Wałki sprzedawców procesorów w Polsce i to hurtem!

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Postanowiłem sobie wysłać po kilkanaście maili do centrum takowych jak Komputronik, OleOle, XKOM, Agito i wielu wielu innych.
Udałem że jestem biznesmenikiem, zapodałem braciaka regonik, nipek, www (on siedzi w IT) i zgłosiłem zapotrzebowanie na 268 procesorów Intel Core i7-7700k.
Obecnie są w cenie około 1400zł.

No i szczena mi opadła. Dobiorę się pojutrze do skrzynki w tablecie to opublikuję maile.

i7-7700k procesor 7 gen. (4 rdzenie, 8 wątków, grafika HD) za 1400zł
i7-8700k procesor 8 gen. (6 rdzeni, 12 wątków, grafika UHD) za 1550zł. Normalnie paranoja.
ale to jeszcze nic...

Wysłałem zapytanie "na kiedy/od już" tacy jak w/w byli by gotowi dostarczyć 268 procesorów i7-7700k bo mam 268 zestawów (kit oczywiście) przywiezionych z UK i potrzebuję na już tylko procków.
Wszyscy zgodnym hurtem odpowiedzieli mi po czasie że :
nie mają takiej ilości, maksymalna ilość na teraz 15-25 szt., na potem 25-40szt. no ale 268 to nie wykombinują bo musieli by zamiawiać u producenta bo teraz na czasie są i7-8700k ...

Rozumiecie? Tylko max. 25 procków jest w całym kraju i u wszystkich sprzedawców a maili wysłałem dokładnie do ośmiu.
25 / 8 = czyli powiedzmy po trzy sztuki na daną firmę w całej Polsce! To ile na sklep jeśli firma ma ich 30? Po 0,03 kawałka procesora? Nie do przełknięcia, co??
Ja też tak myślałem zatem...
...nie odpuściłem i wjechałem tylnymi drzwiami! Tym razem udałem aż 268 użytkowników - kurfa - ile maili musiałem pozakładać, ile nicków... że szok.
Dobrze jednak że jelenie obsługujący dany sklep po IP mnie nie pojechali...
no ale dobra!
Z 268 kont złozyłem zamówienie na i7-7700k i ... udało mi się kupić na koszyk 32 procki. No to chyba wykupiłem wszystkie i7-7700k w Polsce.

Dlaczego zatem nadal jest w ofercie?
Dlaczego nadal trzyma cenę?
I jak ma się cena i7-7700k w stosunku do następcy czyli i7-8700k?

Wiecie że te wszystkie pseudo zakichane sklepy puste są??? Że to są wały nie z tej ziemi? Oni nie mają towaru! Oni po prostu ludzi wałkują!
Internetowe pułki pełne a sklepowe puste.

Teraz już rozumiem dlaczego przez ponad rok i7-7700k trzymał cenę!
Teraz trzyma ją nadal by wbić ludziom w głowy że kupno 7700k za 1400zł jest nieopłacalne bo pewnie każdy dopatrzy że za +150zł ma znacznie lepszy procek.

Zatem po co te kombinatorstwa?

Podobny schemat działania ma Euro AGD. Identycznie!!!! Weźcie pod uwagę dział TABLETY i SMARTFONY i ceny do powiedzmy 300zł i Warszawę za lokalizację.
100% sprzętu na WWW w EuroAGD nie istnieje w sklepach stacjonarnych. 100% i sprawdziłem to osobiście.

Kiedyś, dawno temu był art. w prawie który mówił że nie wolno handlować czymś czego fizycznie się nie posiada. Znieśli to???

Identyczny przykład z nieistniejącym fizycznie sprzętem jest z dyskiem Samsung 960 EVO. Na www u wszystkich jest - w realu nie ma go już kilka miesięcy a wiem bo za nim latam.
 

prejstnerka

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2018
Posty
23
Punkty reakcji
10
Wiek
44
Miasto
Śląsk
Ba, nie tylko na rynku ze sprzętem takie numery. Ja za pralką latam jak głupia od sklepu do sklepu i nigdzie nie ma. Na stronach mają a w sklepach nie.
 
S

serwor

Guest
prejstnerka napisał:
Ba, nie tylko na rynku ze sprzętem takie numery. Ja za pralką latam jak głupia od sklepu do sklepu i nigdzie nie ma. Na stronach mają a w sklepach nie.
Kobieto, tutaj chodzi o sprzęt pierwszej potrzeby a ty o pralce?! xD
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Znowu ktoś mi posty usuwa? Przecież ja już coś tu kiedyś odpowiedziałem koleżance. Kurdę, gdzie jest post??
 
Do góry