Zakaz handlu w Niedziele

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Nie wiem czy ten temat był poruszany ale ciekawy jestem Waszych opinii na temat ustawy która wejdzie od Marca tego roku czyli już za miesiąc.
Początkowo zakaz obejmie każda pierwsza niedzielę miesiąca. Potem kolejne aż do całkowitego zakazu.
Handel w niedzielę to dobrze czy źle?
Co w kwestii pozostałych usług?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
już pojawiają się sposoby ominięcia

przede wszystkim to wszystko nie ma sensu bo dozwolony będzie handel internetowy
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
No ale sklepy internetowe nie muszą realizować zamówień w niedzielę a zamysłem Ustawodawcy było jak sądzę "ochrona pracowników" przez praca w tym dniu tygodnia.
Jednym słowem do kościoła a nie na zakupy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to zobacz na to z innej strony, sklep zamknie kasy, będzie pracował w magazynie i ludzie przy kompach będą dogrywać transakcje
 
S

serwor

Guest
Ja jestem przeciw ale za. Tak jak Wałęsa xD. No cóż trochę mnie wkurza że nie będę mógł kupować w niedzielę ale równoczesnie rozumię że ludzie pracujący w tej branży też chcą mieć wolne niedziele dla rodziny.
Ja bym zostawił co drugą niedzielę handlową, ale .... nie ja rządzę.



Herbatniczek napisał:
przede wszystkim to wszystko nie ma sensu bo dozwolony będzie handel internetowy
Przecież i teraz w internecie praktycznie w niedzielę nic nie zrobisz, zamówisz i tyle, wszystko automatycznie a ludzie dopiero w poniedziałek zatwierdzają.



danielr9 napisał:
Jednym słowem do kościoła a nie na zakupy.
Albo na spacer, do parku rozrywki, aquaparku itd, gdzie kto lubi. Chyba że znasz jakieś przepisy nakazujące chodzenie do koscioła?!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wprowadzą, a potem obowiązek rzucania na tacę
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W Anglii przy większości stacji paliw funkcjonują minimarkety. Myślę, że pójdą to drogą. Blisko mnie jest minimarket który jest czynny cały tydzień. ale w niedziele pracownicy mają wolne. Sami właściciele siadają za kasy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to też racja, o ile wiem to państwowy Orlen jest już przygotowany na to
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Powiem Wam że osobiście jestem tego zdania że handlować powinno się w każde dni tygodnia jeśli komuś to pasuje to dlaczego nie. Nie nam jest dyktowac komuś tego co ma robić w niedzielę. Jak ktoś chce pracować to ja nie mam z tym problemu.
Z drugiej strony mamy pracodawców którzy chcą wykorzystać każdy dzień do pracy i grono pracowników którzy są zmuszani do pracy w święta, niedzielę itd.
I teraz co zrobić żeby ich ochronić?
Nie jest raczej wyjściem zakazywanie handlu bo jak sami widzicie łatwo jest to obejść i to będzie wieczna ucieczka przed prawem, nawet gdy się pojawia nowelizacje ustawy.
Wydaje mi się że powinno się po prostu dobrze wynagradzać np. 200% dniówki bezwzglednie wypłacone + 2 dni wolnego do wykorzystania.
Sklepy same mogłyby decydować czy otwieranie sklepu w Niedzielę ma wogole sens. A jeśli ma to niech ci ludzie pracujący też coś z tego mają.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
popieram, dać tak wielką dniówkę żeby pracownikom się to opłacało a pracodawca musiałby dwa razy to przemyśleć
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
Pracowałem w sklepie w niedzielę. Dla większości pracowników jest to uwłaczajace i męczące. Już nie chodzi o Kościół, lecz o to, że trudno jest wiele rzeczy koordynować i planować dzialanie, jeśli dni wolne przypadają całkowicie losowo, chaotycznie. Nie ma rytmu.

Dziś pracuję od poniedziałku do piątku, od 6.00 do 14.00 weekendy wolne. Teraz jest dużo lepiej, łatwiej układać plan, działać.

