Poszukiwany aparat do 4 tys.

ciamajda

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ostatnio myślałem o zmianie aparatu. Odłożyłem trochę grosza. Jakie modele albo model moglibyście mi polecić? Zaznaczam, że nie robię zdjęć zawodowo, ale posiadam już pewne doświadczenie w fotografii. Dlatego nie chce kupić jakieś zwykłej cyfrówki, tylko coś lepszego. Aparat głównie potrzebny do robienia zdjęć w trakcie wyjazdów, czy na imprezach rodzinnych. Dobrze by było, gdyby nie był zbyt wielki. Możecie coś polecić?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Szukaj sprzętu z soczewką Carl Zeiss i tylko takiej. Jak juz znajdziesz to dalej bierz pod uwagę układy stabilizacji obrazu i czas reakcji ogniskowej na ruchomy obraz. Dalsze to czasy naświetlania / otwarcia przesłony (musi mieć ich naprawdę sporo manulanie ustawianych). Dawno temu gdy mało wiedziałem nie sądziłem że tańsze Sony mające zaledwie 5.0MPX będzie znacznie lepsze od powiedzmy Canona który ma 20.1 MPX!!!
W poszukiwaniach zatem nie nabieraj się na liczbę MPX i bajery związane z nagrywaniem FULL HD/4K.
Tanie aparaty wprawdzie nagrywaja już filmy 4K lecz w 98% przypadków jest to kit bo u nas Polska to Polska i na rynku aparatów/kamer jest dosłownie ten sam TRIK/MYK co z telewizją.
Znasz różnice między HD READY a FULL HD prawda? W czasach w których istaniało już pełne HD czyli 1080p wszystkie Polskie stacje TV nadawały w 720p oznajmiając NARODOWI że to HD!
Kupował zatem laik telwizor 45" z Full HD i ładował szczenę w podłogę gdy włączył na tym ot by TVN w 720p. Sama kratka na ekranie + pikseloza - takie HD mieliśmy.
Tak samo mamy teraz z aparatami i kamerami Video. Cwaniaki z Chin konwertuję 1080x1920 do 1714x3656 na zmodyfikowanym H264 programowo i dodają nakleję 4K READY na sprzęcie.
trzeba mocno uważać by nie kupić HD+READY za 4000zł :D
 

hej_teros

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
ciamajda napisał:
Ostatnio myślałem o zmianie aparatu. Odłożyłem trochę grosza. Jakie modele albo model moglibyście mi polecić? Zaznaczam, że nie robię zdjęć zawodowo, ale posiadam już pewne doświadczenie w fotografii. Dlatego nie chce kupić jakieś zwykłej cyfrówki, tylko coś lepszego. Aparat głównie potrzebny do robienia zdjęć w trakcie wyjazdów, czy na imprezach rodzinnych. Dobrze by było, gdyby nie był zbyt wielki. Możecie coś polecić?
Patrząc na to do czego ten aparat będziesz wykorzystywał, upierałbym się przy zwykłej cyfrówce. Przecież zdjęcia robisz tylko w domu, czy czasem w plenerze na spacerze. Po co jakiś drogi aparat?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Tak mówią tylko Ci którzy tylko zwykłą cyfrówką w życiu operowali albowiem kompaktowe aparaty w przedziale cenowym do 1500zł nie nadają się do wykonywania dobrej jakości fotek w sztucznym oświetleniu i nie ważne czy maja 10 czy 1000 mega pixeli. Kopaktówka za 800-1000zł to zaledwie 10% tego co daje już choć by sprzęt za 3500zł. Niestety ale jakość kosztuje. Kolejna sprawa to to że tego typu sprzętem utrwalasz swoje życie w postaci dobrej jakości filmów i fotek.
Wiesz jak wyglądają dzisiaj filmy kręcone 15lat temu w QVGA 240p na ekranie 4K? A wiesz jak wyglądają fotki 320x240 sprzed 15 lat?
 

mr_kindel

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nawet jeśli ktoś nie robi zdjęć zawodowo, to posiadanie dobrego aparatu nie jest grzechem. Cyfrówka jest dobra na innego rodzaju imprezy, bo nawet jak się stłucze, to nie będzie żal. Ja sam nie jestem zawodowcem, a też pozwoliłem sobie na lepszy aparat, bo chce żeby zdjęcia zrobione przeze mnie były wysokiej jakości. Ja bym Ci polecał aparaty Sony. Nie jestem jakimś super znawcą, ale zdjęcia wykonane przez niego mi się podobają.
 

ciamajda

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja super znawcą nie jestem, ale dobrze by było posiadać jakoś dobry sprzęt. Istotne dla mnie jest to, żeby sprzęt robił wysokiej jakości zdjęcia, czy filmy. Żeby potem nagrania nie wyglądały, jakby były robione kalkulatorem. Idźmy jestem z duchem postępu.Też patrząc na komentarze, to zgadzam się z nimi. Lepiej kupić coś droższego niż męczyć ze zwykłą cyfrówką. Ona jest dobra, jak idziemy gdzieś na imprezę. Jest mała a jak się coś z nią stanie to nie będzie żal. Jak wspominałem, ja bym potrzebował aparat, który będzie robić dobre zdjęcia na wyjazdach, czy imprezach okolicznościowych i nie będzie zabierać dużo miejsca w plecaku. Mr_Kindel, a Ty jaki sprzęt posiadasz?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
To jest duże bo...

droga_swiatla.jpg


i małe info:

t1.jpg


Stabilizacja mechaniczna a cyfrowa = spora różnica bez statywu...
 

mr_kindel

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Od dłuższego czasu korzystam z sony alpha i jestem zadowolony. Aparacik się świetnie spisuje. Zdjęcia są dobrej jakości. Jak ogarniasz mniej więcej temat, to i tutaj nie będziesz mieć problemu z dopasowaniem wartości zdjęcia. Jest stosunkowo mały, więc nie muszę tachać całe torby na sprzęt. Znalazłem go w miarę przyzwoitej cenie. Zobacz, czy przypadnie Ci do gustu. To ten model - matrixmedia.pl/aparat-sony-ilce-7kb.html
 

MIL0SZ

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Popatrz na te grafiki wrzucone przez _____________________ . Całkiem dobrze masz tam wytłumaczone co i jak i dlaczego. Ja nie jestem wielkim specjalistą, że tez nie powiem Ci na co dokładnie należy zwracać uwagę. Ja kupując mój obecny aparat chciałem, żebym mógł go wszędzie brać i żeby nie ważył zbyt dużo. Jak łazisz dużo po górach, to niepotrzebne Ci dodatkowe obciążenie, a z tym aparatem nie mam problemu. Wrzucam go na górę plecaka, żeby był zawsze pod ręką i nie ma problemu.
 

hej_teros

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Mówicie tak, jakby wybór aparatu był wyborem pomiędzy życiem, a śmiercią. Według mnie, skoro szuka aparatu mającego służyć tylko na co dzień, nie warto wydawać tak dużej kwoty. Przecież może kupić coś tańszego. Ja bym wolał część tej kasy przeznaczyć na jakiś wyjazd, niż wszystko na aparat. Posiadałem różne aparat, nie tylko cyfrówki. Nie widzę jednak sensu, by wydawać aż tyle na aparat, jeśli ma służyć tylko na co dzień.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Taaa? A wiesz jak wyglądają fotki wydrukowane u fotgrafa z lichego aparatu? Sądzisz że BRAK OSTROŚCI nie przeniesie się na papier? Że miło po latach takie foty oglądać?
Miej chęć zauważyć iż dla wielu ludzi nie liczy się tylko CENTRUM bo sobie stoisz na środku fotki i masz fajną minę. Co mi po CENTRUM jeśli w tle plener i horyzont zamazany?
Jaką WARTOŚĆ ma fotka w której ZA PLECAMI jest wszystko rozmyte?
Wiem że cieżko jest odpowiedzieć na takie pytania w chwili w której nie widzi się różnic. Znajdź jakiegoś zanjomego który ma naprawdę dobrą lustrzankę, idźcie sobioe gdzieś w plener popstrykać kilka fotek.
Weź też przy okazji do porównania tanią kompaktówkę i róbcie zdjęcia w tym samym miejscu. Potem leć do fotografa i wydrukuj fotki z obu aparatów na papierze o rozmiarach np. 10x15, 20x30...
a wtedy zrozumiesz o co mi chodzi a prawdziwa wartość fotografii najczęściej jest dopiero po 20,30,40 latach!
Aparaty kliszowe (kolorowe) były NORMĄ na zachodzie już w latach 70-tych! Konica, Minolta, Kodak.
Zatem dlaczego pomimo dostępności 99,2% naszych dziadków / rodziców posiada fotki czarno białe? Widzisz o czym mowa?
Nie chciał byś teraz siedzieć i oglądać albumów rodzinnych sprzed lat w kolorku?
A u nas co wtedy było? Smiena z soczewką rozpraszającą światło?

Dla mnie szajsowne foty nie mają wartości a sprzęt które je robi tym bardziej. Wielu chwil z życia nie da się przewinąć!!!
Zakup dobrego aparatu to zakup na wieleeee lat! Dzisiejsze soczewki, obiektywy i inne + te całe 20-40MPX to kosmos i tyle wystarczy na całe życie.
No i wiem że w "chorym" kraju wydatek 4000-6000zł to w 99% przypadkach kosmos ale trzeba zerknąć na to zza Odry. 4000-6000zł to jedna pensja kasjerki na zachodzie
zatem taki aparat nie jest drogi - my tylko żyjemy w Rumunii i to nas myli...

Czym jest aparat kompaktowy za 550zł na zachodzie w chwili w której masz 15€/h i robisz dniówkę 10h?
Śmieciem kolego i takimi "śmieciami" karmią zachodnie markety nasz naród!
 

hesztag

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Przeglądam te dyskusję i za bardzo nie rozumiem, dlaczego ludzie tak bardzo się rzucają, jeśli ktoś chce wydać większą kwotę na aparat. Nie każdy chce korzystać z cyfrówki. Ewentualnie, jeśli ktoś kieruje się tylko ceną i chce kupić cokolwiek, by było że ma aparat. Ja osobiście wolę wydać więcej, ale kupić sprzęt, który będzie mi starczyć na lata. Nie widzę powodu, żeby robić komuś wyrzuty, jak wydaje swoje własne pieniądze. Lepszy sprzęt, niestety wiążę się z większymi kosztami, ale zrobione zdjęcia będą o niebo lepsze. Skoro Ciamajda ma już pewne doświadczenie, to zakup zwykłej cyfrówki tylko go ograniczy.
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
No niestety nasze kochane społeczeństwo takie jest. Kilku będzie chciało pomóc i wskazać jakąś ścieżkę. Reszta się będzie czepiać, że nie ma na co kasy wydawać i po co mu taki sprzęt. Sam ostatnio kupowałem nowy aparat, to jak kolega się dowiedział ile za niego dałem, to teksty typu, a po co to, a na co to... Już nie możesz nic porządnego kupić, albo wydać trochę więcej, bo reszta się przyczepia. Tak samo jest z aparatami. Nie twierdze, że trzeba zawsze kupować najdroższe, ale też na takim sprzęcie nie ma co oszczędzać. Ja jestem z tych co to lubią sobie zdjęcia wywoływać kiedyś, a obecnie drukować. I jest diametralna różnica, jeśli zrobi się zdjęciem komórka, cyfrówką, czy porządnym kompaktem albo lustrzanką. Jak ktoś lubi robić zdjęcia kalkulatorem, jego sprawa, ale niech nie narzuca tego innym.
 

xeniasan

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
Cześć! bo widze, że tutaj dyskusja trwa, ale nie chce otwierać nowego wątku. Lepiej kupić samo body i osobno obiektyw? Czy jak kupię cały zestaw razem, to jakaś hańba?
 

MIL0SZ

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Doradziłbym Ci, że lepiej kupić zestaw, niż wszystko osobno. Na sam początek, nie szalej, chyba że możesz sobie na to pozwolić. Tutaj gdzieś w wątku, chyba powyżej była wrzucona tabela, według której możesz dobrać sobie sprzęt jaki potrzebujesz
 

xeniasan

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
Szczerze, to już mam coś upatrzone i zastanawiam się, co by wybrać. Dlatego też chciałem porady. Bo łącznie chciałbym się zmieścić tak w 2-3 tys. Im mniej tym lepiej, wiadomo. A aparat porządny w domu zawsze się przyda. Zwłaszcza, że przed nami kilka komunii i ślub... To fajnie też uwiecznić to na jakimś porządnym sprzęcie. Dużo słyszałem, że jak chodzi o taki amatorski sprzęt, to najlepiej na sony się zdecydować. Co o tym sądzicie?
 

mr_kindel

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Amatorsko to chyba jak najbardziej. Jak chodzi o twó przedział cenowy, to poleciłbym Ci ten model. matrixmedia.pl/aparat-sony-dsc-rx10.html myśle, że w zupełności spełniby twoje wymagania. A jak na sam początek, to pozwoli Ci też się trochę pobawić.
 
Do góry