Sytuacja w Policji - zadrap radiowóz i lecisz z roboty...

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Oglądał ktoś wczoraj SPRAWĘ DLA REPORTERA i reportaż o Policjantach którzy rozwalili mise olejową w radiowozie i z roboty ich pogonili?
Ciekawa sytuacja w tej całej Policji.
Jak myślicie...
Od czego RZĄD powinien zacząć zmiany tak by Policjant był w Polsce tak samo szanowany jak ma to miejsce na zachodzie?

Policjanci opisali aktualnie panujące zasady - bez mandatów, zatrzymań, kontroli - do BAZY nie wracaj!
Czy taki schemat działania to ustawka tylko i wyłącznie między KOMENDANTAMI czy tego typu NAKAZ DZIAŁAŃ jest wprowadzony odgórnie, ministerialnie?
Jak myslicie?
Kto jest winny temu wszystkiemu że POLICJA ma ganiać nawet tych których nie trzeba ganiać (czy. szukać dziury w całym)?

Dawno temu na Policjanta w Polsce mówiono potocznie: PIES... Dziś spotykam się często z tekstami typu WŚCIEKŁE KUNDLE...
i teraz nie rozumiem dlaczego Policjant, tak samo normalny cżłowiek jak i my wszyscy - ma być karany przez społeczność tego typu tekstami, znienawidzeniem, nienawiścią i masą innych.
Opinia o POLICJI kosztuje tyle ile krzyczy KOMENDANT codziennie czyli ilość mandatów na siłe wystawionych?
Bo liczą się słupki?
Bo liczą się statystyki a potem premie i procenty od mandatów?

Czy warto SZARGAĆ OPNIĘ całej Policji tylko i wyłącznie po to by może ze 200 komendantów miało sielankę???
Co o tym wszystkim myślicie?
Czy aktualnie RZĄDZĄCY nie powinni przypadkiem WYMIENIĆ starej KOMUNISTYCZNEJ władzy w Policji i zastąpić wszystkich komendantów ludźmi na czasie? Ludźmi młodszymi?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
_____________________ napisał:
Czy aktualnie RZĄDZĄCY nie powinni przypadkiem WYMIENIĆ starej KOMUNISTYCZNEJ władzy w Policji i zastąpić wszystkich komendantów ludźmi na czasie? Ludźmi młodszymi?
Czy I love PiS z podróży w kosmos ostatnio wrócił? Proszę z imienia i nazwiska pokazać tych ze "starej KOMUNISTYCZNEJ władzy w Policji" bo o ile wiem są tam jedynie niedobitki. Powyższe potwierdzić powinien szwagier I love PiS w drogówce(o ile on rzeczywiście istnieje).
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Co znowu za trudne pytanie? Proponuje przejść do piaskownicy tam będą łatwiejsze. Naprawdę I love PiS sądził że byle głupie przemyślenia Nam tu imponują?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Odpowiem Ci krótko:


