Zakład Uboju Społecznego (ZUS) i UbijanieSpołeczne (US)

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Zakład Uboju Społecznego (ZUS) + kumpel US (Urząd Skarbowy)

Od xxx czasu w programach telewizyjnych ot by "w sprawie dla reportera..." pokazuje się jak ZUS walczy o to by nie przyznać renty.
Mam tu na myśli sprawy sądowe wytaczane przez ZUS tym którzy latek pracy nie wyrobili.
Ogromna liczba ludzi w naszym kraju ma nie przepracowane lata pracy i ze względu na stat zdrowia nie mogła przepracowac lat do końca.
Przykładów są setki i nie ma sensu ich wszystkich tu wymieniać.
ZUS układa orzeczenia w taki sposób by Sądy miały podstawy do odmowy przyznania renty.

Moje pytanie brzmi:

Gdzie podziały się składki za przepracowane lata
Dlaczego na ich podstawi enie można obliczyć renty i jej przyznać - będzie mniejsza ale będzie
Czy to nie jest przypadkiem wyłudzanie pieniędzy od społeczeństwa i czy do końca jest to zgodne z prawem

Przez 20lat ZUS bierze kasę a gdy człowiek chory kończy pracę zawodową w wieku powiedzmy 60lat to ZUS ma ogromny problem
z przyznaniem renty na podstawie tego co już dostał.
Nie przyznaje nic!

Dlaczego?
Przecież ZUS nie dostał od składkodawcy "NIC" ???

W kraju wiele razy debatowano nad zamknięciem CBŚ, CBA i podobnych. Moim zdaniem to Z.U.S. jako złodziej numer jeden a po nim US powinni zostać odstrzeleni.
Dlaczego złodzieje??

Ile tak naprawdę płacimy składek w całym życiu??

Policzmy to na przykładzie pensji 2500zł netto z umowy o pracy:

- pensja 2500zł netto dla pracownika

składki emerytalne 340,88zł
składki rentowe 52,39zł
-------
razem 393,27zł


Kwota brutto uwzględnia jeszcze zaliczke na PIT, składki zdrowotne i chorobowe ale tego nie biorę pod uwagę.
Natomiast w kosztach pracodawcy są jeszcze i to raz jeszcze:
- składka emerytalna - 202,31zł
- składka rentowa - 31,09zł
-------
razem 233,40zł

Łącznie od kwoty 2500zł netto płacimy 626,67zł miesięcznie.

I teraz przyjmijmy że pracujemy nieprzerwanie od 20 roku zycia do 67 roku życia.
Łącznie jest to 47 lat czyli 564 miesiące. Przyjmijmy iż 10 lat nie pracowaliśmy i odejmijmy od tego
120 miesięcy. Zostaje nam równe 444 miesiące w których płaciliśmy składki.
Jak łatwo policzyć: 444 x 626.57zł = 278241,48zł
Tyle ZUS dostał z całego naszego życia i celowo nie wliczam w to zdrowotnego i chorobowego bo szlag Was trafi!
U lekarza na NFZ byłem w swoim życiu może ze 20 razy i to tylko po zwolnienie do szkoły :)
Takich ludzi jak ja jest w ciul i jeszcze trochę. Nie chodzą do lekarzy a płacą ale mniejsza z tym bo o całkiem co innego tu chodzi.

I teraz lądujemy na emerturce w wieku lat 67. Z tego co widzę (realnie patrząc) to facet zmasakrowany 40 letnią pracą
żyje w dzisiejszych czasach chemii i uboju szpitalnego max. 20lat (oby!!!).
Nie znam ludzi którzy dociągneli 90-tki. Są to przypadki sporadyczne. Najczęściej umiera się w wieku 81-85lat.
Przyjmijmy że dociągniemy do 80-tki!
Ile to lat od 67 roku życia? Ano ino 13.

Gdybyśmy podzielili kasę wpłąconą w ZUS na okres 13 lat - mieli byśmy rencinę na kwotę:
278241,48zł / 156 miesięcy = 1783,59zł + odsetki z banku za trzymanie latami kasy czyli spokojnie 2000zł miesięcznie.

Dlaczego zatem ZUS złodziej wypłaca tak niskie emrytury??
Dlaczego masowo odmawia przyznania rent w przypadku neizdolności do pracy?
Gdzie są skłądki zdrowotne/chorobowe płacone przez podatnika? To są kwoty wyższe jak same składki rentowo/emerytalne!

