Plaga singli w Polsce - sport czy norma?

prejstnerka

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2018
Posty
23
Punkty reakcji
10
Wiek
44
Miasto
Śląsk
Mam wrażenie że nieudolność człowiecza stworzyła sobie nowy sport pt. "jestem singlem" i co najgorsze wcale nie wstydzą się tego że nie są na siłach żyć w trwałych związkach.
Jestem singlem i to ma tłumaczyć wszystko.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A jak chcesz zrobić z chłopczyka ćpuna, pijaka, cwaniaka, kanciarza, nieuka - mężczyznę którego zechce kobieta?
A jak chcesz zrobić z młodej wytapetowanej, wypachnionej, wymalowanej, wytatuowanej kurfefki kobietę którą zechce mężczyzna?
Dzisiejszy młot tj. chłop nie umie wbić gwoździa w ścianę...
Dzisiejsza kobita nie potrafi jajek na miekko ugotować...
Sądzisz że są na siłach stworzyć partnerstwo, rodzinę, dzieci i to w chwili w której 80% żywota dama spędza na facebooku a łoś przed ekranem z gierką???
Buhahahah!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest kwestia wychowania dzieci w samolubstwie, chuchało się i dmuchało na te dzieci i teraz jako osoby dorosłe, przywykłe do egoizmu, nie potrafią zakładać normalnych związków, w których trzeba coś dawać aby coś brać, trzeba odwzajemnić uczucia, czasem się poświęcić

lepiej samemu, bo realizuje się tylko swoje życie
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Niech każdy żyje jak chce. Część ludzi jest tak skonstruowana, że wygodniej im żyć samotnie. Jedyne co jest słabe, to ocenianie innych na podstawie takich preferencji.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatnik ma niestety rację. Spora część singli którą znam charakteryzuje się właśnie nadprzeciętnym poziomem egoizmu a jak zacznie się głośno o ich błedach mówić to łapią fochy.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Skoro są egoistami, to tym lepiej, że nie tworzą toksycznego związku.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A potem bez (xxx) dostaja takie Panie po 40-stce zajoba w robocie a nie daj Boże będą szefować gdzieś na zakładach to już koniec. Nawet o przeciąg sie przypietolą takie.
Związki muszą istnieć. Toksyczne czy nie ale wyro ma być bo bez wyra to ... brak słów.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
A ja znam jednego wiecznego singla, który jest tak mega pozytywnym człowiekiem, na pewno nie egoistą, że większość ludzi powinno się od niego uczyć, Zgadzam się z Calebem, generalizowanie nie jest fajne.

Co do pytania głównego - sport, czy norma - dla nich to sport. Znaczy... Seks z nowo poznanymi ludźmi ( szczególnie przez tindera, czasy na to pozwalają ) traktują jak sport. No kto co lubi. Z jednej strony rozumiem to, z drugiej nie wyobrażam sobie, która partnerka ( jeśli nie jest taka jak oni ) zaakceptuje fakt, że przed nią było... nie wiem.. 20, 30, 50, a może i dużo więcej?

Ja bym tego nie zaakceptował, także ten " sport " o nazwie singiel jest fajny do momentu, w którym tylko się bawisz, ale gdy chcesz zbudować coś na stałe, to przeszłość będzie się za Tobą niestety wlokła, a przyzwyczajenia... No nie wierzę, że po jakimś czasie taki sportowiec nie chciałby znów zaznać świeżości ;)
 

karolka123

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2018
Posty
7
Punkty reakcji
1
Pytanie czy single tak naprawde naprawde chca byc singlami czy moze po prostu nie spotkaly osoby z ktora moglyby byc w zwiazku? ,,Bycie na sile w związku" jest straszne i lepiej byc singlem niz po prostu nieszczesliwym czlowiekiem...
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Bzdury. Prawda jest jedna i tylko taka:

1. Panowie szukają szczupluteńkich, śliczniuteńkich, cycatych, dobrych w wyrze Pań na pokaz...
2. Panie szukają Panów grubiuteńkich (portfel), mobilnych i "mieszkalnych".

W dzisiejszych czasach Pan nie zerknie na grubą Panią a Pani na chudego Pana (w postaci chudego portfela). Innej prawdy nie ma.
I wtedy ten z grubym portfelem i dobrym BMW pod domem biegnie do ołtarza z tą chudziutenką, kształconą, mądrusieńką tylko po to by za rok czy dwa sąd 500zł zarobił na sprawie rozwodowej.
Biegają, przebierają, wybierają, podziwiają, przeliczają, wyliczają ... tylko po to by po czterdziestce:

