Dzięki "twarzy" z drukarki Windows 10 odblokował mojego laptopa...

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Tyle się ostatnio mówi o nowoczesnych zabezpieczeniach ...
Ostatnio dość głośno o Windows 10 i możliwości logowania do konta za pomocą kamerki w laptopie i własnej twarzy.
Zrobiłem test. Na ploterku wydrukowałem w super jakości twarz żony.
Wyciąłem, przypicowałem i na własną facjatę zamontowałem.
Zasiadłem przed laptopem a on skubaniec bez najmniejszego grymasu rozpoznał twarz żony i zalogował mnie do konta w komputerku.
Normalnie padłem z nóg!

A teraz wystarczy tylko zebrać fotki rodzinne z facebooka, podrukować i mamy dostęp do prawie wszystkich rodzinnych urządzeń z chorym Windows 10...
no i muszę dodać jeszcze słynne buhahahahaaaa... bo sytuacja wymaga
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Bo Win10 skanuje twarz w 2D, dlatego odblokowało. Inna sprawa jest w iPhone X gdzie skan twarzy jest 3D, trudniejszy do oszukania.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Windows 10 ma więcej takich nieśmiesznych błędów. Dziwię się ludziom którzy z niego korzystają z własnej woli.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dokładnie. Ja sobie ztuningowałem za pomocą NTlite oraz Dism++7 Windows 7 Pro i powiem szczerze że lepszego systemu nie ma (prócz macOS Sierra High ale to inna bajka).
Mój obecny W7 na dysku Samsung 960 włącza się w 1 sekundę. Znika logo Biosu i od razu mam pulpit, załadowane ikony w trayu i aktywny internet (i to na modemie hilink).
Tyle że odchudziłem W7 o wszystko co było mozliwe. Nie mam nawet Windows Update, Defendera, nie ma nic od Microsoftu co uznałem za SZAJS.

Aha...

Ten sam temat identycznej treści z amerykańskiej ELEKTRODY (http://elektroda.pl) zniknął w czasie 10 minut od zamieszczenia.
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Też nie korzystam z 10 i dobrze zrobiłam... Kiedyś w pracy miałam i jedna z aktualizacji zepsuła mi dostęp do internetu, jak? a kto to wie, działał i nagle przestał :pokrecony:
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dostęp do neta to pikuś w porównaniu z dziesiątkami milionów komputerów z procesorami AMD które po aktualizacji już się nie włączyły.
Odpowiedź Microsoftu na błąd: już nad tym pracujemy z firmą AMD, przepraszamy, niebawem problem poprawimy.
No i poprawili... po 43 dniach!!
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
No to bardzo szybko :przewraca: słyszałam coś o tym, dobrze w takim razie, że nic poważniejszego mnie nie spotkało, no ale tak czy inaczej aktualizacja która coś psuje... Nienienie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ja od kilku miechów testuję także MacOS-X o nazwie High Sierra czyli prosto mówiąc system operacyjny znany z Appla. Testuję go na zwykłym PC i zwie się to wtedy Hamac".
No i przyznam że ... Windowsa za jakiś czas czeka u mnie chyba cmentarz.
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
grzesio_89 napisał:
Bo Win10 skanuje twarz w 2D, dlatego odblokowało. Inna sprawa jest w iPhone X gdzie skan twarzy jest 3D, trudniejszy do oszukania.
Skan 3d też można oszukać. I to łatwiej niż 2d....

_____________________ napisał:
Dokładnie. Ja sobie ztuningowałem za pomocą NTlite oraz Dism++7 Windows 7 Pro i powiem szczerze że lepszego systemu nie ma (prócz macOS Sierra High ale to inna bajka).
Mój obecny W7 na dysku Samsung 960 włącza się w 1 sekundę. Znika logo Biosu i od razu mam pulpit, załadowane ikony w trayu i aktywny internet (i to na modemie hilink).
Tyle że odchudziłem W7 o wszystko co było mozliwe. Nie mam nawet Windows Update, Defendera, nie ma nic od Microsoftu co uznałem za SZAJS.

Aha...

Ten sam temat identycznej treści z amerykańskiej ELEKTRODY (http://elektroda.pl) zniknął w czasie 10 minut od zamieszczenia.
Żadne programy nie odchudzają systemu... najlepiej jest modyfikować rejestr::

Klucze podejrzane:

HKIM::zend
Klucz jest PLP w stylu Zeev Suraski
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A ja sobie wymieniłem Nokię 6510 na NOWOŚĆ i oczopląsu dostaję. Po co aplikacji OLX dostęp do moich SMSów, książki telefonicznej, maila i wykazu wykonanych rozmów, ktoś wie????
Tak tylko pytam bo już zrobiłem roota i uzbroiłem system w co trzeba (xprivacy, xplosed, inny recovery i podobne).
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Po co im Twoje dane? Aby jakiś zjebany CEO mógł wyrazić zgodę na to aby jakiś równie zjebany szmatławiec (czytaj marketingoweiec) mógł handlować Twoimi danymi zczytanymi z Twojego telefonu w tle.
 
Do góry