Gdzie jest kasa?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
kasa jest

ale ZUS kombinuje aby nie dawać rent, krzywdzi faktycznie potrzebujących ludzi schorowanych bo oni nie mają na łapówki
a jednocześnie daje renty zdrowym, którzy albo mają kasę na łapówki albo kumpli w komisjach
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Konkretnie się odniose.
Pieniądze że składek? Jakich?
Tych z wojny światowej kiedy pokornie urodzone w latach 20-30 nie płacilo bo walczyli na wojnie?
A może tych którzy po wojnie obudowywali Polskę?
To kto płacił?
Ci urodzeni w latach 50 i pracujący w państwowych zakładach komunistycznych?
A guzik płacili to była fikcja. Zakłady żadnych Zusów nie płacily bo zyski z produkcji szły do Rosji.
Płacilo pokolenie które pracowało w latach 90, 2000 i dalej. Na nich ten system się opiera.
W połączeniu z niskim wzrostem demograficznym i niskimi płacami niestety mamy to co mamy.

Nie ma znaczenia ile razy Ty byłeś u lekarza bo dziś piszesz ze raz tylko a jutro możesz się dowiedzieć o chorobie której koszty leczenia mogą iść w setki tysięcy PLN lub mieć rozległe operacje, długoletnią rehabilitację i inne których Ci nie życzę.
Znaczenie ma budżet który jest oparty o statystyce i prognozach. Zdrowy wiecznie nie będziesz więc nie możesz pisać tylko że swojego punktu widzenia.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale od 1990r do dziś minęło 28lat. Nie uzbierali w chwili w której już wszyscy płacili? A te pałace ZUSowskie to nie dało by się przenieść do tysięcy oddziałów Urzędów Pracy i ściśle zintegrować?
A to:
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/urzednicy-zus-maja-najwiecej-limuzyn-kupuja-je-za-twoje-pieniadze/drt9mlr

A to:
https://www.computerworld.pl/news/ZUS-wymienia-komputery,116124.html

18000 komputerów na kwotę 40 milionów złotych czyli 2222,22zł za komputer. Policzmy zatem ile kosztuje składak do biura:

- płyta główna pod socket1150/1151 Asrock/MSI = 189zł
- procesor Intel Celeron G1830 a w tym zintegrowana Intel HD = 179zł
- dysk 500GB sata3 = 139zł
- obudowa z zasilaczem Chieftec 350W = 189zł
- monitor 21" LCD FullHD = 319,00zł
- nowa myszka z klawiaturą = 79zł
- kostka 4GB DDR4 2133 = 109,99zł
-----------
1203,99zł + przesyłka kurierem 35zł
Tracimy zatem 1019zł na jednym komputerze czyli x 18000 = 18.342.000zł w błoto i weźmy pod uwagę że są to ceny ze sklepów z ceneo a nie z hurtu!!!!!
Zestaw takowy powinien w hurcie nie przekraczać 900zł a takowe jak myszki, klawiatury, obudowy a nawet napędy DVD można zostawić ze starszych zestawów.
Przecież w każdym ZUS jest do groma informatyk na pokładzie, prawda? Mają problemy z wymianą sprzętu??? No to na bezrobocie tumanów wysłać!!!
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie jestem zwolennikiem ZUS żeby było jasne.
Jednak te wyliczenia to też okroiłes musiałbyś znać dokładną specyfikację sprzętu żeby to porównywać.
Oprogramowanie Windows, jaka firma, jakie karty graficzne, czy mają Office'a jakie licencje zawierał przetarg itd itd
Trudno tak wyliczać jak to zrobiłeś bo to się mija z celem.
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Gdzie podziały się składki za przepracowane lata Dlaczego na ich podstawi enie można obliczyć renty i jej przyznać - będzie mniejsza ale będzie Czy to nie jest przypadkiem wyłudzanie pieniędzy od społeczeństwa i czy do końca jest to zgodne z prawem
Składki poszły na emerytury dla twojej babki, dziadka itd.
Pytanie drugie , nie można bo takie jest prawo.
Pytanie trzecie tak to jest zgodne z prawem.
Aby dostac emeryture, rentę trzeba wczesniej pracowac odpowiedni czas.
Oczywiscie dla ukrainców są lepsze warunki, dba o to lobby ukrainskie w Polsce.



danielr9 napisał:
A guzik płacili to była fikcja. Zakłady żadnych Zusów nie płacily bo zyski z produkcji szły do Rosji.
Powiem inaczej to ubezpieczenie a nie lokata w banku.
Ubezpieczenia te zostały tak wymyslone aby ci co dzisiaj pracują placili na tych którzy juz nie mogą pracowac.