1. Pan został z grubą Panią
2. a Pani miała Pana bez portfela...

Singlowisko to nie brak szczęścia albowiem w Polsce jest tysiące fajowych ludzi. Singlowisko to efekt zbyt wysoko zadartego nochala!!!
Pani nie wsiądzie do 18-sto letniego Forda i nie pojedzie z lakiernikiem meblowym na kawę... a Pan nie wyjdzie na miasto z babką której waga pokazuje 100kg.
Kolejny problem to złe wybory typu JA MAM STUDIA - ON TEż MUSI MIEĆ; JA JESTEM Z MIASTA - ONA NIE MOŻE BYĆ Z WIOCHY!
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
_____________________ napisał:
Pani nie wsiądzie do 18-sto letniego Forda i nie pojedzie z lakiernikiem meblowym na kawę... a Pan nie wyjdzie na miasto z babką której waga pokazuje 100kg. Kolejny problem to złe wybory typu JA MAM STUDIA - ON TEż MUSI MIEĆ; JA JESTEM Z MIASTA - ONA NIE MOŻE BYĆ Z WIOCHY!
Cóż... Moja dziewczyna 100 kg nie ma, to przyznaję bez bicia i na taką bm raczej nie poleciał, facet to jednak wzrokowiec, ale...

Ale przesadzasz :) Widzę po sobie i po wielu parach wśród znajomych - nie mam studiów ( choć coś tam rzeźbiłem... ), jeżdżę 19 letnią Astrą, jestem robolem, a w czasie, gdy poznawałem swoją dziewczynę, to mnie bolało, jak musiałem za pizzę i piwa zapłacić 60 zł :D
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem warunki życia ogólnie na to wpływają , jest mocna feminizacja społeczeństwa , zmieniła się mentalność ludzi przez to ciężko jest znaleźć odpowiednie osoby do związku , do tego kwestie finansowe , często młodych ludzi nie stać na założenie rodzin , czy na wspólne mieszkanie bo będzie się to wiązało z mocnym obniżeniem ich poziomu życia.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Bycie singlem jest wygodne. Brak zobowiązań, człowiek decyduje tylko o sobie... Poza tym wiele młodych osób nie potrafi żyć w związku. A jak się zwiąże to prędzej czy później nastąpi koniec. Więc po co się stresować?

Tylko że te osoby nie myślą o przyszłości. O tym że życie w pojedynkę jest ciężkie. Druga osoba powoduje, że mamy wsparcie w trudnych chwilach. W razie czego mamy z kim porozmawiać. A tak jesteśmy sami. Poza tym rodzina daje wiele szczęścia, a singielstwo samotność.
 

WujekAlfa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
176
Punkty reakcji
16
Jestem i jest mi z tym niesamowicie dobrze. Widzę w tym zdecydowanie więcej zalet niż wad. Największą chyba jest kompletna niezależność. Nikt mi nie mówi co mogę, czego nie mogę, nie muszę nikogo uwzględniać w swoich planach. Wsparcie w trudnych chwilach mam mimo wszystko, rozmawiać też mam z kim :)
Jedyna zaleta bycia z kimś jest czysto finansowa. Wynajem mieszkania samemu jest dosyć drogi. Poza tym z całego serca polecam ten stan!
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Wiki, ale przecież w swoim pierwszym poście też wymieniłaś tylko dwie rzeczy - możliwość porozmawiania z kimś i to, że życie samemu jest cięższe. Dla jednych tą "ciężkością" będzie brak codziennych rozmów, dla drugich brak wygody (ugotowany obiad, uprane rzeczy, itd.), dla trzecich kwestia pieniężna, układ, w którym obie osoby oszczędzają, dla jeszcze innych częsty seks.

Nasz samiec Alfa, jak to samce alfa, ma z kim porozmawiać i jak widać nie doskwiera mu samotność. Rozumiem to w pewnym sensie, bo ciężko jest znaleźć bratnia duszę, przy której masz właśnie tą niezależność. Jeśli dwoje ludzi maja te same plany, to wszystko jest ok. Problem pojawia się wtedy, gdy Wasze podejście do pewnych ważnych aspektów życia się nieco rozjeżdża. Jako singiel jedziesz własnym torem, planujesz od A do Z.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Pisząc "cięższe" miałam na myśli, że nie ma się bliskiej osoby u boku. Wraca się do pustego mieszkania i jest się zupełnie samym. Ja rozumiem że niektórym to odpowiada (też kocham samotność), ale nie wyobrażam sobie by nie mieć kogoś u boku. Jakoś wtedy życie wygląda zupełnie inaczej.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Pisząc "cięższe" miałam na myśli, że nie ma się bliskiej osoby u boku. Wraca się do pustego mieszkania i jest się zupełnie samym. Ja rozumiem że niektórym to odpowiada (też kocham samotność), ale nie wyobrażam sobie by nie mieć kogoś u boku.
Okej, rozumiem, ale są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie, by mieć kogoś u boku, należy ich zrozumieć. Nie wolno komuś narzucać swoich poglądów na zasadzie "powinieneś mieć żonę, bo rodzina daje szczęście". Niektórym nie daje. Dla niektórych życie wygląda lepiej, gdy są sami.