4044230200_1521192382.png



85% Twoich wypowiedzi to nic innego jak ataki personalne. I kto tu KU***A siedzi w piaskownicy. Piłuj zatem dzioba sam do siebie od dzisiaj.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
inna sprawa że to wina kierownictwa policji i MSWIA - nacisk na wyniki
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dlatego zapytałem wprost czy PIS nei powinien przypadkiem zacząć od właśnie kierownictwa a "kierowniki" w policji to właśnie komendanci.
Kolejna sprawa to taka że jeśli do MSWiA nie wpadnie jakaś sprzątaczka typu PREMIER + ZIOBRO + PREZYDENT to sytuacja nigdy się nei zmieni.
Policjant w reportażu miał rację! Kiedyś policjanta nagradzano za brak interwencji, mandatów i innych bo to oznaczało że w społeczeństwie był spokój a dzis wszystko ustawione jest tylko na kasę.
Ważne jest to że nieuczciwi Policjanci mając PRZYZWOLENIE na zachowania rodem z Gestapo robią co chcą!
Za granicą spotkanie z Policją w wielu przypadkach kończy się słownym pouczeniem a u nas mandacikiem. Ja ostatnio zapłaciłem za wjazd na chodnik pod sklep. 100zł wzięli o 4:30 rano.
Nie byłem na mocy przenieść towaru więc sobie podjechałem pod drzwi. Żywej duszy na ulicy nie było. Powiedz, co ja złego zrobiłem? Zabiłem kogoś? pobiłem kogoś? Zajeło mi to 10min. z wypakowaniem i juz miałem
odjechać. Fakt, był zakaz wjazdu no ale wiesz co? Gdybym wjechał dla JAJ po np. żonkę której nie chciało by się wyjść na ulicę to spoko ale gość widział ż enie mam wózka, że skrzynki ciężkie...
Przecież mógł przymknąć oko, prawda? Ale nie! Kwit i piszemy bo jest jeleń. A za co kochać Policję? Za to że MUSZĄ zbierać na chleb mając nedzne 2600zł wypłaciny???
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo najłatwiej rządzić kijem, do władzy w Policji dorwali się ludzie bez należytych kwalifikacji, tacy z awansu społecznego i na głowie staną żeby zadowolić polityków rządzących, oni wiedzą że jeden błąd i lecą ze stanowiska,
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
bo najłatwiej rządzić kijem, do władzy w Policji dorwali się ludzie bez należytych kwalifikacji
Herbatniczek a udowodnij że podobnie 10 czy 20 lat temu nie było? O ile nic się nie zmieniło kierownictwo ma premie kwartalne a te są uzależniane od wyników sekcji wydziałów czy komend. Znam legendę o z-cy Komendanta Powiatowego który będąc na rocznej odprawie w Wojewódzkiej dostał joby za to za to za to. Ten jednak tym się nie przejmował bo miał sie czym pochwalić! Komenda w minionym roku
podniosła wykrywalność w zakresie przestępstw związanych z narkotykami o 40% i oczekiwał za to pochwały. Dostał op... bo inna miała wzrost o 60%. Tylko o tym programów się nie kręci. I love PiS o tym nie wie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w porządku, było tak tylko po co w takim razie gadanie głupot o tym jaka to jest rewolucyjna władza, jaka inna od poprzedników ?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczku ale mówi się rzeczy które ludzie chcą słyszeć to raz a dwa nawet gdyby Dobra Zmiana była naprawdę dobra to i tak to samo w sobie nie wykluczy istnienia debili na stanowiskach. A Pamiętaj że temat dotyczy tylko Policji. Teraz pomyśl sobie że podobne zachowania mogą mieć miejsce w wojsku mogą mieć miejsce w więziennictwie....no chwilowo dalszych skojarzeń mi zabrakło. Co do wspomnianej Policji Powiedzmy 15 lat temu Referatowi Dzielnicowych pewnej komendy załatwiono maszyny do pisania. Dzis pewnie pisze się na komputerach ale czytając moje słowa jestem pewien że Pomyślisz że kierownictwo komendy załatwiło dzielnicowym nowe maszyny do pisania prawda że tak Pomyślałeś? No to Jesteś w błędzie! Były to maszyny które Urząd Miasta miał wyrzucić na śmieci
jako zużyte. Powraca jednak pytanie kto je załatwił prawda? Nie załatwił ich komendant nie załatwił jeden czy dwóch jego zastepców
ba nie załatwiło tego dwóch naczelników wydziałów czy też 5-6 kierowników sekcji. Załatwił to zwykły choć wygadany dzielnicowy i jak to Herbatniczek skomentuje?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatniczek napisał:
w takim razie gadanie głupot o tym jaka to jest rewolucyjna władza, jaka inna od poprzedników ?
Gdyby chcieli to by coś zrobili ale nie chcą. Zmusisz ich? Władza będzie INNA od poprzedników gdy gołym okiem standardowy zjadacz chleba na ulicy
będzie widział różnicę. Tymczasem taki jak ja - niby się nie znający - włącza telewizor i z podziwu wyjść nie może. policjant miał rację. USTAWKA i teraz powstaje pytanie:
Czy Ziobro naprawdę nie ma mocy by USTAWKĘ rozwalić?
Komendanci robiący BURDEL w Policji mogą więcej jak MINISTER który ich ZATRUDNIA?
O co tu chodzi?
W którą dokładnie stronę latają KOPERTY?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Nie jestem ekspertem od spraw policyjnych ale dla mnie to jest efekt wielu czynników. Np. politycznej poprawności. Czemu policjant musi się tłumaczyć, że kogoś pałą walnął albo w kajdanki zatłukł? Do policjanta to się powinno z szacunkiem podchodzić wiedząc, że mogą być nieprzelewki. Policjant mówi "stać" to mam stać! Albo pałą! Plus oczywiście skuteczny i jeszcze bardziej bezpardownowy "wydział Wewnętrzny" (tak to się nazywa?). Jako umiarkowany fan teorii spiskowych zrzucam to na karb celowego osłabiania sił mundurowych w Polsce i tym samym psucia społeczeństwa.
Cała drogówka... co to jest? To są jaja, stercza z jakimiś suszarkami nie wiadomo po co. Za przejście na czerwonym to złapią, ale mafii kradnącej samochody to już nie rozpracują bo "trzeba by zrobić pułapkę trwającą dwa tygodnie i angażującą 10 policjantów". No bo pewnie inni policjanci wlepiają mandat za przekroczenie prędkości o 11km/h. Wgl drogówka to nie powinna być policja bo przez nią opinia o prawdziwej policji (do której ogólnie nic nie mam) jest na poziomie mułu w jeziorze. Posterunki? W Warszawie dramat. A co musi się dział na prowincji? Ciepłej wody nie mają? Kto tam pracuje? Żenada! Po polsku zdania nie umieją napisać a z aparycji wyglądają nie lepiej niż ci, których łapią (aczkolwiek może to akurat tak musi być - to w końcu życie a nie serial).