Aha ci co nie łapią sie na emerytury, renty dostają zasiłki od panstwa oczywiscie mniejsze bo to jałmużna.
Jak sam nie placiles wczesniej to jak możesz rządac aby na ciebie ktos placił? Jestem socjalistą ale to juz komunizm.
Nie placiles skladek to teraz dostajesz jałmużę od panstwa, zasiłki.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Bierze je kasta urzędnicza i Dyrektorzy ZUS.
Organizują za to szkolenia które są pijackimi orgiami.
Za resztę Budują pałace.
Gdyby zlikwidowano ZUS , KRUS , Senat i Powiat
a dodatek obecne finansowanie partii i zastąpiono je
zasadą że każda partia dostaje za głos jakąś kwotę
pieniędzy to zaoszczędzono by nadmiar pieniędzy.
Każdy emeryt mógłby dostawać 5 tys złotych.
 
S

serwor

Guest
pan k napisał:
Każdy emeryt mógłby dostawać 5 tys złotych.
Ej tam powiem więcej , każdy emeryt dostałby 100.000 i dziewicę z Tajlandi oczywiscie katoliczkę zdrową bez AIDS i rzerzączki.
A tak naprawdę można poznac dokładne wyliczenie tych 5 tys na emeryta? Bo inaczej Panie K piszesz pan bzdury.



pan k napisał:
Gdyby zlikwidowano ZUS , KRUS , Senat i Powiat
Najlepiej zlikwidowac całe panstwo, pan jestes Panie K pieniacz pospolity. Niestety niereformowany, tacy jak pan zlikwidowali Rzeczypospolitę w XVIII wieku.
Bo to nie zaborcy ją zlikwidowali ale Polacy przez swoją głupotę.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
serwor napisał:
Każdy emeryt mógłby dostawać 5 tys złotych.
Ej tam powiem więcej , każdy emeryt dostałby 100.000 i dziewicę z Tajlandi oczywiscie katoliczkę zdrową bez AIDS i rzerzączki.
A tak naprawdę można poznac dokładne wyliczenie tych 5 tys na emeryta? Bo inaczej Panie K piszesz pan bzdury.



pan k napisał:
Gdyby zlikwidowano ZUS , KRUS , Senat i Powiat
Najlepiej zlikwidowac całe panstwo, pan jestes Panie K pieniacz pospolity. Niestety niereformowany, tacy jak pan zlikwidowali Rzeczypospolitę w XVIII wieku.
Bo to nie zaborcy ją zlikwidowali ale Polacy przez swoją głupotę.
KRUS istnieje tylko dla PSL i każdy sponsoruje wspaniałe życie dla tej organizacji a
bez dotacji państwa upadnie .
Senat nie ma żadnego uzasadnienia prawnego i logicznego.
Potwierdza tylko ustawy Sejmu .
Powiat legalnie tworzy nepotyzm i długi.
Blokuje budowę dróg bo część należy do miasta , powiatu i województwa .
ZUS okrada i doprowadza ludzi do nędzy i pomimo okradania
społeczeństwo państwo dopłaca z budżetu.
Nie żadnego sensu.
Pomimo nadmiaru pieniędzy ZUS ma nadmiar długów
i pożycza od banków pieniądze .
Robi wszystko by ludzie nie dostali pieniędzy
i większość chorych i osób przed emeryturą
żyje w nędzy bo dostają
status rencisty bez prawa do renty.
By dostać emeryturę trzeba pracować w jednej firmie
całe życie i mieć normalną umowę .
Tylko urzędniczy i służby mundurowe
mają stałą pracę .
Nie uzasadnione przywileje
poselskie .
Zwrot za paliwo i nie muszą
pokazać rachunków za paliwo
i nagle przejechali kilka tysięcy kilometrów .
Jawne oszustwo i mają już darmowy transport .
Mają Hotel Poselski a dostają dopłaty
do mieszkań i zwrot za hotele .
Darmowe kredyty i zyskują za darmo
nadmiar pieniędzy .
Sporo posłów ma długi bo
dostali darmowy kredyt od sejmu.
Ci nie potrzebni urzędniczy
i nie uzasadnione przywileje
poselskie okradają społeczeństwo.
Dodatkowo Posłowie dostali za darmo tablety a
większość nie potrafi obsługiwać tych urządzeń .
Te pieniądze pozwolą każdemu emerytowi zyskać 5 tys zł .
Emeryci zyskają godność jak Australii i Kanadzie .
Te państwa Gwarantują minimalną emeryturę każdemu .
Te osoby są wolne od nadmiaru podatków i
swobodnie oszczędzają nadmiar pieniędzy .
Tych krajach nie ma też podatku Belki
który jawnie okrada oszczędności
Polaków .
Nie są okradani przez OFE .
Dodatkowo zastąpienie Trybunału Sądem Najwyższym.
Sejm wybiera sędziów a ci sędziowie za niewiele
pracy mają wspaniałe wynagrodzenie .
Sąd Najwyższy zajmuje się potwierdzaniem prawa .
Powinien ich wybierać Prezydent .
Ci sędziowie jak nie mają zajęcia zajmują się zwykłymi
sprawami .
Sędziowie Trybunału bez sprawy nic nie robią
i za nic dostają wynagrodzenie .
Sztuka Nowoczesna zajmuje znieważaniem społeczeństwa
i okrada je np Teatr który wystawił Klątwę dostaje 1 milion zł miesięcznie .
Sztuka nowoczesna nie powinna dostawać pieniędzy a
Polskie zabytki na Ukrainie i w kraju są tragicznym stanie
bo pieniądze idą na sztukę nowoczesną .
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Prawdziwe pieniądze są ukryte w nadmiernej biurokracji a nie w pensjach dyrektorów ZUS czy KRUS.
Te ich pensje i przywileje są żadnym wydatkiem dla budżetu, bardziej chodzi o symbolikę sytuacji aniżeli realny problem.
Ludzie sobie powinni zdać sprawę z tego, że Socjalizm prowadzi do utopii.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
KRUS istnieje tylko dla PSL ?

