cio krotnie więcej!

Nic nie stoi na przeszkodzie by podczas wyliczeń odszkodowania kierować się identycznym przykładem no bo co??????
Czy skazany nie mógł by???

Mógł by!!!

Kwota 1.000.000zł jest nieadekwatna do straconego czasu i życia!
Za 1.000.000zł nie można dzisiaj kupić domu pod Warszawą!!!
milion złotych to jest tyle ile KOT napłakał!

Moim zdaniem za utratę 18 lat zywota i to najlepszego żywota powinien dostać dożywotnią rentę oraz zwrot na TO co mógł kupić przez te 18 lat i dziś MIEĆ a nie ma!!
Nie zapominajcie że jego do pracy nikt już nie weźmie! To jest prawie dziadek! 4 dychy = luganie za 10zł/h...
na stancji do końca życia?

Co to jest 1.000.000zł??
18 lat zycia jest równe czterem nowym samochodom Audi A6 ????

Przekładamy 18 lat ludzkiego życia na finanse więc ja mówię czym są te finanse!
1.000.000 nie starczy nawet na wspomniane 4 Audi A6 w full wypasie!

i to znaczy że 18 lat ludziego życia jest warte mniej????????????

Moim zdaniem skazany powinien walczyc o odszkodowanie na poziomie minimum 5.000.000zł



glowonog napisał:
U mnie tez w ignorowanych lądujesz, próbowałem być cierpliwy, ale jesteś debil i działasz mi na nerwy, a moje nerwy sa cenne
Czekaj, jak to było?
Aha... zrobię sobie BUHAHAHAHAAHAAAA....
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Dlatego pisałem o milionie zł za każdy jeden rok spędzony w więzieniu. Zatem mówimy o kwocie 18 milionów zł. Moim zdaniem to byłoby sprawiedliwe, bo nie chodzi tylko o to, ile mógł zarobić, ale i o to, że mógł teraz mieć żonę, szczęśliwe dziecko i wiele fajnych wspomnień.

Zamiast tego jego wspomnienia moga być troche odmienne... Umówmy się, 23 latek trafił za kraty za zgwałcenie i zamordowanie 15 letniej dziewczynki, myślę, iż jest całkiem prawdopodobne, że nie raz i nie dwa zajęli się nim pod prysznicem.

To równiez trzeba wycenić.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie umiem wycenić żony, dzieci, wspomnień, koszmaru więziennego zwłaszcza że przez pierwsze lata za "majty" (gwałt) jechali po nim tam równiuteńko...
ale sądzę że owe 18 baniek wcale by przesadą nie było...
Obliczeń dokonałem jedynie patrząc tylko od strony materialistycznej bez uwzględnienia uczuć i reszty bo... niestety ... naprawdę nie umiem tego policzyć.
Gość emocjonalnie siedzi na dnie!
Nawet i gdyby znalazł sobie w czasie roku, dwóch... kobitę, gdyby urodziło się dziecko, gdyby po 2,3 latach urodziło się kolejne...
to dalsze życie z "myślą" że wnuków na bank nie zobaczę to kolejny koszmar...

Tego nie da się przerzucić na kasę bo np. dla mnie widok dorastających w spokoju córek na odcinku lat 18-stu ... może być wart nie 18 a 800 milionów... prawda?
Może być tez tak że zadasz pytanie typu: czy za 18 milionów poszedł byś siedzieć na 18 lat - komukolwiek i ten ktoś odpowie Ci - SPADAJ...
Tyle że wiesz, co? Sąd to obliczy z pakietu!! Standardowa stawka dzienna robola klasycznego x kilka raz dni robocze odsiadki i tyle. Bez sądu w Brukseli raczej się nie obejdzie bo Polska całkiem inaczej wylicza żywot.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
glowonog napisał:
Ty to jednak głupi jesteś. Piszesz o szczegółach sprawy, których nie podałeś.
Nie pisze tylko pytam i nikomu nie każe tak po piwo biegać jak i czegoś dla mnie szukać. Ale skoro to taki wielki problem to cześć!
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Upartość ludzka nie zna granic... :D :D
Nie, nie, nie...
Nie kliknie się WYŚWIETL MIMO WSZYSTKO... ponieważ nastała cisza, spokój, nerwosol zbędny ... i kurdę forum do kultury jakoś wróciło...
PS. Ciekawość u mnie nie wygrwa z zaparciem... zatem kolegi produkcja i tak z czasem zbędna będzie...