Dla mnie - przypadków nie ma.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
po prostu króluje statystyka, w niej najlepiej się układają rubryki z mandatami itp
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wielu miastach rządzi Oligarchia okradająca miasta .
Ta oligarchia wymusza by policja wystawiała jak najwięcej mandatów .
By to ułatwić tworzy większości przypadków absurdalne zakazy parkowania .
Idealne miejsce do parkowania ale nagle niespodzianka i zakaz parkowania .
Nielegalne izby wytrzeźwień które jawnie lamią prawo i bez swojej zgody
trafią tam osoby które nie złamały żadnego prawa.
Większości krajów osoby pijane wracają same do domu
lub jeśli pogoda pozwala śpią na ławce.
Trafiają do szpitala lub do celi na noc.
Izby istnieją dla sępienie pieniędzy.
Wielu miast je zlikwidowała i wysyła pijanych do
innych miast.
Za poniżenie i przypinanie pasami
do łóżka przychodzi spora opłata.
Służby poszukują nawet lekko pijanych
osób do izby.
Za to mają nagrody.
Za to może pracować w Staży Miejskiej.
Zyskuje spore wynagrodzenie
by je zyskać sposób nachalny
wystawiają grzywny i łapią do izby.
Jedynie prowadzenie ordynacji mieszanej
pozwoli pozbyć się lokalnej oligarchii
okradającej miasta .
Likwidacja w całym kraju Staży Miejskiej
i Izb wytrzeźwień zmniejszy sępienie
od ludzi pieniędzy.
Większa autonomia gospodarcza
wymusi by miasta dbały o dobro mieszkańców .
Sporo miast przez sępienie
od mieszkańców pieniędzy może istnieć.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
No tak samo jak w każdy wypadek jako powód wpisują "niedostosowanie prędkości o warunków jazdy". A konia z rzędem temu, kto wymyśli (nie mówię nawet odnalezieniu) przypadek kiedy to winna jest prędkość. No ale taki zapis nie wymaga żadnego dociekania, Pamiętam jak prof. Stefański na zajęciach z prawa o ruchu drogowym się nabijał właśnie z tego, że policja ucieka od znalezienia prawdziwej przyczyny wypadku bo im się nie chce badać sprawy. No i całe społeczeństwo też się nabija co oczywiście jest dla tegoż społeczeństwa podcinaniem gałęzi, na której siedzi.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
policja ucieka od znalezienia prawdziwej przyczyny wypadku bo im się nie chce badać sprawy.
Badał kiedyś Kaagular ile przeciętny dochodzeniowiec ma spraw "na biegu"? No bo jeśli ma "zbyt dużo" to ogólnie zrozumiałym jest to że "chodzi na skróty" że szuka najprostszych rozwiązań. Wyobraźmy sobie że policjant operacyjny ujawnia "dziuple" ze skradzionymi 20-oma samochodami. Gdy sprawa się zakończy to jak myśli Kaagular kto za wykrycie tej dziupli otrzyma największa premię: kierownik sekcji naczelnik wydziału czy któryś z komendantów? Tu tkwi paralogia Policji. Nie opłaca się być dobrym czy bardzo dobrym dochodzeniowcem
bo za znalezienie prawdziwej przyczyny wypadku premii się nie dostanie natomiast za zaniedbania w pozostałych sprawach spowodowanych zbytnim zaangażowaniem w poprzednia sprawę wytyk od prokuratora a na skutek tego "pajdę" można już dostać.
No niestety nie kręcą o tym programów wiec I love PiS tego nie wie
.