Panie K nie wiem czy kolego zauważyłeś że w 2015r były wybory. Nowa władza tj. PIS wyczyścił wszystkie stanowiska w KRUS i obsadził swoich, prędzej znajdziesz igłę w stogu siana niż PSL-owca w KRUS
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
I bardzo dobrze. I bardzo dobrze że chociaż tyle ten PIS robi. Oglądaliście w TV? Aferka Olsztyńska? Chodziło o Helpera... ile milionów wyciągnęli!
A teraz tak na marginesie...
bo aż łzy w oczach stoją!

Całe życie człowiek łazi po tych ulicach i patrzy. Patrzy tu, patrzy tam... i uwierzyć nie może. Wiecie że ja naprawdę łudziłem się tym że te wszystkie luksusowe Mercedesy, Infiniti, Jaguary, BMW, Audi, Porsche i cała reszta
naprawdę są z uczciwej pracy???
A teraz od dwóch lat oglądasz programy w TV i wychodzi na to że 85% to kradzież i kombinowanie. Tego przeboleć nie mogę że pół żywota przepracowałem jako uczciwy człowiek i nie dorobiłem się nawet 10% tego co
mają takie prezesiki ot by z Helpera. Jeśli ten cały biznes w Polsce działał od lat tak jak działał HELPER to nic dziwnego że jesteśmy az tak bidulińskim narodem.
My już dawno powinniśmy byc o poziom wyżej jak niemcy a wiecie czemu? Bo jesteśmy bardziej pracowici i wytrwali!
Mam nadzieję że PIS kiedyś usadzi tych wszystkich sk...ńskich złodziejaszków!
Musi w końcu powstac rządowa instytucja która będzie nadzorować wydatki urzędów... a CBŚP/CBA powinni otrzymac możność ingerencji we wszystko i u wszystkich.
Ktoś kto jest uczciwy i nie ma nic do ukrycia tak jak np. ja i moja 1 osobowa firma to ... ma to gdzieś czy CBA wpadnie z kontrolą dziś, jutro czy poj. Naprawdę.

Te przekręty w fakturkach i kosztach to naprawdę plaga w tym kraju.
Jeśli 90% firm jest na mocy zrobic remont lokalu za kwotę XX.XXXzł to dlaczego tacy jak HELPER biorą kogoś kto robi to za kwotę XXX.XXX.XXXzł?
Odpowiedź jest prosta, prawda?
Aż wstyd że w kraju PRAWA i niby SPRAWIEDLIWOŚCI nie ma NIKOGO kto by zechciał tego pilnować.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
fajna aferka, tyle że bohaterem jest b. gwiazda PIS superagent Tomek
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dlatego PIS ma udowodnic że jest ponad partyjny. To doskonała okazja z Panem Tomkiem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sam agent się teraz puszy że go niszczą bo wiernie służy ojczyźnie, że się mszczą
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to na nią, on przecież nie wykaże majątku bo był urzędnikiem państwowym, zaraz go posądzą o łapówki
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Afery na kilka baniek to nie żadne afery.
Kupi działkę, auto, wybuduje dom albo pensjonat. Wejdzie spowrotem do gospodarki.
Bardziej bym się zajął tymi miliardami które z Polski wyfruwają w różny sposób.
Od sieci sklepów, po wielkie koncerny i banki aż po mafie vatowskie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pierwszy milion trzeba ukraść
ale swoją droga trudni było przeczuć że w PIS-e nauczy się tego biznesu, jakby był w przeszłości działaczem PO to nic dziwnego ale PIS ?
 
Do góry