Szczegolnie ważne jest to dla doroslych, odpowiedzialnych, a już szczegolnie, jak sie ma rodzinę.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ja się tylko tego obawiam że skutki tej ustawy będą takie ze zacznie się ją omijać z gorszym niż był skutkiem dla pracownika.
Teraz się słyszy że Orlen będzie robił własne sieci sklepów przy stacjach paliw.
Jakieś obejścia typu że można kupić przez internet a potem odebrać u ochroniarza.
Jeśli tak będzie to dopiero będziemy mieć w kraju Bonanze..
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest socjalizm w pełnej krasie, tworzą ustawę a następnie bohatersko będą zatykać dziury jakie potem powstają, koniec końców ustawa się zrobi dłuższa i szersza a omijana będzie dalej,

głupie myślenie że urzędnik państwowy może myśleć szybciej niż rynek i prywatny sektor
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dokładnie tak.
Chcą sterować ludźmi zakazami i nakazami a takie coś kończy się odwrotnie do zamierzeń
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale będą robić konferencje prasowe i głosić jak bohatersko walczą ze skutkami własnych ustaw, a głupi elektorat będzie się cieszył i popierał
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
to jest socjalizm w pełnej krasie, tworzą ustawę a następnie bohatersko będą zatykać dziury jakie potem powstają, koniec końców ustawa się zrobi dłuższa i szersza a omijana będzie dalej,

głupie myślenie że urzędnik państwowy może myśleć szybciej niż rynek i prywatny sektor
No popatrz to na zachodzie europy o tym nie wiedzą.
Tam jest tak od zawsze.
Ja jakos przezyje ze nie będę kupowal w niedziele, na początku może będą problemy ale potem wszyscy zapomną o kupowaniu w niedzielę.
To akurat nie jest jakiś poważny problem.
Herbatniczek napisał:
ale będą robić konferencje prasowe i głosić jak bohatersko walczą ze skutkami własnych ustaw, a głupi elektorat będzie się cieszył i popierał
No tak jakbym czytał forum GW.
Wszyscy którzy myslą inaczej jak my to glupcy. Jak ja lubię tą bezsilną złość. Tylko to wam zostało.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
No popatrz to na zachodzie europy o tym nie wiedzą. Tam jest tak od zawsze. Ja jakos przezyje ze nie będę kupowal w niedziele, na początku może będą problemy ale potem wszyscy zapomną o kupowaniu w niedzielę. To akurat nie jest jakiś poważny problem.
Europa zachodnia w niektórych kwestiach może być wzorcem, ale nie we wszystkich.
Uwielbiam argumenty w stylu "W Europie zachodniej"...
W Europie zachodniej za kilkanaście lat będzie wojna domowa i destrykty islamskie z bezrobociem rzędu 30%.
To nas czeka w tej naszej "Europie zachodniej". Zobacz co się dzieje...islamiści rozmnażają się w stosunku do białych 8:1
Za 18 lat tych 80% urodzonych dziś islamistów będzie miało prawa wyborcze. Resztę już znasz "demokracja" zrobi swoje.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
To nas czeka w tej naszej "Europie zachodniej". Zobacz co się dzieje...islamiści rozmnażają się w stosunku do białych 8:1
O nie Daniel! W Wielkiej Brytani to Polacy są na pierwszym miejscu , to my rozmnażamy sie tam na potęga.
Przescigneliśmy nawet Pakistańczyków!

Polacy uwielbiają dzieci.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i dlaczego tak się nie mnożymy w Polsce ?

Węgry po roku się wycofały z zakazu handlu w niedzielę
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
To nas czeka w tej naszej "Europie zachodniej". Zobacz co się dzieje...islamiści rozmnażają się w stosunku do białych 8:1
O nie Daniel! W Wielkiej Brytani to Polacy są na pierwszym miejscu , to my rozmnażamy sie tam na potęga.
Przescigneliśmy nawet Pakistańczyków!

Polacy uwielbiają dzieci.
Ulegasz tej samej manipulacji która od lat nas karmią media w Europie.
Polacy rozmnażają się w Anglii z prostej przyczyny. Ci co tam pracowali lub pracują mają dostęp do lepszej opieki lekarskiej i socjalnej więc będąc w ciąży w Polsce jadą tam rodzic w tamtych szpitalach. Dlatego zawyżają statystyki.
A swoją drogą gdzie są Anglicy?
Chcesz mi powiedzieć że milion tam obecnych Polaków rodzi więcej dzieci niż rodowici Anglicy?
Schyłek jest bliski.
 
Do góry