A'propos samego wytknięcia Ci "cięższego" życia w pojedynkę miałem na myśli to, że Twój argument był jednostronny, tj. sprowadziłaś związek do swoich korzyści, co prawda niematerialnych, ale psychicznych. Osobiście nie widzę różnicy między korzyściami psychicznymi, a materialnymi.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wynika to kilku rzeczy.
1 demografia kasta złodziei doprowadziła do nędzy społeczeństwo.
Dotyka to wioski, małe miasta i też średnie.
Tych miejscach nie ma wielu kobiet.
Dodatkowo spora część z nich wyprowadza się do większych miast
I nie wraca lub wyprowadza się dla faceta do większego miasta.
Odwrotny kobieta dla faceta nie zrobi tego.
Wprost lub sposób ukryty nie zgodzi się na wyprowadzkę do wioski.
Jeśli przyjedzie to nie zgodzi tym miejscu zamieszkać i mentalnie
Nie zdolna by żyć na tym terenie.
2 kobiety na własne życzenie są same a faceci powodu
Narcyzmu kobiet.
Zachowani narcystyczne kobiet potwierdzone znieważaniem
Męskiej części od wyglądu i Stefa przyjaźni powodują
Że na własne życzenie są same i nagrodę dostają bezpłodność lub
Stado bękartów a żaden facet wierny prawom genetyki
Nie zgodzi chować obcych dzieci i tego powodu odrzuca gdy zobaczy
Na profilu że ma dzieci i nie ważne że wydaje się interesująca bo
Prawa getyki i natury są święte i tylko krewny może ja wziąść za żonę. .
Większości przypadków żyje z pieniądzy od typów i państwa.
Musi zbudować relacje tym dzieckiem i jeśli związek się skończy
To nie utrzymuje kontaktów z tym dzieckiem i rozstanie oznacza ignorowanie.
Rodzice tym przypadku nie zgodzą się na ten związek by ich majątek
Trafił do obcych dzieci.
3 kapitał.
Brak pieniędzy by ją zabrać a bez tego nie zdobędzie żadnej
Kobiety i nie ważne czy stały związek czy tylko akty.
Praw natury wynika że ma obowiązek zabrać dziewczynę na kolację lub
Dać prezent i to oznacza jeśli przyjmie prezent lub jedzenie oznacza stworzenie związku.
Przypadku spotkania ojca dziewczyny ma obowiązek posiadać minimalny kapitał.
Bez tego zakaz spotykania się i wstępu do tego domu i jego opuszczenie.
Ma obowiązek zapytać o minimalny majątek i bez tego nie zapłaci za ślub, bez minimalnego
Majątku nie zdolny by otrzymać cały jego majątek lub część,
Nie pomoże finansowo, nie zgodzi się by zamieszkał w jego domu
I bez minimalnego majątku wysoka szansa że związek upadnie lub
Powodów ekomonicznych małżeństwo skończy się rozwodem.
Po ślubie obowiązek Zabierania żony i gwarantowanie kolacji, kina i innych rzeczy
Raz miesiącu i płacenie za to.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
4 za wysokie wymagania finansowe kobiet.
Bez tego nie da się ich zdobyć.
Bardzo dobrze pokazała to animacja Tom I JERRY.
Tej produkcji kot próbuje zdobyć samice i rywalizuje bogatym kotem.
Wszystkie jego próby kończyły się przegrana i wszystkiego prezenty
Były przebijane przez bogatego i po tych prezentach zobaczył
Że się z nim ożeniła.
Na szczęści by tego uniknąć można wcześniej zobaczyć jej ulubione
Marki i to pokarze silne zachowania narcystyczne i za wysokie koszty
Utrzymania.
5 stały związek polega na utrzymywaniu relacji tylko
Osobą którą kochamy a inne osoby nie istnieją i szczególnie
Dla kobiet nie powinni istnieć inni faceci.
Potwierdzać to powinna ubraniem i każdej społeczności
Panny i zamężne miały inne ubrania potwierdzone przez prawo
Lub tradycje.
Po ubraniu widać że jest zajęta i ten sposób szanuje męża i
Przeciwnym razie mu ubliza sprowadzając inne typy do siebie.
Bez utrzymywania relacji i zapraszanie innych następują zdrady.
Większość zdrad występuje przez znajomych i otwartość kobiet przez ubrania
Typowe dla panny niż zajęte kobiety.
Dlatego mąż powinien decydować jak może się ubrać bo
Przez wyuzdanie sprowadz innych typów i ten sposób jawnie go znieważa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry