Pośmiertnie awansowany... "na co i po co to komu?"

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dlaczego w tym chorym kraju o odznaczeniach za zasługi przypominamy sobie dopiero gdy ktoś juz odejdzie?
Po co to komu?

Przykład Franka Hynka! Dali mu podpułkownika ale dopiero gdy zmarł!
Śmiech na sali normalnie!

Dlaczego nasze władze czekają z odznaczeniami aż do chwili w której samemu "nagradzanemu" będzie wsio ryba czy biwakuje w grobie jako major czy pułkownik...
Co to za nagroda ta te odznaczenie pośmiertne?? To tak jak obiecać teściowej że damy jej chatę za friko i dzień wcześniej ją ubić...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo my kochamy pomniki i gadulstwo o polityce historycznej zamiast normalnej pracy i życia codziennego
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Mi sie wydaje że chodzi też o kasę bo wyższy stopień wojskowy za życia = wyższa emerytura no ale po co mi PUŁKOWNIK w grobie?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rodzina się wzbogaci dzięki temu
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Rosyjski pilot którego samolot został zastrzelony chyba w poniedziałek, wysadził się granatem żeby nie wpaść do niewoli tej islamskiej dziczy.
Najpierw oczywiście opróżnił cały magazynek strzelając do nich w trakcie spadania na spadochronie.
Dostał oznaczenie pośmiertnie i bardzo słuszny gest bo dzięki temu rodzina będzie miała z tego tytułu korzyści.
Gdyby tego nie było to zostałaby sama sobie.
Żołnierze muszą wiedzieć że Państwo stanie murem za nich. To podnosi morale armii.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Niooo, za sam lot nad DZICZĄ powinni dawać ordery + $$$€€€ i to jeszcze "żywym!"
Ja do armii bym poszedł tylko gdyby była wojna i tylko dlatego że dali by kałacha ... ale wtedy ostro bym się zastanawiał do których "walić" bo "z naszych" to spokojnie kilku bym znalazł na odstrzał...
 
Do góry