7503181500_1521370548.png


Niniejszy POST tylko i wyłącznie w ramach przypomnienia iż to co na screenie wyżej ... DZIAŁA BB)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
A ja nie spodziewałem się mądrego wpisu. A co do głowonoga to zachował się głupio ale daleko Mu do zachowań I love PiS. Może np ktoś tuz przed Nim w aptece ostatnie opakowanie Viagry kupił i ten musi się więc na kimś wyżyć?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
_____________________ napisał:
Tyle że wiesz, co? Sąd to obliczy z pakietu!! Standardowa stawka dzienna robola klasycznego x kilka raz dni robocze odsiadki i tyle. Bez sądu w Brukseli raczej się nie obejdzie bo Polska całkiem inaczej wylicza żywot.
Tego się właśnie obawiam. W Stanach za taki " błąd " facet leżałby pod palmami do końca zycia, popijając drinki, które przynosiłyby mu opalone Karaibki będące topless.

U nas pewnie będzie walczył o godny byt ;)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Jeśli uda mu się zdobyć choć by te bańkę to może jakoś poukłada sobie żywot. Nie przesadzając za skromne M2 gdzieś w dużym mieście by nie martwić się o robotę zapłaci jakieś 150-250tys.zł.
Niech sobie fundnie jeszcze jakąś brykę za 70000zł no i z 50000zł przeznaczy na urlop bo... sytuacja chyba tego wymaga by pośmigać trochę po świecie. 50000 jak dobrze rozplanuje to trochę odpocznie.
Najgorsza będzie jednak przyszłość. Do czasu emerytalnego zostanie mu powiedzmy 20 parę lat więc nawet i gdyby pracował to emerytki wyższej jak 700zł nie dostanie.
Musiał by wtedy resztę z "nagrody" zostawić na starość bo przecież czynsze są dzisiaj na poziomie 500-600zł.
Myślę że sąd i w ogóle PRAWO nie ośmieszy się do tego stopnia by chłopakowi dac bańkę i kopnąć w tyłek. Dwie bańki - już rozumiem. Pół miliona na chatę i doczesny żywot, pół bańki na "rekomepnsatę w/g widzi mi się"
a pozostały milion na starość. I jeszcze jedna rzecz nad którą PIS powinien popracować. Przykład tego chłopaka jest doskonały albowiem w naszym kraju bywa tak że jak już zaczynasz się BRONIĆ a BRONI SIĘ najczęściej
NIEWINNY to PRAWO zamiast przypatrzeć się SPRAWIE trzy razy to dorzuci Ci do wyroku PROMOCJĘ. On dostał na start 15 lat. Po apelacji zrobili 25 lat.
Moim zdaniem osoby odpowiedzialne za ten GEST UCZCIWOŚCI powinny dostać po majtach np ale widzisz - dopiero dziś PIS chce zdjąć URZEDASOM i podobnym IMMUNITETY by w końcu zaczęli odpowiadać za swoje błedy.
I jeszcze jedno:
Ten prokuratorek który przyznał że AKT nie czytał - to z którego WARIATKOWA wyrwał się do roboty w prokuraturze?
Skazywali człowieka bez zapoznania się ze sprawą no bo ktoś coś tam powiedział??
Utratę zawodu taki ŁEB powinien dostać od ręki zwłaszcza że sam się do tego przyznał... no bo jak to? Za co on miał płacone?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
kszyrztofff napisał:
Mając 23 lata trafił do więzienia na 25 lat. Po 18 latach okazuje sie że trafił tam "przez pomyłkę" Teraz mając 41 lat zaczyna życie od nowa. Moje pytanie to jakie powinien dostać odszkodowanie? Jak mogło dojść do takiej pomyłki? A gdyby (jak chcą niektórzy idioci) obowiązywała wtedy kara śmierci?
Sąd to obliczy na zasadzie stawek dziennych tak jak się oblicza ekwiwalent kary finansowej za karę wolności + doda zadośćuczynienie za szkody moralne/psychiczne.
Moim zdaniem będzie to min 7 mln PLN, ale ponieważ sprawa jest mocno medialna, kwota może być wyższa.
Kojarzę wyrok 15 lat i wtedy było 3,5 mln odszkodowania, ale było to dawno temu, kiedy te 3,5mln znaczyło więcej niż dziś.