_____________________ napisał:
Czy Ziobro naprawdę nie ma mocy by USTAWKĘ rozwalić?
Niech ktoś napisze I love PiS(bo mnie blokuje) że ministrem od Policji nigdy nie był Ziobro.



pan k napisał:
Wielu miastach rządzi Oligarchia okradająca miasta . Ta oligarchia wymusza by policja wystawiała jak najwięcej mandatów . By to ułatwić tworzy większości przypadków absurdalne zakazy parkowania . Idealne miejsce do parkowania ale nagle niespodzianka i zakaz parkowania . Nielegalne izby wytrzeźwień które jawnie lamią prawo i bez swojej zgody trafią tam osoby które nie złamały żadnego prawa. Większości krajów osoby pijane wracają same do domu lub jeśli pogoda pozwala śpią na ławce. Trafiają do szpitala lub do celi na noc.
Pan K to może Nam dowieść że pieniądze z policyjnych mandatów trafiają do kasy miast czy powiatów(gdzie zostały wystawione) czy jak zwykle tak sobie głupoty pierd....? Bo chyba od tego należy zacząć. Dotychczas sądziłem że trafiają do stolicy województwa. Czy zatem to się zmieniło?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
kszyrztofff napisał:
policja ucieka od znalezienia prawdziwej przyczyny wypadku bo im się nie chce badać sprawy.
Badał kiedyś Kaagular ile przeciętny dochodzeniowiec ma spraw "na biegu"? No bo jeśli ma "zbyt dużo" to ogólnie zrozumiałym jest to że "chodzi na skróty" że szuka najprostszych rozwiązań. Wyobraźmy sobie że policjant operacyjny ujawnia "dziuple" ze skradzionymi 20-oma samochodami. Gdy sprawa się zakończy to jak myśli Kaagular kto za wykrycie tej dziupli otrzyma największa premię: kierownik sekcji naczelnik wydziału czy któryś z komendantów? Tu tkwi paralogia Policji. Nie opłaca się być dobrym czy bardzo dobrym dochodzeniowcem
bo za znalezienie prawdziwej przyczyny wypadku premii się nie dostanie natomiast za zaniedbania w pozostałych sprawach spowodowanych zbytnim zaangażowaniem w poprzednia sprawę wytyk od prokuratora a na skutek tego "pajdę" można już dostać.
No niestety nie kręcą o tym programów wiec I love PiS tego nie wie
.

_____________________ napisał:
Czy Ziobro naprawdę nie ma mocy by USTAWKĘ rozwalić?
Niech ktoś napisze I love PiS(bo mnie blokuje) że ministrem od Policji nigdy nie był Ziobro.



pan k napisał:
Wielu miastach rządzi Oligarchia okradająca miasta . Ta oligarchia wymusza by policja wystawiała jak najwięcej mandatów . By to ułatwić tworzy większości przypadków absurdalne zakazy parkowania . Idealne miejsce do parkowania ale nagle niespodzianka i zakaz parkowania . Nielegalne izby wytrzeźwień które jawnie lamią prawo i bez swojej zgody trafią tam osoby które nie złamały żadnego prawa. Większości krajów osoby pijane wracają same do domu lub jeśli pogoda pozwala śpią na ławce. Trafiają do szpitala lub do celi na noc.
Pan K to może Nam dowieść że pieniądze z policyjnych mandatów trafiają do kasy miast czy powiatów(gdzie zostały wystawione) czy jak zwykle tak sobie głupoty pierd....? Bo chyba od tego należy zacząć. Dotychczas sądziłem że trafiają do stolicy województwa. Czy zatem to się zmieniło?
Większość trafia do miasta i pomagaj sępieniu pieniędzy.
Przez zakazy parkowania i zamiast budować parkingi to wyznaczają zakazy parkowania i ten sposób okradają
kierowców i stają się łupem ,
wielu miastach istnieje izba wytrzeźwień które istnieją
dla pieniędzy.
Nagrodę mogą dostać się do straży miejskiej a
tej służbie stworzonej całkowicie dla okradania mieszkańców
panuje nepotyzm.
Większość strażników wcześniej pracowała w policji.
Szczególnie polują na kierowców i wysłaniu jak największej liczby
osób do izby bo chcą trafić do straży.
Zyskują spore wynagrodzenie i lenistwo na koszt miasta .
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
To dziwne bo mandat który miałem w ręku miał podane konto instytucji w stolicy choć na peryferiach mazowieckiego go wystawiono.
Zakładam że Pan K jakoś Nam to zrozumiale wytłumaczy w przeciwieństwie do sprawy Frasyniuka.
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Policjanci opisali aktualnie panujące zasady - bez mandatów, zatrzymań, kontroli - do BAZY nie wracaj!
Dla mnie OK. Bo przecież na tym polega ich praca. Mają kontrolować, zatrzymywać , karać. Za to im się płaci.



Kaagular napisał:
Czemu policjant musi się tłumaczyć, że kogoś pałą walnął albo w kajdanki zatłukł?
Aby nie mógł bez powodu każdego walnąć pałą?
 
Do góry