Pozdrówka
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Moim zdaniem by nie było takich przypadków w przyszłości powinien powstać jakiś urząd "DOZORU URZĘDNICZEGO" który nadzorował by pracę (wyrywkowo) Sądów, Prokuratury, Policji i Komorników.
Ostatnim czasem (ostatnie 3,4,5 lat) widać już gołym okiem że ludzie mający a raczej MOGĄCY więcej jak standardowy KOWALSKI naprawdę nadużywają władzy. System stał się tak mocno SYSTEMOWY
że zabrakło w nim miejsca na CZŁOWIECZEŃSTWO.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Jeśli chodzi o odszkodowania dotychczasowy rekordzista który miał spędzić w więzieniu 12 lat
kilka lat temu otrzymał 600 zł za każdy dzień więc 17 tys za miesiąc 200 tys za rok czyli 2,5 mln
Gdyby to potraktować za punkt odniesienia Komenda powinien otrzymać ok 3,5 mln.
Podobno regułą jest że polskie sądy przyznają 3-9 tys za miesiąc. Ale np facet przebywający
w areszcie tymczasowym 4,5 roku otrzymał 250 tys odszkodowania i zadośćuczynienia. Inny
oskarżony przez świadka koronnego przesiedział w areszcie 27 miechów otrzymał 800 tys.
Skąd taka różnica? Otóż ten ostatni potrafił wykazać przed Sądem straty wynikające
z "zaorania" biznesu i straty firmy. Rzecz ciekawa facet skazany za zabójstwo po trzech latach
w więzieniu i wyjściu na wolność zażądał... 17,5 mln. Otrzymał 48 tys odszkodowania i
275 tys zadośćuczynienia. Wychodzi około 9 tys na miesiąc. A jak jest z tym na świecie?
Szwed za 13 lat oskarżony o morderstwo otrzymał 5,5 mln koron czyli prawie 2,5 mln zł.
Z kolei Joy Rahman(nie wiem gdzie to miało miejsce), który został skazany za morderstwo
i odsiedział osiem lat, zanim go uniewinniono, otrzymał równowartość mniej więcej 4,5 mln zł. Ile powinien dostać Komenda?
Czy bede fantastą twierdząc że od 3,5 mln powinien "startować"? No a ZUS? Przeciez pozbawiono
go możliwości oszczedzania na emerytutę wiec pewnie na koncie ma całe 0 zł.
Czy Powiedzmy 200 tys w tym przypadku bedzie za dużo? Jestem zdania że za utracone 18 lat
zycia Komenda w pewnym sensie ma prawo "puscic państwo w skarpetkach".
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czytałem wywiad z policjantem o całej tej sprawie. Na pytanie dlaczego sąd nie uniewinnił tego chłopaka mimo 100% dowodów ten odparł "bo by ludzie rozszarpali tego sędziego"

i to jest problem głębszy, politycy domagają się szybkiego ścigania przestępców, ludzie też lubią widzieć że zamyka się i skazuje przestępców, idzie się na skróty żeby zadowolić ich wszystkich
 
Do góry